Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Βιβλία Τοπογραφίας


teo1985

Recommended Posts

41 λεπτά πριν, JohnnyHoliday said:

Αχ, αυτό το νιώθω, που γράφεται με γιώτα (καθώς δεν προέρχεται από την "έννοια", άρα θα απαιτούσε και δύο νι).. Απορώ πώς μας ξέφυγε 😊

για το ν(ο)ιώθω

δύο ν στην αρχή της λέξης?

δεν μου ξέφυγε, κυνηγάω μόνο τα χοντρά πσάρια ...

αλλά

ξεφεύγουμε από το θέμα και θα φάμε επίπληξη από τους διαχειριστές...

Edited by tetris
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 33
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Εγώ πάντως, μετά και από τόσα χρόνια, προχτές που είχα απορίες με ένα πρόβλημα πάνω στις οδεύσεις, ανέτρεξα στις σημειώσεις της Γεωδαισίας που μας είχαν δώσει οι καθηγητές στο ΕΜΠ και οι οποίες είναι καλύτερες και πληρέστερες από τα περισσότερα βιβλία που κυκλοφορούν.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 7/29/2022 at 11:23 AM, angusmacgyver said:

Εγώ πάντως, μετά και από τόσα χρόνια, προχτές που είχα απορίες με ένα πρόβλημα πάνω στις οδεύσεις, ανέτρεξα στις σημειώσεις της Γεωδαισίας που μας είχαν δώσει οι καθηγητές στο ΕΜΠ και οι οποίες είναι καλύτερες και πληρέστερες από τα περισσότερα βιβλία που κυκλοφορούν.

Σημειώσεις ΕΜΠ (όντως τρομερά καλές) και Εφαρμοσμένη Γεωδαισία της Λάμπρου & Πανταζή.

Πάντως αν είσαι Τοπογράφος (γενικά το λέω) και 5 χρόνια στη σχολή δεν έμαθες να μετράς και προσπαθείς να μάθεις από βιβλία, κάτι δεν πήγε καλά.  

Αν πάλι κάποιος είναι από άλλο αντικείμενο και προσπαθεί να μάθει να κάνει τοπογραφικά για κάνα εξτραδάκι, καλύτερα να ασχοληθεί με κάτι άλλο που είναι πιο ειδικός.

Και εγώ έχω δικαίωμα δικαίωμα να υπογράφω στατικά για διώροφο, αλλά δεν με ενδιαφέρει και δεν τολμάω, από τη στιγμή που στη σχολή μου δεν μου έμαθαν ούτε τα συστατικά του σκυροδέματος. Ούτε θα κάτσω να διαβάσω βιβλία για να μάθω να κάνω στατικά για έξτρα χρήματα. 

Όσο πιο πολλά προσπαθείς να κάνεις, τόσο πιο μέτρια θα τα κάνεις όλα...

Edited by toposa
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Λάμπρου και Γεώργιος Πανταζής καλοί συμφοιτητές μου που κάναμε παρουσίαση της διπλωματικής μας εργασία μαζί την ίδια μέρα , στην ίδια αίθουσα στο ίδιο κοινό  Δυστυχώς η Λάμπρου δεν είναι στην ζωή . Λογικό τα βιβλία τους ή οι σημειώσεις τους να είναι πολύ καλές Έμειναν στην σχολή και μετά την απόκτηση του διπλώματος τους με πολύ καλό ερευνητικό έργο Με συγκινήσατε ...

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.