Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

το γκολ που φαγαμε αστειο............ο δικοσ μας τερματοφύλακας εφαγε γκολ από συρτο αργο σουτ εξω από περιοχη, χωρισ να κουνηθεί............

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Ο Καρνέζης κρύος σε όλο το μάτς, δεν ακούμπησε μπάλα....ε, και στα πέναλτι δεν ακούμπησε...

Από την άλλη ρε Σάντος τι βάζεις τον Γκέκα να βαρέσει, αφού είναι μαυρόγατα...

Η αλλαγή του Σάμαρη άκυρη, μετά όλο γιόμες ήμασταν... Βγαίνεις αντεπίθεση 4-2 και το χάνεις, έ άντε γεια... 

Link to comment
Share on other sites

5 -2 αντεπιθεση.................

 

ειπαμε, οι δημοσιογραφοι το κουκουλωσαν αλλα αυτό που εκανε , με τους επιθετικούς που πηρε ηταν...................

βγαλαν τοσες καλες σέντρες οι ακραιοι μας, δεν είχαμε έναν μετριο επιθετικο επιπεδου β εθνικης, να το βαλει...

η αληθεια είναι ότι μας χαρισε και πεναλτι ...κριμα χασαμε ευκαιρια τεραστια....αλλα επαναλαμβάνω, μαλλον θα διασυρόμασταν με ολλανδια

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Εγώ άλλα πράγματα βλέπω και τα έγραψα πριν τον αγώνα αυτό  και αυτά που έγραψα στον πρώτο μας αγώνα , πάλι κάποιοι μου έλεγαν αν έβλεπα άλλον αγώνα Αλλά όμως ότι έγραψα έγινε ακριβώς όπως τα είπα Η πλάκα είναι ότι ο Κουνιάδος μου που δεν ξέρει από μπάλα και με άκουγε αυτές τις μέρες έχει παει ταμείο για πρώτη φορά , αντίθετα με εμένα που ποτέ δεν παίζω τυχερά παρότι αυτά που λέω βγαίνουν και πάνε άλλοι ταμείο 

 

Σήμερα με το τέλος αυτής της όμορφης περιπέτειας , παρά την στεναχώρια , έχουν μπει οι βάσεις για μεγαλύτερες επιτυχίες στο μέλλον Ελπίζω να μην ακούνε οι παίκτες τα σχόλια των οπαδών  φιλάθλων που προέρχονται από τις δυο μεγάλες ομάδες ειδικά την μεγάλη ηλιθιότητα με το κράξιμο του μεγάλου παικταρά Κατσουράνη , που όσοι έχουν καθαρό μυαλό και όχι πειραγμένο από τα κόκκινα και πράσινα κασκόλ με τα οποία το τυλίγουν , είμαι σίγουρος ότι θα είδαν σήμερα πόσο μεγάλη βοήθεια ήταν η παρουσία του στο τέλος του αγώνα Αν και είμαι σίγουρος ότι αυτοί που έκαναν την σελίδα δεν θα το έχουν δει αφού τα μάτια τους βλέπουν άλλα πράγματα

 

Εγιναν και λάθη  αυτό ήταν φυσικό σε ανθρώπους που δουλεύουν (όπως η μη πρόσκληση του Αθανασιάδη) Αλλά το γενικό αποτέλεσμα δικαιώνει και εμένα με κάνει να μην τα θυμάμαι πλέον τα λάθη Αυτό που μου άρεσε ήταν στα κρίσιμα σημεία η ομάδα είχε την ψυχραιμία να μην αλλάζει το στρωτό παιχνίδι της , το οργανωμένο με τακτική και να πηγαίνει σε άτακτες προσπάθειες με γιόμες κλπ Αυτά όλα θα τα βρούμε μπροστά μας στο μέλλον Οι επιτυχίες είναι σίγουρο ότι θα έχουν συνέχεια Αυτό που πρέπει να διδαχτούμε από αυτήν την ομάδα είναι ότι για να πετύχεις κάτι στην ζωή χρειάζονται σταθερά βήματα αργά αλλά σταθερά και υπομονή και πολύ πολύ πολύ δουλειά Αυτό όσοι έχουν ασχοληθεί με αθλητισμό το ξέρουν 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

άλλο λαθος... άλλο εμμονη...........ο ανθρωπος ηξερε ότι πηγαινε χωρις επιθετικο και το εκανε......

πηρε τραυματια με ο παιχνίδια και βετερανο που εφυγε από β τουρκιας............

 

2 παικτες ολυμπιακου πενταπλασιασαν αξια τους και σιγουρα θα παρουν μεταγραφη...........

Edited by savas76
Link to comment
Share on other sites

Ποιος Κατσουράνης τώρα...Κάκιστη αλλαγή. Από τότε που μπήκε δεν ακούμπησε μπάλα...Ανύπαρκτος. Κάκιστη αλλαγή και του Μήτρογλου. Βαρύς και ασήκωτος...

Τώρα με Ρανιέρι θα αλλάξουν πολλά πράγματα.Τουρίστες τύπου Γκέκα, Κατσουράνη θα πάνε σπίτια τους...

Αντε να ξαναβρείς ευκαιρία σε μουντιάλ, να παίξεις σε βατό όμιλο,και στους 16 με σαπάκια που από το 60 παίζουν με 10 παίκτες...

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια είναι ότι φεραμε χ με απίθανους ιαπωνες, νικήσαμε ακτη , και φεραμε χ με κοστα ρικα να παιζει με 10 παικτες επι 60 λεπτα.....

δεν ξεφτυλιστικαμε αλλα δεν καναμε και υπερβαση.....

αναδείξαμε όμως ταλεντα αμυντικούς , καλους ακραιους......μας λειπουν 2 στον αξονα μεσαίοι (υπαρχουν ηδη) και κυριως 2 κανονικοι επιθετικοι........

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ ότι δεν περάσαμε επειδή δεν έχουμε παίκτες ηγέτες , μιά και ο Κάρα είναι 37 ετών .

Σκεφτείτε πόσους είχαμε το 2004 που μπορούσαν να ανεβάσουν την ομάδα και κανένα τώρα , παρ΄ ότι ίσως τώρα έχουμε καλύτερους παίκτες .

 

Αν η ομάδα είχε παίκτη ηγέτη θα καθάριζε το μάτς στην παράταση και θα είχαν το καθαρό μυαλό .

Το 2004 είχαμε Δέλλα , Ζαγοράκη , Μπασινά , Καραγκούνη , Κατσουράνη που θα ανέβαζαν την ομάδα .

Τώρα γέρους και άδειους τους δύο τελευταίους .

 

Ακόμα η ομάδα υποτίμησε την Κόστα Ρίκα , αφού αυτοί πήγαιναν πρώτοι στην μπάλλα .

 

Τζάμπα δεν γράψαμε ιστορία και αποδείχθηκε ότι στα δύσκολα ματς που φοβόμαστε την συντριβή παίζουμε καλύτερα .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.