Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νέοι Κωδικοί Αριθμοί Δραστηριότητας 2009 (ΚΑΔ)


nena

Recommended Posts

αυτος ο ΠΙΝΑΚΑΣ θα βοηθησει να ληξει ο προβληματισμος για το ποιος νεος ΚΑΔ αντιστοιχει στον παλιο.νομιζω οι παλιοι για μηχανικους ειναι αυτοι που ξεκιναν με 74 ΟΠΟΤΕ

 

http://rapidshare.com/files/274235239/______.doc.html

 

ολοι οι ΚΑΔ και οι αντιστοιχιες εδω

 

http://www.gsis.gr/kad/Word/5_KAD_97_08.doc

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αλήθεια,ποιος είναι τελικά ο λόγος να μην έχει καποιος μόνο 1 κύρια δραστηριότητα , η οποία να συμπεριλαμβάνει όλες τις δευτερεύουσες?Θέλω να πω,εγω σαν Πολ. Μηχ. που έχω δηλώσει τον ΚΑΔ 71.12.10000 και κανένα άλλο,έχω κάποιον περιορισμό?

Link to comment
Share on other sites

ρε Γιαννη και εγω το ιδιο εχω και δεν καταλαβαινω γιατι να χρειαστουν και τα υπολοιπα. Δεν με καλυπτη αυτος ο ΚΑΔ 71.12.10.00 υπηρεσιες μηχανικων;

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι αντιλαμβάνομαι, επειδή είναι ευρωπαϊκοί αριθμοί ΚΑΔ, πιθανώς να υπάρχουν κάποιοι επαγγελματίες (όχι κατ' ανάγκη στην Ελλάδα), οι οποίοι να μην έχουν τα πλήρη εργασιακά δικαιώματα του 71.12.10.00. Π.χ. κάποιοι μεταλλειολόγοι μπορούν να ασχοληθούν με υδρογεωλογικές μελέτες (ΟΚ, δεν είμαι απόλυτα βέβαιος για αυτό). Άρα θα πρέπει να ανατρέξουν στον λεπτομερέστερο ΚΑΔ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Για αρχιτέκτονα, ο οποίος κάνει εκτιμήσεις και σε τράπεζα,μήπως γνωρίζετε ποιός καδ αντιστοιχεί?

 

 

Δεν απαντήθηκε. Κι επειδή ενδιαφέρει κι εμένα όποιος γνωρίζει ας απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δε νομίζω πως χρειαζεται να δηλώσουμε 100 διαφορετικές δραστηριότητες

 

 

ως Αρχιτέκτονας Μηχανικός δήλωσα τα εξής:

  • 71110000 ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΚΥΡΙΑ
  • 71120000 ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΕΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ

ένας Πολιτικός Μηχανικός κατά τη γνώμη μου θα δήλωνε:

  • 71120000 ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΕΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΚΥΡΙΑ
  • 71110000 ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ

ε, τώρα για τους υπόλοιπους Μηχανολόγους κλπ δεν το έψαξα

Link to comment
Share on other sites

παιδιά δε νομίζω πως χρειαζεται να δηλώσουμε 100 διαφορετικές δραστηριότητες

 

 

ως Αρχιτέκτονας Μηχανικός δήλωσα τα εξής:

[*]71110000 ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΑΡΧΙΤΕΚΤΟΝΩΝ ΚΥΡΙΑ

[*]71120000 ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΕΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ ΔΕΥΤΕΡΕΥΟΥΣΑ

 

Χωρίς να είμαι σχετικός με το όλο θέμα ΚΑΔ κλπ μου γεννήθηκε η εξής απορία:

 

Στην Ελλάδα τουλάχιστον δεν αποδίδεται από ΑΕΙ ο τίτλος του αρχιτέκτονα αλλά ο τίτλος του αρχιτέκτονα μηχανικού (pappos που είσαι?:razz:). Έχω λοιπόν να κάνω την εξής απορία (καλοπροαίρετα): Γτ δεν περιλαμβάνει όλες τις ειδικότητες το "71120000 ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΣΥΝΑΦΕΙΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΠΑΡΟΧΗΣ ΤΕΧΝΙΚΩΝ ΣΥΜΒΟΥΛΩΝ"???

Αφού μιλάμε για δραστηριότητες αρχιτέκτονα μηχανικού, πολιτικού μηχανικού,μηχανολόγου μηχανικού κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.