Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Συμψηφισμό​ς Προστίμων Αυθαιρέτων με Εργασίες Ενεργειακή​ς Αναβάθμιση​ς και Στατικής Επάρκειας


nisorvani

Recommended Posts

Χαχαχα οχι βέβαια..Γι αυτό και ρωτάω αν έχει εκδόσει κανέις για συμψηφισμό αλλά φαντάζομαι όλοι περιμένουν να ενσωματωθεί η διαδικασία στο ηλεκτρονικό σύστημα του ΤΕΕ ακόμα ,σωστά ?

Link to comment
Share on other sites

Πότε θα ενσωματωθεί πια? Με ρωτάνε οι πελάτες εδώ και μήνες για το θέμα και δεν ξέρω τι άλλη δικαιολογία να πω...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

και δεν ξέρω τι άλλη δικαιολογία να πω...

 

εδω ειναι ελλαδα να τους πεις

 

φφφφεεεεεεεεεεετττττααααααααααααα

Edited by OTTO_engine
  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εχει κάνει κάποιος συνάδελφος συμψηφισμό ? πως μπορούμε να βεβαιωθούμε για το δικαίωμα ή οχι ενταξής μας στο νέο νόμο , υπάρχει τηλ επικοινωνίας ή email του Υπεκα ?

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έχω πάψει εντελώς να σκέφτομαι ή να ασχολούμαι με τον συμψηφισμό.Είναι φανερό οτι είναι απλά κάτι που ψήφισαν υπό τον φόβο των Ιουδαίων (ΣΤΕ) και δεν θέλουν να εφαρμόσουν για να μη χάσουν κανά φράγκο.Ίσως κάποτε στον επόμενο-μεθεπόμενο-παραμεθεπόμενο νόμο αυθαιρέτων (π.χ Ν.9178) να εφαρμοστεί,για Ν.4178 χλωμό το κόβω και αντίστοιχα ενημερώνω τους πελάτες μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μήπως μάθατε αν ξεκίνησε η εφαρμογή του Τεε για τον συμψηφισμό του προστίμου για ενεργειακές αναβαθμίσεις? Θέλουμε να βάλουμε θερμοσίφωνα σε μονοκατοικία καθώς ο παλιός τριπλής ενέργειας έχει χαλάσει. Ο ιδιοκτήτης κάνει μπάνιο με κρύο νερό και βγάζει αφρούς με μένα...Λέτε αν ξεκινήσω την διαδικασία τακτοποίησης να έχω πρόβλημα? Παρακαλώ μόνο σοβαρές απαντήσεις

Συμπληρώστε την ειδικότητά σας στο προφίλ σας.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής

yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

1) Τι γίνετε όμως όταν δεν υπάρχει οικοδομική άδεια?
 
 
Σας χαλάει τώρα, από ... Μπετατζήδες θα γίνετε Μονωσάδες και θα αποκτήσετε master σε κουφώματα και θερμοσίφωνες και μιλάτε κιόλας?
χαχαχαχα
 
Ε ν τάξει πάλι καλά, πάνω που έπεφτε αναβροχιά, άει να δούμε...
 
vasilis81, on 13 Nov 2014 - 01:10, said:snapback.png

Μήπως μάθατε αν ξεκίνησε η εφαρμογή του Τεε για τον συμψηφισμό του προστίμου για ενεργειακές αναβαθμίσεις? Θέλουμε να βάλουμε θερμοσίφωνα σε μονοκατοικία καθώς ο παλιός τριπλής ενέργειας έχει χαλάσει. Ο ιδιοκτήτης κάνει μπάνιο με κρύο νερό και βγάζει αφρούς με μένα...Λέτε αν ξεκινήσω την διαδικασία τακτοποίησης να έχω πρόβλημα? Παρακαλώ μόνο σοβαρές απαντήσεις

 
ας βάλει και αν ...

Παρακαλώ μην κάνετε διαδοχικές δημοσιεύσεις. Για να πραγματοποιήσετε οποιαδήποτε αλλαγή στο περιεχόμενο του κειμένου ή για να συμπληρώσετε το μήνυμα που δημοσιεύσατε, χρησιμοποιείστε την εντολή "Επεξεργασία".
yian

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.