Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

μεχρι εδω ηταν.περασαμε πρωτη φορα στους 16,ηταν ευκαιρια να περασουμε στους 8.κριμα.

τους αφησε ο διαιτητης με 10 απο το 66,και δε μπορεσαμε σε μια ωρα να τους νικησουμε.δικαια περασανε οι ρικα

στη φαση του γκολ της κοστα ρικα,τερματζης-αμυντικος-δεκαρι της ρικα ηταν στην ιδια ευθεια,οποτε ο τερματζης δε μπορουσε να δει τιποτα

Edited by pantsel
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλά τα πήγαμε. Μια χαρά, η εθνική ποδοσφαίρου είναι σε ανοδική πορεία αυτό μετράει. Τώρα τα πέναλτι είναι θέμα τύχης...Δεν κρίνω παίχτες από αυτά. 

 

Υ.Γ. Πάντως πρέπει να πούμε ότι από το 2004 και μετά που κάνουμε τις επιτυχίες, έχουμε γενικά πολύ καλές κληρώσεις σε προκριματικά και τελικές φάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιος Κατσουράνης τώρα...Κάκιστη αλλαγή. Από τότε που μπήκε δεν ακούμπησε μπάλα...Ανύπαρκτος. Κάκιστη αλλαγή και του Μήτρογλου. Βαρύς και ασήκωτος...

Τώρα με Ρανιέρι θα αλλάξουν πολλά πράγματα.Τουρίστες τύπου Γκέκα, Κατσουράνη θα πάνε σπίτια τους...

Αντε να ξαναβρείς ευκαιρία σε μουντιάλ, να παίξεις σε βατό όμιλο,και στους 16 με σαπάκια που από το 60 παίζουν με 10 παίκτες...

 

Πολύ γκρίνια ρε Ικαρε.

 

Για τον Κατσουράνη, διάβασε τι γράφει ο Καρυστινός που είναι σχετικός με το άθλημα.

Edited by kasvan
Link to comment
Share on other sites

Κρίμα!!! Πιστεύω ότι χάσαμε μια μεγάλη ευκαιρία να ξαναγράψουμε ευκαιρία λόγω κυρίως τριών λαθών. (Θεωρώ ότι ακόμα και την Ολλανδία θα την δυσκολεύαμε)

  1. Δεν είχαμε σέντερ φόρ (Στις τόσες  πλάγιες σέντρες από Χολέμπας και Τοροσίδη ο Αθανασιάδης π.χ. ένα γκόλ αλλά Καραϊσκάκη θα το είχε βάλει).
  2. Ανεξήγητο άγχος και βιασύνη από τον Σάντος μετά το γκόλ (βλέπε κακή αλλαγή Σάμαρη με Μήτρογλου και μετά σύστημα 4-2-4)
  3. Στην παράταση βιασύνη από τους παίκτες μας να τελειώσουν τον αγώνα γιατί ξέρανε ότι η παράταση ήταν η ευκαιρία τους και όχι τα πέναλτι όπου οι Κοσταρικανοί θα είχανε καλύτερη ψυχολογία (λόγω της ήδη επιτυχίας τους να πάνε το παιχνίδι στα πέναλτι με 10 παίκτες από το 60’)

Ένα μεγάλο μπράβο πάντως στην ομάδα μας που έκανε όλους τους Έλληνες να  ξεχάσουν τα προβλήματα τους και να ενωθούν για ένα κοινό στόχο!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλεπω κανεναν να σχολιαζει τον καρνεζη που ισως να ειναι ο χειροτερος τερματοφυλακας του μουντιαλ.Χασαμε εξαιτιας του πιστευω.Πρωψτο γκο με κολομβια που επρεπε να βουτηξει δεν το κανε.Δευτερη φορα το ιδιο λαθος χθες με πλασε στα ορια της περιοχης την παρακολουθουσε και χωρις να εχει κοψει εισητηριο.

Αυτος ο καρνεζης δεν θα ξανακληθει στη εθνικη...

Link to comment
Share on other sites

Καλά μερικοί είναι για τον γάιδαρο καβάλα , ειδικά αυτοί που σχολιάζουν αρνητικά το Γκέκα , μετά τον Κατσουράνη Ο Γκέκας σε όλο το τουρνουά έκανε μια χαρά την δουλειά του και από καθαρή γκίνια δεν έβαλε γκόλ Ειδικά στην φάση του γκόλ με την Κόστα Ρικά έκανε ακριβώς την κίνηση του σέντερ φορ που έφερε την δυνατότητα να σκοράρει ο Σωκράτης Και ο Γκέκας είναι μια μηχανή γκόλ ακόμη και σήμερα (εγώ δεν ξεχνώ τι έκανε ακόμα και πριν λίγους μήνες στην Τουρκία (γιατί ρε Ικαρε τι έχει το πρωτάθλημα της Τουρκίας είναι τρεις  φορές καλύτερο από το ξεφτιλισμένο το δικό μας , παρά τα παρατράγουδα τελευταία και εκεί) Ο Ρανιέρι είμαι σίγουρος ότι θα ξεκινήσει την ομάδα από τον Κατσουράνη και ένα δυο παλαιούς ακόμη  με ανανέωση σταδιακή αφού είμαι σίγουρος ότι παίκτες που έρχονται σαν το Σάμαρη και Φετματζίδη , Αθανασιάδη Κ Παπαδόπουλο  και τον καλό Νίνη , θα προωθηθούν Επίσης υπάρχουν και άλλοι όπως πχ ο Κουτσιανικούλης  και άλλοι από την παλαιά ελπίδων που εγώ πιστεύω ότι στο μέλλον θα φανούν  Εχουμε ένα θέμα στο τέρμα όπου έχουμε μεν καλούς τερματοφύλακες , αλλά ακόμα είναι στο στάδιο απόκτησης εμπειριών και δεν έχουν φτάσει στο επίπεδο του Νικοπολίδη  Έχουν όμως όλα τα φόντα να γίνουν και ο Νικοπολίδης δεν έγινε αμέσως Μέχρι τότε όμως έχουμε ένα θέμα σε μια θέση που κάθε ομάδα καλή ξεκινάει από εκεί Η άνοδος των τερματοφυλάκων στο μέλλον , θα ανεβάσει ακόμη πιο ψηλά και την ομάδα Όπως είπα οι βάσεις για κάτι καλύτερο έχουν ήδη μπει και από χτες

 

ΥΣ Ευτυχώς Ικαρε που ο προπονητής σας στο παναθηναικό  έχει άλλες παραστάσεις ποδοσφαιρικές από τους οπαδούς σας και δεν ακούει σχόλια της λογικής που κάνεις εσύ για την Εθνική   Αν τον αφήσετε γιατί φέτος την γλύτωσε αλλά δεν ξέρω με τους Ούνους που έχουν οι μεγάλες ομάδες για οπαδούς ,αν αυτό συνεχίσει και στο μέλλον 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Ποιος Γκέκας πάλι....Ούτε για τα Ιμαλάια δεν κάνει. Ο άνθρωπος είναι ο ορισμός της μαυρόγατας...Πέρασε και δεν ακούμπησε..Δηλαδή ο Κλάους χειρότερος ήταν που δεν κλήθηκε, ή ακόμη από τον Μήτρογλου? Οκ, το παλικάρι στο πρώτο μισό της χρονιάς ήταν σούπερ, αλλά μετά εξαφανίστηκε..Εδώ δεν έχει παίξει μπάλα 6 μήνες στο μουντιάλ θα έπαιζε? Ο Γκέκας είπαμε, δεν υπάρχει τέτοιος ποδοσφαιριστής...

Καλά για τον Κατσουράνη δεν συζητάμε, ο άνθρωπος έχει φύγει μόνος του...Σοβαροί προπονητές δεν παίρνουν τέτοιους παίκτες και ο Ρανιέρι έχει παραστάσεις από μεγάλα πρωταθλήματα τέτοιους τουρίστες τους τελειώνει...

Ο Καρνέζης σε κακή μέρα, γενικά έκανε κακό μουντιάλ...Πέσε ρε Ορέστη και ας μην το φτάνεις, όχι να βλέπεις τα τρένα να περνούν... Δηλαδή πόσο χειρότερος είναι ο Καπίνο?? 

Τέλος πάντων με πείραξε γιατί αποκλειστήκαμε από μία πολύ κατώτερη ομάδα...Η χαρά των μουντιάλ...Αν θέλετε ψάξτε στα μουντιάλ τι εστι Κόστα Ρίκα.... Και παίζανε με 10. Αλλά βλέπεις δεν έχουμε τους 1-2 παίκτες που θα κάνουν τη διαφορά...Καλό το πάθος αλλά σε κάποιες στιγμές, θες τον ηγέτη, αυτόν που θα ξελασπώσει...Τέτοιον δεν είχαμε ποτέ στην ιστορία μας... 

Προτιμώ το αύριο να στηριχθεί σε νέα παιδιά ακόμη και από μικρότερες ομάδες...Από εκεί πιο πιθανό είναι να βγουν 2-3 καλά ταλέντα...Δεν μπορεί να είμαστε τόσο άμπαλοι σαν λαός..Και φυσικά όχι τύπου Νίνη..Ο Νίνης ας πάει εκεί στη Ρία και ας αφήσει την μπάλα...

Link to comment
Share on other sites

ικαρε μην λες τέτοια για την κοστα Ρικα γιατί μπορεί να εκτεθείς όπως όταν έλεγες μετά τον πρώτο αγώνα της ομάδας μας ότι δεν θα κάνουμε τίποτα και ότι οι παίκτες είναι για να είναι όλη την ώρα στο fb και κάτι τέτοια Εγώ δεν ξέρω αν τα καταφέρουν και περάσουν την Ολλανδία , αλλά σίγουρα θα την δυσκολέψουν πολύ , ενώ δεν θα θεωρήσω και ακατόρθωτο να περάσουν κιόλας Γιατί είναι ομάδα περισσότερο , με πολύ καλή αγωνιστική συμπεριφορά και μας έχουν αντιγράψει σε πολλά Με εμάς για μένα πέρασαν πανάξια και μπράβο τους Εγώ το έβλεπα πριν παίξουμε και έλεγα , όταν πάλι όλοι έγραφαν ότι τους έχουμε για πλάκα , ότι δεν είμαι αισιόδοξος Θα ήμουν πιο αισιόδοξος αν παίζαμε με την Ολλανδία πχ παρά με μια ομάδα όπως η Κόστα Ρικα

 

Είδες στα παιχνίδια της Κόστα Ρικα πόσες τελικές έκαναν οι αντίπαλοι της μέσα από την μεγάλη περιοχή , πάρα πολύ λίγες όπως έγινε και στο δικό μας παιχνίδι , όπου τελικά και μια κάναμε γκολ Αυτό κάτι λέει για αυτήν την ομάδα 

 

πχ με την ακτή ήμουν αισιόδοξος και πάλι ήξερα ότι θα έχουμε πολλές πιθανότητες να τα καταφέρουμε και πάλι το είχα γράψει πριν τον αγώνα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Νται και εμείς πήραμε euro αλλά δεν σημαίνει ότι είμασταν καλύτεροι από τους υπόλοιπους, ούτε ότι ο ποδοσφαιρικός Θεός θα κοιμάται συνεχώς. Και η Ισπανία, Ιταλία, Αγγλία που αποκλείστηκαν δεν σημαίνει ότι ειναι χειρότερες από κάποιες που προχώρησαν.. Γίνονται πάντα τέτοια αλλά όχι συνέχεια.

Δεν υπαρχει κόστα ρίκα στον ποδοσφαιρικό χάρτη. Καμία σχέση δεν εχει με Ολλανδία. Τους είδες χτες με Μεξικό; ξαναδες την πορεία τους μετά την εκπληξη με Ουρουγουάη η πορεία τους ειναι πτωτική.. Δεν έχουν καμία ελπίδα.

οκ δεν είμαστε καμία υπερομαδα αλλά όχι και επιπέδου κόστα ρίκα που δίνει παίκτες στον ΟΦΗ και στις ΗΠΑ..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.