Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμψηφισμό​ς Προστίμων Αυθαιρέτων με Εργασίες Ενεργειακή​ς Αναβάθμιση​ς και Στατικής Επάρκειας


nisorvani

Recommended Posts

Καλησπερα...

Διαβασα το ΦΕΚ κ δυστυχως δεν μου λυθηκε η μεγαλυτερη απορια μου Το μετρο ισχυει κ για αυτους που θελουν να πληρωσουν εφαπαξ με εκπτωση 20%;

Επισης που το αναφερει για το ασυμβιβαστο 4178 και ενεργειακου επιθεωρητη;

Edited by Vasilis_top
Link to comment
Share on other sites

Διαβασα το ΦΕΚ κ δυστυχως δεν μου λυθηκε η μεγαλυτερη απορια μου Το μετρο ισχυει κ για αυτους που θελουν να πληρωσουν εφαπαξ με εκπτωση 20%;

Επισης που το αναφερει για το ασυμβιβαστο 4178 και ενεργειακου επιθεωρητη;

Τις τρύπες αυτές μάλλον θα τις βουλώσουν με κάποια επόμενη εγκύκλιο. Προς το παρόν ισχύει πως ότι δεν απαγορεύεται επιτρέπεται.

Link to comment
Share on other sites

Eγω λεω να περιμενουμε και την ενημερωση του συστηματους του ΤΕΕ.

Βαζω απο τωρα ενα στοιχημα οτι κατω απο το κελι με τον συμψηφισμο καταβληθεντων προστιμων θα μπει αλλο ενα με την ενδειξη "συμψηφισμος απο δαπανες για εν. αναβαθμισεις ή ενισχυσεις". Αν ειναι στο τσακιρ κεφι ο πραγραμματιστης, μπορει να βαλλει και χωριστα κελια.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Αν τον ...ταΐσουν όλα μπορεί να τα κάνει! Αν είναι ...πεινασμένος, τότε καλό 2016!!!

Link to comment
Share on other sites

 Αν επιτυγχάνεται ενεργειακή αναβάθμιση με τοποθέτηση κλιματιστικών μπορούμε να τα εντάξουμε ? Γιατί στο εξοικονομώ δεν μπένουν τα κλιματιστικά..Αλλά άλλο πράγμα το εξοικονομώ..

Link to comment
Share on other sites

Πως είναι άλλο πράγμα ? Αφού το λέει ο νόμος ότι  ο υπολογισμός δαπάνης συμψηφισμού γίνεται σύμφωνα με το Εξοικονομώ. Λογικά ό,τι ισχύει για το πρόγραμμα αυτό θα βάζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.