Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πληρωμή εισφορών με πιστωτική κάρτα


ktselios

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμένα μου ειπαν οτι οποιο πόσο δεν χωράει στην κάρτα το βάζεις με μετρητά

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αίτηση για την κάρτα. Μου ζήτησαν και εγγυητή λόγω χαμηλού εισοδήματος. Παρα το γεγονός πως ο εγγυητής έχει πολύ υψηλά εισοδήματα, η ταρίφα στο όριο της κάρτας φαίνεται πως είναι 1500 ευρώ, συνοδευόμενη από την αγένεια των υπαλλήλων της Attica Bank. Τα δικαιολογητικά (δικά μου και του εγγυητή) έφτασαν τις 80+ σελίδες!!! Μόνο ανάλυση ούρων δεν ζήτησαν...

Η έγκριση έφτασε σήμερα. Θα μπορώ να βάλω το Β εξάμηνο του 2015 σε δόσεις, εφόσον την έχω στα χέρια μου μέχρι την Δευτέρα? Η διαδικασία (πληρωμή μέρους με μετρητά και το υπόλοιπο σε δόσεις αφού το ειδοποιητήριο είναι μεγαλύτερο) γίνεται απευθείας στην τράπεζα ή θέλει τηλ και στο τσμεδε?(κάτι τέτοιο διάβασα κάπου)

Link to comment
Share on other sites

Αίτηση για την κάρτα. Μου ζήτησαν και εγγυητή λόγω χαμηλού εισοδήματος. Παρα το γεγονός πως ο εγγυητής έχει πολύ υψηλά εισοδήματα, η ταρίφα στο όριο της κάρτας φαίνεται πως είναι 1500 ευρώ, συνοδευόμενη από την αγένεια των υπαλλήλων της Attica Bank. Τα δικαιολογητικά (δικά μου και του εγγυητή) έφτασαν τις 80+ σελίδες!!! Μόνο ανάλυση ούρων δεν ζήτησαν...

Η έγκριση έφτασε σήμερα. Θα μπορώ να βάλω το Β εξάμηνο του 2015 σε δόσεις, εφόσον την έχω στα χέρια μου μέχρι την Δευτέρα? (Λογικά ναι, αφού είναι αυτή και η τελευταία μέρα) Η διαδικασία (πληρωμή μέρους με μετρητά και το υπόλοιπο σε δόσεις αφού το ειδοποιητήριο είναι μεγαλύτερο) γίνεται απευθείας στην τράπεζα (Ναι) ή θέλει τηλ και στο τσμεδε? (Οχι. Από την στιγμή που γίνει η χρέωση του ποσού, εσύ παίρνεις το χαρτί ότι εχει εξοφληθεί το ποσό καθώς και το χαρτί με το ότι εξοφλήθηκε σε δόσεις --αν πας με δόσεις. Η οφειλή σου είναι πλέον προς την Τράπεζα και όχι προς το ΤΣΜΕΔΕ και η Τράπεζα πλέον οφείλει να αποδόσει το ποσό στο ΤΣΜΕΔΕ) (κάτι τέτοιο διάβασα κάπου) (Αν το βρείς χρήσιμο θα ήταν, αλλα΄δεν νομίζω να "παίζει" κάτι τέτοιο)

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω πιστωτικη της Αττικα. Δεν εχω καμια πιστωτικη.

Προσφερθηκε δικος μου ανθρωπος, με καρτα ΕΘΝΙΚΗΣ (american express),  να πληρωθει μεσω της καρτας του.

Μπορει να γινει αυτο με δοσεις; (Δηλαδη να φανει στο ΤΣΜΕΔΕ οτι πληρωθηκε και στην Τραπεζα να δινω δόσεις)

Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται γιατί από ότι ξέρω η πληρωμή εισφορών πρέπει να γίνει με προσωπική κάρτα, όχι τρίτου

Link to comment
Share on other sites

Ikaros: γιατί όχι;

 

Antloukidis: σωστός. Τηλεφωνικά μόνο με VISA γίνεται, σε υποκατάστημα της Attica μόνο με πιστωτική της Attica (με ή χωρίς δόσεις).

 

Επίσης επιβεβαιώνω ότι σε υποκατάστημα της Attica αν φτάνεις το όριο πληρώνεις μετρητά (ή από λογαριασμό σου) τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.