Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πληρωμή εισφορών με πιστωτική κάρτα


ktselios

Recommended Posts

Το φαντάστηκα...πρέπει να γίνουμε πελάτες της ΑΤΤΙΚΗΣ σώνει και καλά δλδ... Ευχαριστώ για την απάντηση όπως και να έχει.

 

 100% δεν μπορείς να πληρώσεις με πιστωτική άλλης τράπεζας .(έχω ήδη ρωτήσει σε κατάστημα εθνικής, ρώτησα και στο ΤΣΜΕΔΕ αν παιρνουν πιστωτική επιτόπου, γέλαγαν και οι τοίχοι!)

 

Επειδή για κάποιο λόγο πήρα αρνητική φήμη (!) για το συγκεκριμένο post δευκρινίζω: το παραπάνω σχόλιο αφορά μόνο την συγκεκριμένη χρονική περιοδο που τα ειδοποιητήρια είναι ληγμένα. Εννοείται πως υπο κανονικές συνθήκες πληρώνεις με οποιαδήποτε πιστωτική, έχει ήδη αναφερθεί εδώ.

Όπως και να έχει ευχαριστώ για τις απαντήσεις, καλό θα ήταν βέβαια η αρνητική κριτική να είναι πιο επικοδομητική.

Καλή σας μέρα.

Edited by atpm
  • Upvote 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω που αναφέρεσαι αλλά έχω διαβάσει όλο το post πριν κάνω ερώτηση...

Έχω πληρώσει πολλές φορές με πιστωτική άλλης τράπεζας ΑΛΛΑ υπό κανονικές συνθήκες. Τώρα που τα ειδοποιητήρια έχουν προγενέστερη ημερομηνία λήξης αυτό δεν γίνεται. Η ερώτηση μου ήταν αν κάποιος το έκανε, γιατί οι συνάδελφοι που έγραψαν οτι το κατάφεραν δεν ανέφεραν ότι χρησιμοποίησαν πιστωτική ΑΤΤΙΚΗΣ. 

Εαν κάτι μου διέφυγε παρακαλώ για την επισήμανση του συγκεκριμένα- μήπως και βοηθηθώ στην τελική! :smile:

Link to comment
Share on other sites

"1. Το ΕΙΔΟΠΟΙΗΤΗΡΙΟ μπορεί να εξοφληθεί:

...

γ) Με πιστωτική κάρτα VISA: στο τηλ. 210 3397250.

(Η πληρωμή με πιστωτική κάρτα μπορεί να πραγματοποιηθεί μόνο μέχρι την ημερομηνία λήξης και επιβαρύνεται με προμήθεια και έξοδα εξόφλησης, για τα οποία δεν είναι αρμόδιο το ΕΤΑΑ-ΤΟΜΕΑΣ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ, αλλά οι υπηρεσίες της VISA, απο τις οποίες να πληροφορηθείτε τη χρέωσή σας)."

Παίρνεις στο τηλέφωνο που λέει, δίνεις τα στοιχεία της πιστωτικής και τελείωσες.

 

Γεια σας,

 

Γράφω για να ενημερώσω ότι, όπως μου είπαν στο 2103397250 που κάλεσα σήμερα, είναι εφικτή η πληρωμή με VISA (όχι της Attica απαραίτητα, όχι με δόσεις)

Πάντως δεν κατάφερα να πληρώσω, τελικά, γιατί το σύστημα τους έβγαζε ότι το ειδοποιητήριο έληξε στις 30/9, χωρίς να υπάρχει ενημέρωση για την παράταση που έληγε σήμερα 9/10 :sad:

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Eχει κανει κανεις προσφατα τη διαδικασια εκδοσης πιστωτικηε ΑΤΤΙΚΑ, να μας πει λεπτομερειες?

 

 

ΥΓ. Θα μας φανε οι δοσεις, με το ΤΣΜΕΔΕ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν νοειται να δινουμε 500Ε το μηνα στο ΤΣΜΕΔΕ...

Τι να λεμε τωρα.

Και να ηταν μονο τα 500 το ΤΣΜΕΔΕ το μηνα

Ειδικα τωρα...

1.εφορια

2.ενφια

3.τσμεδε

4.κινητο

5.σταθερο

6.νερο

7.Δεη

8.κοινοχρηστα-θερμανση

9.καυσιμο αυτοκινητου

10. τελη

11...και ποσα αλλα...........

 

.............3000 € ........

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από την Attica για να μου πουν ότι το αίτημα για χορήγηση πιστωτικής κάρτας έγινε δεκτό, και ότι θα πρέπει να παραλάβω την κάρτα από το υποκατάστημα κατά τις 7 Ιανουαρίου... Το πρόβλημα μου είναι ότι από τις 4 του μήνα και μέχρι τις 18 θα είμαι εκτός Αθήνας με την εταιρεία μου...Εξουσιοδότηση δεν δέχονται με την καμία θέλουν να την παραλάβω ο ίδιος...

Δεδομένου ότι οι εισφορές λήγουν 16/1/16 και με τον φόβο να χάσω και τον διακανονισμό που έχω ενώ μπορώ να πληρώσω τι επιλογές έχω?? Σκέφτομαι να απευθυνθώ στον διευθυντή του υποκαταστήματος, ίσως ακόμη και στα κεντρικά, ή και στο ΤΣΜΕΔΕ δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.... 

Εχει τύχει σε σας κάποιο αντίστοιχο θέμα με παραλαβή κάρτας?  

 

Καλή πρωτοχρονιά

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.