Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Βόρεια Κορέα: Ο Κιμ Γιονγκ Ουν εκτέλεσε τους μηχανικούς του κτιρίου που κατέρρευσε


Engineer

Recommended Posts

σιγά ρε σας θίξανε τη δημοκρατία που ονειρεύεστε από το 1917...

καλό παιδάκι και ο Κιμ σας είτε είναι ψεύτικη αυτή η είδηση είτε όχι

  • Upvote 3
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Για αυτούς που κατάπιαν την παραπάνω είδηση τους έχω φοβερά νέα:

 

Σοκ με σκάνδαλο υπνωτισμού κλονίζει το κατάστημα Πλαίσιο

http://www.tokoulouri.com/society/plaisio/

 

Η είδηση (και άλλες παρόμοιες) έπαιζε για ένα διάστημα σε διάφορα sites, πόσοι άραγε το πίστεψαν και τι να πιστέψω εγώ για την νοημοσύνη τους..;;;!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως γιά τον Τσαουσέσκου και τους σεισμούς του Βουκουρεστίου , νομίζω ότι αληθεύει και έγινε μετά από απόφαση δικαστηρίου , γιατί είχε συζητηθεί εκείνη την εποχή . Είναι όμως πολλά χρόνια πίσω γιά να θυμάμαι περισσότερα .

Link to comment
Share on other sites

Για τον Τσαουσέσκου δεν θυμάμαι να είχε κυκλοφορήσει κάτι. Εκείνο τον καιρό δεν υπήρχε άλλωστε διαδίκτυο ούτε τρόπος να διασταυρώσεις ότι άκουγες ή διάβαζες.

Είχα ακούσει όμως έναν άλλο μύθο για τον σεισμό στο Βελιγράδι και τον Τίτο. Η ιστορία έλεγε ότι από δύο ακριβώς ίδια κτίρια κτισμένα σε κοντινή απόσταση το ένα από το άλλο, το ένα κατέρευσε και τους μηχανικούς και τους κατασκευαστές του τους έφαγε η μαρμάγκα.

 

Ένα μυστήριο πράγμα όμως ρε παιδί μου. Όλες αυτές οι βαρβαρότητες γίνονται από δικτάτορες ή "δικτάτορες". Ενώ στις αγνές δημοκρατίες μας ...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Η παρακάτω είδηση είναι πέρα για πέρα αληθηνή αλλά δεν βλέπω σχολιασμούς...

 

Ουκρανία: Δεκάδες νεκροί ανάμεσά τους και άμαχοι από την επέμβαση του Ουκρανικού στρατού στο Ντόνετσκ

 

http://www.902.gr/eidisi/diethni/44563/oykrania-dekades-nekroi-anamesa-toys-kai-amahoi-apo-tin-epemvasi-toy-oykranikoy

 

 

Η ''δημοκρατική'' κυβέρνηση της Ουκρανίας όλα αυτά με τις ευλογίες της Ε.Ε. και του (φυσικά) ΝΑΤΟ!

 

Σύντομα και στη γειτονιά μας, αφού όπως έδειξαν και οι εκλογές μυαλό με το καλό δεν βάζετε, θα βάλετε με το στανιό!!!

Edited by alej
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Στην δημοκρατία μας δουλεύουν όλα ρολόϊ! Τι να πρωτοθυμηθώ!! 

Τους 1000 περίπου νεκρούς από τροχαία κάθε χρόνο?

Τις 500 περίπου (πλέον) αυτοκτονίες κάθε χρόνο Ευρωπαίων-ισότιμων πολιτών?

Τους Τσοχατζόπουλους-Τσουκάτους-Χριστοφοράκους-κλεμμένα λεφτά από ταμεία-απάτες στο χρηματιστήριο?

Τους 30% επίσημα καταγγεγραμένους άνεργους?

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Κάποτε πριν γίνουν οι δρόμοι είχαμε 3000 νεκρούς από τροχαία τον χρόνο .

 

Τελικά ψάχνοντας βρήκα ότι ο σεισμός είχε γίνει το 1977 και ήταν 7,4 ρίχτερ 1570 περίπου νεκρούς και 35000 κστεστραμμένα κτίρια ,

 

Την επόμενη χρονιά είχαμε τον σεισμό της Θεσσαλονίκης και τότε έτρεχε αυτή η είδηση γιά την Ρουμανία .

 

Και επειδή υπήρχε και το θέμα με την κομμένη κολώνα που λεγόταν τότε , κάποιοι σχολίαζαν την απόφαση των Ρουμάνων θετικά .

 

Πάνε κοντά 40 χρόνια όμως γιά να θυμόμαστε περισσότερα ,

Link to comment
Share on other sites

Σοκ με σκάνδαλο υπνωτισμού κλονίζει το κατάστημα Πλαίσιο

http://www.tokoulouri.com/society/plaisio/

 

Η είδηση (και άλλες παρόμοιες) έπαιζε για ένα διάστημα σε διάφορα sites, πόσοι άραγε το πίστεψαν και τι να πιστέψω εγώ για την νοημοσύνη τους..;;;!!!

 

Και ακόμα εξακολουθεί να παίζει σε ορισμένα, αναδημοσιεύεται από τις ίδιες ιστοσελίδες πολλές φόρες.

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου τυχαίο φυσικά!! Αυτό κατά την γνώμη σας δεν έχει καμία σχέση με το γεγονός ότι η Νότιος Κορέα είναι σχεδόν σε εμπόλεμη κατάσταση με την Βόρειο? Ούτε ότι η Β.Κορέα είναι από τα κράτη "αγκάθι" στον Αμερικάνικο ιμπεριαλισμό?

Εγώ φυσικά δεν θα υπερασπιστώ κανένα καθεστώς Κιμ Γιούνγκ ...πως τον λένε, διότι πολύ απλά ΔΕΝ ΞΕΡΩ! 

Γιατί όμως να πιστέψω την όποια λάσπη αναπαράγεται από τα εχθρικά τους ΜΜΕ?

 

Δεν πιστεύω επίσης πάρα πολλά που "βγήκαν στην φόρα" μετά τις ανατροπές του 89-91 σχετικά με τον Τσαουσέσκου, τον Στάλιν, τους ομαδικούς τάφους κλπ κλπ "Πες-πες, κάτι θα μείνει...." Είναι η λογική που εφαρμόζουν ασύστολα τα αστικά ΜΜΕ για να καθοδηγήσουν τις μάζες ενάντια συνολικά στα κομμουνιστικά καθεστώτα καταδεικνύοντάς τα ως ανελεύθερα.

Τυχαίο? Δεν νομίζω! Από την στιγμή που τα αστικά ΜΜΕ και το κράτος με τα μονοπώλια πάνε χέρι-χέρι και αλληλοστηρίζονται!

Ο ίδιος ο αστός Σαρτζετάκης είχε παραδεχτεί ότι όλα όσα καταλόγιζαν τα ΜΜΕ και τα στημένα "ντοκυμαντέρ" τους σχετικά με "εκκαθαρίσεις" και "ομαδικούς τάφους" στην Ρουμανία στην πρώην ΕΣΣΔ και αλλού ήταν μαζική παραπλάνηση αφού πρόκειται για νεκρούς του Β' Παγκοσμίου Πολέμου και του Χίτλερ και όχι για "εσωτερικές εκκαθαρίσεις".

 

googλαρε: "σφαγη στον δασος κατιν" και "σφαγη του νοβοτσερκασκ". Έχεις κοχόνες να αποδεχτείς τότε και το ενδεχόμενο να μην έγινε ολοκαύτωμα των Εβραίων;

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

εντελώς εκτός θέματος, αλλά όταν διαβάζω απο μορφωμένα άτομα πως "η Βόρεια Κορέα είναι αγκάθι στον Αμερικάνικο Ιμπεριαλισμό" δε μπορώ να μη ρωτήσω αν σοβαρολογούμε. Σιγά που λαμβάνεται από κανένα σοβαρά υποψιν η Β.Κορέα. Να μου πεις η Κίνα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.