Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πληρωμή εισφορών με πιστωτική κάρτα


ktselios

Recommended Posts

Έχει βγάλει κανένας που δεν ήταν πελάτης της Attica;

Λόγω CC ρωτάω.

Και απαντώ, σε περίπτωση που το χρειαστεί κάποιος συνάδελφος :

Δε χρειάζεται να είσαι πελάτης της Attica, καθώς δεν ανοίγεται λογαριασμός με τον οποίο συνδέεται η κάρτα.

 

Θα χρειαστείται :

Ταυτότητα

Εκκαθαριστικά 3 τελευταίων ετών

Λογαριασμό ΔΕΚΟ

Κάποιο έγγραφο ΤΣΜΕΔΕ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 95
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Συνάδελφε δε νομίζω ότι μπαίνει σε άτοκες με τις άλλες κάρτες. Για τα τωρινά ειδοποιητήρια δε που αναγράφουν προγενέστερη ημερομηνία πάνω αμφιβάλλω αν μπορείς καν να πληρώσεις με άλλη πιστωτική πλήν της Attica. Δυστυχώς είμαστε αναγκασμένοι να περάσουμε από την "τράπεζα της καρδιάς μας"...

 

Τα ειδοποιητήρια έχουν ενημερωθεί ως προς την ημερομηνία λήξης/παράτασης...Μπορείτε να τα ξανατυπώσετε. Δεν ξέρω αν αυτό κάνει καμμία διαφορά κάπου, αλλά είπα να μοιραστώ την πληροφορία μιας και το μόνο πράγμα που κάνω τον τελευταίο καιρό είναι να τυπώνω ειδοποιητήρια με ενημερωμένες ημερομηνίες! Σε λίγο θα τελειώσει και το μελάνι και δεν θα το κάνω ούτε και αυτό πια!!

 

Επίσης το αγαπητό ταμείο μας έβγαλε και την εξής (πρώτη στα παγκόσμια ίσως χρονικά) ανακοίνωση μετά τις 14:00 το μεσημέρι της περασμένης Παρασκευής:

 

Ενημερώνουμε τους ασφαλισμένους του ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ σχετικά με την δυνατότητα καταβολής των ασφαλιστικών εισφορών Β΄εξαμήνου 2015 μέσω VISA μόνο μέχρι 16/01/2016 ανεξάρτητα από την παράταση του εξαμήνου η οποία έχει ισχύ μέχρι της 15/02/2016 (ΑΔΣ 381 ,θέμα 13ο/13.01.2016).

Εκ της Δ/νσης Εισφορών
 
 
Αυτό, λένε διάφοροι συνάδελφοι, αλλά και οι υπάλληλοι της εδώ τράπεζας οτι δεν ισχύει για την visa της Αττικής, αλλά ποτέ δεν ξέρει κανείς τι θα συμβεί μέχρι τις 15/2/16!
 
 
Edited by chrispandagou
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

45 λεπτα τωρα περιμενω να τελειωσει τα χαρτια η υπαλληλος της Αττικα για να παραλαβω την καρτα...
Απο την alpha μου την εστειλαν ταχυδρομικα και η ενεργοποιηση εγινε τηλεφωνικα....


Ο αλλος υπαλληλος ελλειπε τωρα μια ωρα. Μολις γυρισε με κουλουρι κ καφε.

Η απεναντι υπαλληλος, κουβεντιαζε μιση ωρα στο τηλεφωνο, ποσο βρηκε ενα συνολακι φουστα -μπλουζα...

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Εχω συνεργασια με ΕΤΕ, Αλφα (λογω Citibank), Πειραιως και Εurobank....

Η μονη τραπεζα που κρατανε ΕΝΤΥΠΟ (σε μπακαλοτεφτερο) πρωτοκολλο ειναι η Αττικα....

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο λίγο... Λόγω capital controls, και λόγω προβλήματος του υπολογιστή χτες πήγα ΕΤΕ να κάνω μεταφορά στη Attica το πόσο της δόσης του διακανονισμού που έχω εκεί... Καπέλο 8€!!!!!

Βρίστε με άφοβα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Εχω συνεργασια με ΕΤΕ, Αλφα (λογω Citibank), Πειραιως και Εurobank....

Η μονη τραπεζα που κρατανε ΕΝΤΥΠΟ (σε μπακαλοτεφτερο) πρωτοκολλο ειναι η Αττικα....

 

Θέλουν να είναι σίγουροι ... τα χειρόγραφα μένουν ...

εδώ για το e-banking οι κωδικοί και οι κωδικοί επιβεβαίωσης που σου δίνουν για να κάνεις συναλλαγές (ενώ οι άλλες τράπεζες δίνουν είτε μηχανηματάκι είτε τους λαμβάνεις κάθε φορά που κάνεις συναλλαγή στο κινητό) αυτοί  τους δίνουν τυπωμένους ...

.. ποιος θα hackάρει τέτοια ασφάλεια ....

post-2272-0-14466600-1453982934_thumb.jpg

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ασε Γιωργο.

Ας μην το σχολιασω.

Διοτι εφαγα 1 ωρα για να παραλαβω μια καρτα..

Και ειχα φαει αλλη 1.5ωρα για να κανω την αιτηση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και έγω έκανα αίτηση για τη κάρτα της Attica πληροφοριακά, εάν χρώστας απο δάνειο σε οποιαδήποτε  άλλη τράπεζα σου απορρίπτουν την αίτηση έκδοσης κάρτας.

Βέβαια ήδη όταν έκανα την αίτηση είχε γίνει διακανονισμός για τα χρέη στην ΕΤΕ.

1 ώρα έψαχνε να βρεί τα έντυπα για τη χορήγηση κάρτας.

Edited by thanasis1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.