Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόβλημα με το Μητρώο Μελετητών (Δ/νση Δ15 Υ.ΠΕ.ΧΩ.Δ.Ε)


thanar

Recommended Posts

Καλημέρα σας. Εδώ και περισσότερο από ένα μήνα έστειλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά στην κατάλληλη Διεύθυνση του Υ.ΠΕ.ΧΩ.Δ.Ε., προκειμένου να δρομολογηθεί η διαδικασία έκδοσης Μελετητικού Πτυχίου. Εδώ και 1.5 με 2 εβδομάδες προσπαθώ να επικοινωνήσω τηλεφωνικά μαζί τους για να ενημερωθώ, ποτέ όμως κανείς δε σηκώνει τα τηλέφωνα. Έχω στείλει ακόμη και fax στη Διευθύντρια, ακόμη τίποτε!

 

Έχει κανείς περισσότερες πληροφορίες; Πρόκειται να περάσει κανένας από τα γραφεία τους να ρωτήσει και για μένα (pm);

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι υπάρχει πρόβλημα το τελευταίο διάστημα.

Μπορώ να αναφέρω αυτά που έχω ακούσει χωρίς να είναι επίσημη και έγκυρη ενημέρωση.

Υπήρχε ειδικός λογαριασμός στον οποίο γινόταν η κατάθεση ενός ποσού κάθε φορά που γινόταν κατάθεση του μελετητικού πτυχίου στην Διεύθυνση. Αυτά τα χρήματα τα διαχειριζόταν η υπηρεσία για να πληρώνει υπερωρίες και εργασίες των υπαλλήλων πέρα από τα όρια των τυπικών τους καθηκόντων. Ο λογαριασμός αυτός αφαιρέθηκε από το Υπουργείο Οικονομίας και οι υπάλληλοι σταμάτησαν την έξτρα εργασία. Επειδή ο αριθμός τους είναι μικρός σε σύγκριση με όγκο δουλειάς δεν επαρκούν και υπάρχει σημαντική καθυστέρηση.

Για το τηλέφωνο όμως δεν δικαιολογείται.

Δοκίμασε σε αυτά 210 6420647 210 6419836 και βρες και άλλα τηλ. στην ιστοσελίδα http://www.ypex-mele.gr

Link to comment
Share on other sites

2016, πολύ ενδιαφέρουσες οι πληροφορίες... Ίσως έτσι να εξηγείται το όλο θέμα. Αν ήμουν Αθήνα, θα πήγαινα μια βόλτα από 'κει, αλλά από επαρχία δύσκολο να κάνεις τη δουλειά σου!

 

Έχω δοκιμάσει να επικοινωνήσω με ΟΛΑ τα τηλέφωνα που υπάρχουν στο site τους (σπάνια βλέπεις τόσο κακογραμμένα tables btw), και δεν το έχει σηκώσει κανένας εδώ και 2 βδομάδες! Προσπάθησα να επικοινωνήσω μέσω της φόρμας που έχουν στο site τους και διαπίστωσα πως δε λειτουργεί! Προσπάθησα να στείλω fax (στα 3 νούμερα που έχει στο site τους) και μόνο το fax της Διευθύντριας το έλαβε.

 

Βγάλε συμπέρασμα δηλαδή...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.