Μετάβαση στο περιεχόμενο

Προσλήψεις 100 διπλωματούχων μηχανικών στον ΔΕΔΔΗΕ


Engineer

Recommended Posts

Μπορεί να μου απαντήσει κάποιος, για τον υπολογισμό των μηνών προυπηρεσίας μετράμε από την έναρξη της ασφάλισης μέχρι την ημερομηνία έκδοσης της βεβαίωσης από τον ΕΤΑΑ ή μέχρι την ημερομηνία λήξης υποβολής των δικαιολογητικών?

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια απορία έχω και εγώ. Αν δε βρω σαφή απάντηση θα βάλω την ημερομηνία της αίτησης.

Edited by cosygatos
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν κάποιος γνωρίζει οταν δεν υπάρχει ecdl η αποδεικτικό γλώσσας να μην κάνει κανείς την αίτηση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν κάποιος γνωρίζει οταν δεν υπάρχει ecdl η αποδεικτικό γλώσσας να μην κάνει κανείς την αίτηση;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Τη γνωση Η/Υ ανάλογα με τη σχολή που έχεις τελειώσει μπορείς να τη δικαιολογήσεις με το πτυχίο σου αν ανήκει σε αυτή την κατηγορία όπως δείχνει η προκύρηξη.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς οπό ότι ξέρω ισχύει μόνο για τους ηλεκτρολόγους αυτό..Για τους υπόλοιπους δε νομίζω...

Αλλά ακόμη και έτσι το αφήνεις κενό και ότι καταλάβουν από τα δικαιολογητικά που θα στείλεις ταχυδρομικός?

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Η απόδειξη γνώσεων πληροφορικής ή χειρισμού Η/Υ μπορεί να γίνει και με την αναλυτική βαθμολογία αν κάποιος έχει παρακολουθήσει και περάσει επιτυχώς τουλάχιστον τέσσερα σχετικά μαθήματα (υποχρεωτικά ή κατ’ επιλογή), είτε στον κύκλο σπουδών του είτε για μεταπτυχιακό ή διδακτορικό (βλέπε σελίδες 76 & 77).

 

Για την γλώσσα, γράφει στη σελ. 85 ότι:

<<Σημείωση:
α) Δεν απαιτείται η απόδειξη της γνώσης της ξένης γλώσσας εάν οι επικαλούμενοι τίτλοι σπουδών έχουν αποκτηθεί στο εξωτερικό, όπου τα μαθήματα διδάσκονται στην ίδια γλώσσα.
β) Είναι αυτονόητο ότι τίτλοι σπουδών γνώσης ξένης γλώσσας υπερκείμενου επιπέδου αποδεικνύουν και τη γνώση κατώτερου (ζητούμενου) επιπέδου της ξένης γλώσσας>>
.

 

Όσοι δεν διαθέτουν κάποια από τα "απαραίτητα πρόσθετα προσόντα", σύμφωνα με τα όσα γράφει στη σελ. 7, <<δεν θα γίνουν δεκτοί για τις αντίστοιχες θέσεις>>. Οπότε δεν νομίζω ότι έχει νόημα να κάνει κάποιος την αίτηση και να σκάσει και 15€ παράβολο.

Επικουρικές θέσεις υπάρχουν μόνο για τους ΔΕ.

Edited by panos-vicious
Link to comment
Share on other sites

Εχω τελειώσει Αγγλία οπότε σύμφωνα με αυτό, δεν χρειάζομαι κάποιο άλλο αποδεικτικό για ξένη γλώσσα (αν και δεν το ήξερα αυτό, νόμιζα είχε καταργηθεί)...Οι υπολογιστές είναι ένα θέμα. 

Στα αντίστοιχα πεδία της ηλεκτρονικής δήλωσης όμως τι βάζω? Πχ, στην ξένη γλώσσα (το ελάχιστο που ζητάει 3=καλή) κάτι άλλο, (πχ 1=άριστα περισσότερα μόρια) ή κενό?

Αντίστοιχα στους υπολογιστές? 

Link to comment
Share on other sites

Για υπολογιστές εάν δεν έχεις κάτι επίσημο στα χέρια σου μπορείς  να το αποδείξεις με βεβαίωση του τμήματος οπού θα αναγράφονται τα μαθήματα που είχες περάσει και  που έχουν σχεση με υπολογιστές πχ προγραμματισμός 1,προγραμματισμος 2,μικρουπολογιστές κ.τ.π ...Εγώ έτσι έκανα .Η προυπηρεσια μετράει απο την ημέρα ασφάλισης οπότε πας στο ταμείο σου και περνεις βεβαίωση για ΑΣΕΠ οπου θα αναγράφεται σε μηνες ο χρόνος ασφάλισης .Οπου έχουμε εξειδικευμένη εμπειρία στέλνουμε συμβάσεις έργου,ΤΠΥ.

Link to comment
Share on other sites

Η βεβαίωση ασφάλισης βγαίνει και ηλεκτρονικά από το site του ΤΣΜΕΔΕ, σωστά? Κάτι μου λέει ότι θα με κάψουν οι υπολογιστές..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι; Σε τι ύψος κυμαίνεται ο μισθός κάποιου ΗΜΜΥ με 3 χρόνια προυπηρεσία και μεταπτυχιακό στη ΔΕΔΔΗΕ; Μιλάω για εργασία κανονική γραφείου, χωρίς επιδόματα... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.