Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

πολή άνετα την εχουμε την Κώστα Ρήκα αδελφφφέ  :smile:   (απο χθές έχει ξαναεμφανιστεί ο τύπος του άπλα-υπεραισιόδοξου Ελληνάρα)

Καλώς τα πεδγιά , καλώς τα 3-0...

Link to comment
Share on other sites

Νικοστρι Δεν είναι ότι με ικανοποιεί ότι παίκτης και να είναι στην Εθνική , αλλά εγώ δεν κρίνω ποτέ ένα ματς από το αποτέλεσμα (γιατί πολύ απλά δεν είμαι γαύρος ή Βάζελος) , αλλά από άλλα πράγματα Η Εθνική μας με την Κολομβία ήταν όπως έπρεπε να είναι  για τις συνθήκες (αγωνιστικές και κλιματολογικές) και γενικά ήταν καλή Αν έπαιζε όπως η Ισπανία ή η Ουρουγουάη  στο πρώτο ματς , να είσαι σίγουρος πως θα έλεγα άλλα πράγματα γενικά Ακόμα και στα φιλικά έβλεπα μια εικόνα που εμένα μου δημιουργούσε αισιοδοξία Γιαυτό και επειδή ήμουν σίγουρος για το ότι θα είχαμε συνολικά στο τέλος μια καλή παρουσία έγραψα ότι έγραψα , όταν όλοι κράζανε τους παίκτες και την Εθνική σαν τουρίστες , που σερφάρουν όλο στο fb κλπ Ετσι είμαι σίγουρος ότι ο Κατσουράνης θα παίξει με Κόστα Ρίκα και θα είναι βασικός μοχλός για μια καλή παρουσία Επίσης είμαι σίγουρος ότι σε αυτόν τον αγώνα θα δούμε και άλλους παίκτες που δεν παίξανε μέχρι σήμερα 

 

Δεν ξέρω αν θα περάσουμε γιατί όπως είδα την Κοστα Ρικα είναι μια καλή ομάδα σαν σύνολο και δεν θα την ήθελα σαν αντίπαλο Θα προτιμούσα άλλες ομάδες Είμαι όμως σίγουρος ότι θα έχουμε και σε αυτό τον αγώνα μια καλή παρουσία ακόμα και αν χάσουμε πάλι 3 - 0 

 

Υσ Τις ίδιες βλακείες με αυτές του Κατσουράνη , έχουν πει άμπαλοι Ελληνες για τον Βίντρα και τον Τσιώλη (ένα παίκτη που ήταν βασικός σε Ισπανία και ιταλία και σχετικά στην Γερμανία και έχει παίξει σε τελικό Γουρόπα λιγκ ) Αλλά τι να περιμένει κανείς ,  από οπαδούς που νοιάζονται πως οι Λαθρέμποροι και οι πλουτοκράτες να έχουν γήπεδα για τις ΠΑΕ που εκμεταλλεύονται και όχι να υπάρχουν χώροι μαζικής άθλησης , ώστε να μάθουν ιδρώνοντας το κορμί τους και λίγο τόπι Αν ο Σάντος βάλει τον Κατσουράνη σημαίνει ότι η τακτική και το ότι βλέπει στην προπόνηση , επιβάλει την εμπειρία του απαραίτητη 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Ηow world cup players are connected

 

Και για το 3-0 του φίλου παραπάνω :)

 

Edited by Faethon11
Link to comment
Share on other sites

Αμάν ρε παιδιά αυτοί της ΦΙΦΑ , έχουν κάνει το ποδόσφαιρο από αντρικό άθλημα σε γυναικείο και ας με συγχωρέσουν οι κυρίες Δεν μπορεί να τιμωρείς με εξόντωση ένα ποδοσφαιριστή επειδή έκανε ότι θα έκανε ένας ποδοσφαιριστής που παθιάζεται και κάνει και μια εκτός ορίων ενέργεια Να τιμωρηθεί αλλά όχι να εξοντωθεί Για αυτό σε σχέση με τα παλαιά μουντιάλ μπορεί να υπάρχει και παραπάνω θέαμα , αλλά λείπει το πάθος και η ένταση , η μεταφορά σε πόλεμο που εκτονώνει και κάνει το ποδόσφαιρο θεραπευτική δραστηριότητα Εγώ έχω γίνει ο χειρότερος άνθρωπος εντός γηπέδου και έχω βριστεί , έχω κτυπήσει , με έχουν φτύσει , κτυπήσει κλπ με πολλούς που υπήρξα και τότε και τώρα φίλος καρδιακός , αλλά εκτός γηπέδου

Link to comment
Share on other sites

Οχι απλά να τιμωρηθεί, αλλά να τον χώσουν και μέσα μέχρι να γίνει καλά...Ο άνθρωπος είναι ψυχάκιας και χρειάζεται θεραπεία....Πιο ποδόσφαιρο τώρα, μιλάμε για σοβαρό ψυχολογικό πρόβλημα..

Αλλο νευριάζω και ρίχνω καμιά σφαλιάρα και άλλο δαγκώνω κατά συρροήν.. Καλά οι Αγγλοι θα τον τελειώσουν έτσι και αλλιώς, δεν παίζουν με αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Οτι έχει πρόβλημα είναι φανερό , αλλά όλα αυτά έρχονται σε ένα συνδυασμό γεγονότων που έχουν αλλάξει την φιλοσοφία του αθλήματος και το έχουν κάνει πιο θεαματικό σαν να βλέπεις ένα θέαμα τσίρκου ή ένα τηλεοπτικό σόου Δες κάθε βράδυ τα παλαιότερα μουντιάλ και θα δεις την διαφορά με σήμερα και όλα αυτά που γράφω πιο πάνω 

 

Έχουμε από θέαμα το καλύτερο μουντιάλ αλλά δεν είναι το ποδόσφαιρο που ήξερα και αγάπησα Αυτό που μου θεραπεύει τον κακό μου εαυτό , με την εκτόνωση μέσα στους αγωνιστικούς χώρους και όχι μόνο Αποτέλεσμα μέσα από τα γήπεδα και τις εξέδρες να βγαίνουν τέρατα και όχι εκτονωμένοι 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι την Κόστα Ρίκα μπορούμε να την νικήσουμε αν παίξουμε όπως στον προηγούμενο αγώνα με την Ακτή. Θα πρέπει να μην τους υποτιμήσουμε καθόλου, δεν βρεθήκανε αυτοί στην 1η θέση του ομίλου τους έτσι τυχαία!

 

Θα ήθελα στα προημιτελικά να βρεθούμε με το Μεξικό. Με την Ολλανδία σκούρα τα πράγματα, εκτός αν βρεθούμε σε καμιά παράταση και έχουμε τον θεό με το μέρος μας.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα προτιμούσα οποιασδήποτε άλλη ομάδα και όχι την Κόστα Ρίκα γιατί είναι μια ομάδα ομαδική με παρόμοιο με εμάς τρόπο παιχνιδιού και όχι με παίκτες αστέρια Είναι γρήγορη ομάδα ειδικά όταν βγαίνει από την άμυνα και με δυο κυρίως παίκτες να ξεχωρίζουν το Κάμπελ και τον Ρουίζ αλλά δεν στηρίζουν σε αυτούς το παιχνίδι τους Αμύνεται καλά χωρίς να αφήνει μεγάλες αποστάσεις στις γραμμές της 

 

θα είναι πολύ πιο δύσκολο παιχνίδι πιστεύω ότι θα μοιάζει με της Κολομβίας , χωρίς όμως να έχουμε μια ομάδα επιπέδου Κολομβίας και με το κόσμο της Κολομβίας Ελπίζω να μην επαναλάβουμε την στιγμιαία απο συγκέντρωση που είχαμε με την Κολομβία γιατί τότε δεν θα έχουμε την Ακτή απέναντι μας με την κακή άμυνα σε σχέση με Κολομβία και Κόστα Ρικα 

 

Θα προτιμούσα μετά την Ολλανδία και όχι το Μεξικό γιατί το παιχνίδι της Ολλανδίας μπορούμε πιο εύκολα να το αντιμετωπίσουμε αφού στηρίζεται κυρίως σε δυο τρεις καλούς παίκτες ενώ έχουν πιο αργές επιστροφές στην άμυνα  , ενώ το Μεξικό είναι και αυτό πιο ομάδα Επίσης στα δύσκολα ,  πάμε καλύτερα 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.