Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληρωμή εισφορών με πιστωτική κάρτα


ktselios

Recommended Posts

@terry: Συμφωνώ. Προσωπικά με έχει βολέψει πολύ η συγκεκριμένη υπηρεσία γιατί με γλιτώνει από μια μέρα άσκοπης άδειας. Το βρίσκω κρίμα που τα τελευταία 1-2 χρόνια παρουσιάζονται τακτικά τέτοια προβλήματα και με κίνδυνο να μείνει εκπρόθεσμη η πληρωμή. Έχει αυτό το ρίσκο, μου έχει τύχει μια φορά στο παρελθόν και φοβάμαι ότι θα συμβεί πάλι και τώρα.

Edited by hanova
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πλήρωσα με πιστωτική, της γυναικας μου γιατί το οριο μου στη visa ειναι 1800, ενώ το τσμεδε 2075. Mastecard ενω ΄διαβασα οτι παίρνει μου ειπαν οτι δε γίνεται, δέχονται μονο visa . Δόσεις δεν έχει μόνο εφαπαξ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αρα μια τρυπα στο νερο.

1ον Διοτι καποιες τραπεζες δεν συνεργαζονται πλεον με τη VISA (πχ Citibank και πλεον Alpha)

2oν Ναι μεν βολευει η καρτα διοτι σου δινει εναν αερα, χρονικα, αλλα παλι αν δεν εχεις το συνολο του ποσου, θα αρχισεις να πληρωνεις τοκους.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κατάφερα επιτέλους να πληρώσω. Όντως, δεν παίρνει δόσεις. Το κόστος είναι 1.5 Ευρώ.

 

Το μόνο δηλαδή αβαντάζ εδώ είναι το ότι γλιτώνουμε τις ουρές/μετρητά και ότι (ειδικά προς το τέλος του μήνα που είναι πάντα δύσκολα) η χρήση πιστωτικής δίνει κάποιον -ελάχιστο- αέρα σε περιπτωση που δεν υπάρχει άμεσα το ποσό. Να συμπληρώσω έχει τύχει να αργήσουν πολύ να πάρουν το ποσό από την κάρτα (μια φορά έκαναν σχεδόν τρεις μήνες πριν εμφανιστεί στο λογαριασμό της κάρτας).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τοσο πολυ?

Και μεχρι τοτε?

Δεν ησουνα ενημερος?

 

Το καλο με την καρτα ειναι οτι μαζευεις και ποντους bonus.. για να παρεις κανενα κουπονι για τα ΑΒ :smile:

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

:smile:

 

Από τη στιγμή που δίνεται η έγκριση παίρνεις άμεσα κωδικό εξόφλησης, οπότε είσαι καλυμένος για το ΤΣΜΕΔΕ (στη θεωρία τουλάχιστον). Εκείνη τη φορά για κάποιο λόγο είχε αργήσει πολύ το ΤΣΜΕΔΕ να τραβήξει τα χρήματα (είχα ξαναπάρει τηλ. την κάρτα γιατί είχα ανησυχήσει μην είχε γίνει κάποιο λάθος). Μύλος, όπως πάντα....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει πως κατάφερε να πληρώσει με πιστωτική; Στο τηλέφωνο που είχαν παλιά τα ειδοποιητήρια δεν το δέχονται γιατί ο λογαριασμός φαίνεται ληγμένος, σε κατάστημα μου είπαν πως δε γίνεται, δοκίμασα και μεσω web banking της εθνικής και πάλι δε γίνεται! Αυτοί που το έκαναν λίγη βοήθεια παρακαλώ!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με την πιστωτική κάρτα της ΑΤΤΙΚΗΣ ...  αυτή την VISA που εκδίδει για τους μηχανικούς .... και εννοείται εφόσον έχει υπόλοιπο ... αν δεν έχει μπαίνει όσο έχει και το υπόλοιπο cash ....

Κατά 99,99% (να αφήσω και ένα 0,01% για την τιμή των όπλων) δεν μπορείς με οποιαδήποτε άλλη πιστωτική άλλης τράπεζας ...

  • Upvote 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.