Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προσλήψεις 100 διπλωματούχων μηχανικών στον ΔΕΔΔΗΕ


Engineer

Recommended Posts

Στο βήμα 11(επιδιωκόμενες θέσεις) εκεί που λέει συνολική εμπειρία σε μήνες....υπολογίζουμε τους μήνες ασφάλισης στο ΤΣΜΕΔΕ?Αν ναι τότε πως βγάζουμε αριθμό μηνών αφού δεν βγαίνει κάτι στρογγυλοποιημένο?

Link to comment
Share on other sites

Στο βήμα 11(επιδιωκόμενες θέσεις) εκεί που λέει συνολική εμπειρία σε μήνες....υπολογίζουμε τους μήνες ασφάλισης στο ΤΣΜΕΔΕ?Αν ναι τότε πως βγάζουμε αριθμό μηνών αφού δεν βγαίνει κάτι στρογγυλοποιημένο?

Εμένα μου είπαν "βάλε στο περίπου"...και θα το τσεκάρουν από τα χαρτιά...

 

Υ.Γ. Πάντως δε ξέρω με εσάς αλλά εγώ με αυτά που ακούω από γνωστούς με μεταπτυχιακά και διδακτορικά...οι θέσεις σαν να είναι ήδη κλεισμένες...

 

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία! :P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ξέρω ήδη 2 γνωστούς μου που κατεβαίνουν με μεταπτυχιακό....οπότε για μηχανολόγους που είναι 2 θέσεις μένω εκτός με τη μία... :mrgreen:

Πάει υπερ πίστεως το 15άρι....Δεν μου το λέγανε πιο πριν?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα του ΑΣΕΠ εχει πέσει; Προσπάθησα απο κινητό μεν αλλά δείχνει down. Μπορεί να το επιβεβαιώσει κάποιος;

Edit δείχνει οτι έφτιαξε τωρα..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Στο βήμα 11(επιδιωκόμενες θέσεις) εκεί που λέει συνολική εμπειρία σε μήνες....υπολογίζουμε τους μήνες ασφάλισης στο ΤΣΜΕΔΕ?Αν ναι τότε πως βγάζουμε αριθμό μηνών αφού δεν βγαίνει κάτι στρογγυλοποιημένο?

 

 

Λέει στην προκύρηξη πως το υπολογίζεις. Υπολογίζεις τα διαστήματα από την έναρξη στην λήξη σε ημέρες και αν βγαίνουν πάνω από 30 ημέρες διαιρείς με το 30 και παίρνεις μόνο τον ακέραιο αριθμό.

 

 

 

Διάστημα εμπειρίας μετρά μέχρι την ημερομηνία λήξης των αιτήσεων? δηλαδη μέχρι 13/10?

Βέβαια για όσους έχουν πέντε χρόνια εμπειρίας τουλάχιστον είναι ασήμαντο μέχρι πότε μετράς εμπειρία αφού νόημα δεν έχει εφόσον το μέγιστο είναι εξήντα μήνες -άρα πέντε χρόνια, για τα υπόλοιπα χρόνια εμπειριας δεν παίρνεις τίποτα.

 

Προσωπικά πιστεύω ότι θα γίνει σφαγή κυριολεκτικά, τους λόγους δεν χρειάζεται να τους αναλύσω τους βιώνουμε όλοι.

 

Στην εντοπιότητα είτε κενό το αφησεις είτε 00 επιλέξεις το ίδιο είναι, εαν δηλώσεις και θέσεις που παίζει εντοπιότητα και εσύ δεν έχεις.

 

Έχει καταλάβει κανείς τι παίζει με τα δικαιολογητικά και τις επικυρωσεις κτλ, γιατί τα λέει λίγο μπερδεμένα στην προκύρηξη.

Link to comment
Share on other sites

Οι επικυρωσεις έχουν καταργηθεί εκτός αν μιλάμε νομίζω για μετάφραση τίτλων σπουδών αλλοδαπής

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι επικυρωσεις έχουν καταργηθεί εκτός αν μιλάμε νομίζω για μετάφραση τίτλων σπουδών αλλοδαπής

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Για έγγραφα που φέρουν σφραγίδα δημοσίου και εγώ αυτό ξέρω και αυτό καταλαβαίνω και διαβάζοντας την προκύρηξη, αλλά για ιδιωτικά συμφωνητικά κτλ θέλει επικύρωση απο δικηγόρο, εγω αυτό καταλαβαίνω διαβάζοντας το. Θα ήθελα να ξέρω και οι υπόλοιποι πως το αντιλαμβάνεστε.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα πιστοποιητικά ξένων γλωσσών, εγώ τα έχω μεταφράσει με σφραγίδα δικηγόρου, σε ένα μαγαζάκι δίπλα στην Μεταφραστική Υπηρεσία υπουργείου Εξωτερικών (35Ε νομίζω το κάθε ένα) που είναι στην Ερμού κάτω απο Πλ.Μοναστηράκι. Την αυθεντική μετάφραση και σφραγίδα δικηγόρου την κρατάω εσαεί και επικυρώνω σε ΚΕΠ το φωτοαντίγραφο ότι είναι γνήσιο αντίγραφο του αυθεντικού.

Edited by dzois1985
Link to comment
Share on other sites

ρε σεις, όποιοι από εσάς μπουν στον ΔΕΔΔΗΕ ας μας το ανακοινώσουν

 

edit

κ εγώ είχα δώσει για εναερήτης το 90 αλλά δεν ήμουν του κόμματος........

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.