Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ανισοσταθμία θεμελίωσης.


 

Recommended Posts

41 λεπτά πριν, pirsogiannis said:

Το τοιχίο του υπογείου είναι υψίκορμη δοκός.

Εννοώ να υπάρχει και αντίστοιχο κατά μήκος της παρειάς ανισοσταθμίας (αν υποθέσουμε πχ. ότι χωρίζουμε σε δύο επίπεδα την στάθμη θεμελίωσης) στο κατακόρυφο εύρος της διαφοράς στάθμης, κατά την εγκάρσια έννοια της κάτοψης, πέρα από τα τυχόν περιμετρικά.

Edited by Occultist
Link to comment
Share on other sites

8 λεπτά πριν, pirsogiannis said:

Με το συμπάθιο, αλλά όσες φορές κι αν το διάβασα δεν κατάλαβα τί εννοείς. Αν θέλεις ανέβασε κάποιο σκαρίφημα.

Ε, χωρίς σχέδια, λογικό να μην είναι κάτι πολύ σαφές. Ούτε εγώ είμαι σίγουρος τι ακριβώς ρωτάει αυτός που ξεκίνησε το θέμα - απαντάω στο βαθμό που μπορώ να καταλάβω από ένα απλό σύντομο κείμενο σε ένα forum και χωρίς να ΄χω αφιερώσει πολύ χρόνο. Τώρα στο φλου και για πράγμα που δεν έχω αναλάβει καν και δε μου έχει προσδιοριστεί επακριβώς ως ζητούμενο, δεν έχει και νόημα να κάνω και να ανεβάζω σκαριφήματα, που μπορεί να προσεγγίζουν και κάτι διαφορετικό από αυτό που έχει υπόψιν αναλυτικά ο εξουσιοδοτημένος μηχανικός, θεωρώ. Απλά έδωσα μια γενική ιδέα...

Edited by Occultist
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.