Μετάβαση στο περιεχόμενο

Μουντιάλ Βραζιλία 2014


savas76

Recommended Posts

Δυστυχώς μας τελείωσε και η Αγγλία... Ανώτερη από Ουρουγουάη αλλά όχι και τόσο αποτελεσματική....Οχι ότι με τρελλένει, αλλά θα ήθελα την Αγγλία για άλλη μια φάση. Οι άλλοι μου έσπασαν τα νεύρα..2 παικταράδες και ταμπούρι.... Τέλος πάντων...

 

Σε λίγο ξεκινάμε...Η Ιάπωνες ομάδα ψυχολογίας, τους έβλεπα με την Ακτή, με το που χάσανε το προβάδισμα διαλύθηκαν...Ομάδα με 11 ίδιους παίκτες..στην κυριολεξία, είτε αμυντικός είτε επιθετικός το ίδιο στυλ...

 

Τα υπόλοιπα μετά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 396
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Δεν ξέρω αν περάσουμε ή όχι , δεν έχει σημασία Αυτό που ξέρω είναι ότι υπάρχουν πολύ άμπαλοι στην χώρα μας , που δεν έχουν ιδρώσει φανέλα ποτέ στην ζωή τους μέσα σε γήπεδο και με ελαφριά την καρδιά μιλούν και κριτικάρουν για κάτι που δεν ξέρουν

 

Επίσης όπως έγραψα όλοι αυτοί που κριτίκαραν άδικα την ομάδα μας για το πρώτο αγώνα επειδή απλώς έχασαν με ένα μεγάλο σκορ , είναι όπως έγραψα και σε παλαιότερο ποστ οι περισσότεροι οπαδοί των δυο ομάδων που έχουν μάθει  να θέλουν μόνο νίκες και όχι προσπάθεια και η λέξη ήττα δεν υπάρχει για αυτούς Επίσης βλέπουν μόνο το αποτέλεσμα και από αυτό βγάζουν συμπεράσματα για την αξία και την ικανότητα της ομάδας και δεν βλέπουν συνθήκες που επηρεάζουν ένα ποδοσφαιρικό αγώνα  

 

Δεν καταλαβαίνουν ότι και η ήττα σε βοηθά στην ζωή και στο αθλητισμό και μόνο οι πρόσκαιρες νίκες πολλές φορές και άνευ ουσίας   δεν σε πάνε ψηλά ούτε στον αθλητισμό ούτε στην ζωή 

 

Διαβάστε λίγο πιο πίσω τι έγραψα για το παιχνίδι της Κολομβίας και πόσο δικαιώθηκα τόσο για την Κολομβία όσο και για την ομάδα μας 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Ο ΣΑΝΤΟς επανελαβε τα λαθη που εκανε στην πολωνια............τωρα εκανε μεγαλύτερα...........

δεν εχουμε επιθετικο.......πηρε τραυματια και παλαιμαχο και όχι τον κλαους........

επιμενει σε κατσουρ, χολεμπα ......

παντως σημερα , βγαλαν παθος.....

Link to comment
Share on other sites

Τι σκατά κουβαλάει στο κεφάλι του ο Κατσουράνης για να αφήνει την ομάδα του με 10 παίκτες κάνοντας το ίδιο φάουλ 2 φορές...εκεί που δεν χρειαζόταν. Εξω από την περιοχή των Γιαπωνέζων από πίσω χωρίς καν υποψία αντεπίθεσης...Μετά τέρμα. Καταδικασμένοι να ρίχνουμε τις μπάλες από δω και κει να περάσει η ώρα...

Ο Σαμαράς σε τι θέση παίζει?? Πολύ κακός, δεν κράταγε μπάλα δεν βοήθησε καθόλου...

Τώρα τα ρέστα με την Ακτή. Εκεί θες νίκη πάση θυσία, και παράλληλα οι Κολομβιανοί να πάρουν τουλάχιστον Χ από τους Γιαπωνέζους... Εκεί να δω τι ψάρια θα βγάλουμε γιατί μόνο πάθος να κρατάμε το μηδέν δεν λέει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Μιά του κλέφτη , Κολομβία που έβαλε 3 γκόλ με μία ευκαιρία , δύο του κλέφτη που χωρίς να δω το μάτς μας στράβωσε εύκολα , τρείς και την κακή τους μέρα , που θα πάει θα γυρίσει η κωλοφαρδία μας . Νίκη με 1-0 και ισοπαλία το άλλο . :smile:

 

Παλιά μας τέχνη κόσκινο 8-)

Link to comment
Share on other sites

δε λέω καλή η προσπάθεια γενικώς στον αθλητισμό

αλλά (i think) το ποδόσφαιρο ως άθλημα έχει ένα στόχο (στόχος στα αγγλικά = goal) και είναι χαρακτηριστικό ότι η ευτυχία των φιλάθλων (όχι των οπαδών) είναι η επίτευξη γκολ. λέγεται ότι είναι πετυχημένο το μουντιάλ γιατί μέχρι τώρα έχουν επιτευχθεί 66. η δική μας συμβολή είναι 0.

sorry αλλά η λογική του κρατάω στο 0 στην άμυνα δεν συμβάλλει στην εξέλιξη του αθλήματος

τους Ιταλούς κάποιοι τους αντιπάθησαν για το cattenaccio. αλλά οι Ιταλοί από τα 6 τους αν πάνε σε σύλλογο (γειτονιάς) για μπάλα μαθαίνουν ΤΑΚΤΙΚΗ και τίποτ' άλλο (τόχω μάθει και δει σε φιλική επίσκεψη στο Μιλάνο). εμείς τι υποδομές και τι αθλητική παιδεία έχουμε? 

δε λέω όταν μεγάλωνα εγώ (εποχή Λέανδρου, Δομάζου, Σιδέρη) μαθαίναμε στις αλάνες

αλλά δε βλέπω σήμερα που υπάρχουν καλύτερες εγκαταστάσεις να βγάζουμε καλύτερους ποδοσφαιριστές

μήπως και ο αθλητισμός στην ελλάδα ακολουθεί την πτωτική πορεία της παιδείας? (δε θάταν παράλογο) λέω τώρα

Link to comment
Share on other sites

δε λέω καλή η προσπάθεια γενικώς στον αθλητισμό

αλλά (i think) το ποδόσφαιρο ως άθλημα έχει ένα στόχο (στόχος στα αγγλικά = goal) και είναι χαρακτηριστικό ότι η ευτυχία των φιλάθλων (όχι των οπαδών) είναι η επίτευξη γκολ. λέγεται ότι είναι πετυχημένο το μουντιάλ γιατί μέχρι τώρα έχουν επιτευχθεί 66. η δική μας συμβολή είναι 0.

sorry αλλά η λογική του κρατάω στο 0 στην άμυνα δεν συμβάλλει στην εξέλιξη του αθλήματος

τους Ιταλούς κάποιοι τους αντιπάθησαν για το cattenaccio. αλλά οι Ιταλοί από τα 6 τους αν πάνε σε σύλλογο (γειτονιάς) για μπάλα μαθαίνουν ΤΑΚΤΙΚΗ και τίποτ' άλλο (τόχω μάθει και δει σε φιλική επίσκεψη στο Μιλάνο). εμείς τι υποδομές και τι αθλητική παιδεία έχουμε? 

δε λέω όταν μεγάλωνα εγώ (εποχή Λέανδρου, Δομάζου, Σιδέρη) μαθαίναμε στις αλάνες

αλλά δε βλέπω σήμερα που υπάρχουν καλύτερες εγκαταστάσεις να βγάζουμε καλύτερους ποδοσφαιριστές

μήπως και ο αθλητισμός στην ελλάδα ακολουθεί την πτωτική πορεία της παιδείας? (δε θάταν παράλογο) λέω τώρα

Εμένα η ομάδα μου στην Αθήνα δεν έχει παρά λίγα  Ελληνόπουλα και περισσότερο από άλλες φυλές παιδιά η δε ομάδα αποτελείται από εκτ΄ςο της περιοχής αθλητές που φυσικά αμοίβονται  Εδώ που είμαι θυμάμαι τα καλοκαίρια το γήπεδο γέμιζε ποδοσφαιριστές και παίζαμε από το πρωί μέχρι το βράδυ , όταν δε μεγάλωσα πάλι υπήρχαν πολλοί που τρέχαμε για να διατηρήσουμε το καλοκαίρι την φυσική μας κατάσταση σαν ποδοσφαιριστές 

 

Σήμερα με το ζόρι μαζευόμαστε κάθε τετάρτη και πιτσιρικάδες λίγοι Επίσης λίγα παιδιά σε σχέση με εμάς έχουν τρέλα με το τόπι να είναι τρόπος ζωής τους Στο γήπεδο όμως είναι οπαδοί Γαύροι ή Βάζελοι άρρωστοι άσε το τσιγάρο και το ποτό Αυτή είναι η Ελλάδα σήμερα σε σχέση με εμάς , πιο καλοί είναι στα (δεν ξέρω και εγώ πως λέγεται στα ηλεκτρονικά το ποδόσφαιρο πλαι στέισον νομίζω) Υπάρχουν όμως ακαδημίες , αλλά λίγοι συνεχίζουν μετά τα 10 τους πυο πιάνουν τις κακές συνήθειες

 

Εγώ είχα καταφέρει πριν λίγα χρόνια περίπου 10, να βγάλω 15 παίκτες από πιτσιρίκια αλλά δυστυχώς η οικονομική  κρίση δεν μου αφήνει χρόνο να τα προπονώ όπως τότε ,  αφού η επιβίωση είναι οριακή και χρειάζομαι πολύ χρόνο για δουλειά Τους είχα εμφυσήσει άλλες αξίες  , αν και κανά δυο μου ξέφυγαν 

Link to comment
Share on other sites

Οι ultras world παρουσίασαν το καλύτερο πυροφόρο στάδιο της χρονιάς . Βγήκε ο ΠΑΟΚ . Στην δεκάδα ο Αρης , η Ομόνοια και η ΑΕΛ από την Κύπρο , οι 2 του Βελιγραδίου , η Λέφσκι , η Λέγκια , η Δυναμό και μία από την Καζαμπλάνκα .

 

Ολοι από την Ανατολή , από την φτώχεια και με τον εθνικισμό σιγά -σιγά να αναδύεται .

 

Αναμενόμενο . Μπουχτίσαμε από τον εθνικισμό των αποικιοκρατών .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.