Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εγγραφή στα ΜΕΚ νέων ειδικοτήτων Μηχανικών


Engineer

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα. Εγώ δεν θα μείνω στα δικαιώματα των ειδικοτήτων αλλά θα ρωτήσω κάτι άλλο. Πήρα τηλέφωνο στην Δ15 και ρώτησα πότε θα αρχίσουν οι εγγραφές, καθώς είμαι στην πολύπαθη κατηγορία των Μηχ. Μηχ. Βιομηχανίας, και μου απάντησαν ότι δεν θα πρέπει να βιάζομαι διότι μπορεί και τα διαστήματα πλέον να μετράνε από την ημερομηνία ψήφισης του ΦΕΚ. Παρόλο δε, που έχω αριθμό πρωτοκόλλου κατάθεσης της αίτησης από το 2010. Υπάρχει κάποιος με γνώσεις που να μπορεί να απαντήσει εάν ισχύει κάτι τέτοιο;;;; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Καλησπέρα, να ρωτήσω και εγώ κάτι! έχω μεκ α, αν μια εργοληπτικη εταιρεία έχει μηχανολόγο ηλεκτρολόγο και θέλει και μηχανικό μπορεί με το δικό μου το πτυχίο να παίρνει έργα;

Link to comment
Share on other sites

Βασιλική,

η ερώτησή σου είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ γενική.

Πάντως δες στο συνημμένο τι κατηγορίες ΜΕΚ πρέπει να έχει μια εργοληπτική ανάλογα με την κατάταξή της στο ΜΕΕΠ.

Φυσικά απαιτούνται και κάποια χρηματοοικονομικά χαρακτηριστικά που πρέπει να πληρεί η εργοληπτική ανάλογα με την κατάταξή της στο ΜΕΕΠ.

ΜΕΕΠ.pdf

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.