Μετάβαση στο περιεχόμενο

Η εμπειρία μου από τις εξετάσεις Εν. Επιθεωρητή


Julius Caesar

Recommended Posts

Ερωτηση, ολοι οσοι εμφανιζονται τωρα στο buildingcert ως ενεργειακοι επιθεωρητες εχουν επιτυχει στις εξετασεις ή ειναι ακομα προσωρινοι?

Ρωτω γιατι για το χωριο μου βγαζει πολλα ατομα, τα περισσοτερα απο τα οποια δεν μπορω καν να φανταστω να μπουν στην διαδικασια να διαβασουν και να δωσουν εξετασεις... 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ εμφανίζομαι χωρίς εξετάσεις και με ληγμένο παράβολο. 

 

Δεν σκοπεύω να δώσω εξετάσεις, αν δεν βρώ πελάτη που να καλύπτει και το παράβολο των εξετάσεων και το ετήσιο.

Link to comment
Share on other sites

Με ληγμενο παραβολο και χωρις εξετασεις μπορει και κανει καποιος πεα δηλαδη ή απλα δεν ενημερωνεται η βαση δεδομενων του υπεκα? Το δευτερο μαλλον,ε?

Link to comment
Share on other sites

Με ποιο τρόπο έγινε η εξέταση; 

 

Αυτό που φοβάμαι είναι πως ενώ κάποιοι θα περάσουν μέρες ξεσκονίζοντας τα pdf κάποιοι που έχουν ευχάριστες σχέσεις με τις διοικήσεις των τοπικών τμημάτων των Τ.Ε.Ε. ή αυτοί κάποιας ηλικίας θα περάσουν "νύχτα".

Το μόνο που με νοιάζει ως προς το παραπάνω είναι ότι αυτοί τελικά θα κάνουν Π.Ε.Α. με πολύ χαμηλές τιμές, είτε γιατί δε ζορίστηκαν ποτέ είτε γιατί λόγο ανεπάρκειας όντος τελειώνουν τη δουλειά σε 1 ώρα και δε τους νοιάζει τίποτα περαιτέρω...

Στην Αθηνα υπάρχει η υποψία ότι κάποιοι που είναι φίλοι κάποιων περνάνε τις εξετάσεις. Δεν μπορώ να πω περισσότερα για την ώρα. Θα προσπαθήσω να συγκεντρώσω στοιχεία και θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Καλά αφού υποτίθεται ότι οι εξετάσεις γίνονται με η/υ και μαθαίνεις το αποτέλεσμα επί τόπου προκειμένου να αποφεχθούν αυτά τα φαινόμενα.

Link to comment
Share on other sites

Δεδομένου ότι είσαι Αγρονόμος Τοπογράφος, σόρρυ, αλλά οι εξετάσεις ήταν εύκολες σύμφωνα με τα αποτελέσματα.

Εγώ το έβαλα το -

Για να μην χρειαστεί να σου το σφυρίξει κανένας από αυτούς που έχουν πρόσβαση στα ενδότερα.

 

Σόρρυ και από μένα, αλλά βρίσκω την τοποθέτηση σου απλά τραγική.

  • Upvote 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, ολοι οσοι εμφανιζονται τωρα στο buildingcert ως ενεργειακοι επιθεωρητες εχουν επιτυχει στις εξετασεις ή ειναι ακομα προσωρινοι?

 

Εχεις και εμένα με ενεργό παράβολο που δεν έχω δώσει εξετάσεις, έχει και φίλο μου που πλέον είναι εδώ και κάτι μήνες έχει εγκαταλείψει το άθλημα (φυσικά δεν έδωσε ποτέ)

Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη εβδομάδα έδωσα εξετάσεις ενεργειακού επιθεωρητή.

Βασικά το όλο θέμα άρχισε ως εξής, είχα διαβάσει το εκπαιδευτικό υλικό πολύ πριν την ανακοίνωση των εξετάσεων και λέω, δεν πάω να δώσω;

Λοιπόν οι εξετάσεις είναι δύσκολες.

Από τους τρεις που έδωσαν οι δύο απέτυχαν και ο ένας πέρασε στον πόντο!

Ανάμεσα στους αποτυχόντες κι εγώ, με 17/20 σωστές απαντήσεις στον προαιρετικό κύκλο, 17/20 στον υποχρεωτικό και 5/10 στο διαγώνισμα!

Αν αποφασίσετε να μπείτε στη διαδικασία, να είστε προετοιμασμένοι ότι θα δώσετε αρκετά κατοστάρικα μέχρι να πετύχετε.

Και οι σωστές απαντήσεις δεν δίνονται.

Αφου είναι 70% γιατί κόπηκες;;; 70% αναφέρεται μεμονωμένα ανα κύκλο και κόπηκες στο διαγώνισμα ;;;; 

 

Δεδομένου ότι είσαι Αγρονόμος Τοπογράφος, σόρρυ, αλλά οι εξετάσεις ήταν εύκολες σύμφωνα με τα αποτελέσματα.

Σίγουρα ένας μηχανολόγος μπορεί να έχει παραπάνω θεωρητική βάση για πεα αλλά δεν λέει κάτι αυτό...τελικά είναι τελειως υποκειμενικό...

Link to comment
Share on other sites

anuket στο διαγώνισμα κόπηκε ο συνάδελφος , το λεει καθαρά 5/10. Και σε πληροφορώ μην το υποτιμάς, δεν είναι δύσκολο κάτι το οποίο στο γραφείο σου θα σού φαινόταν γελοίο, μπροστά σε υπολογιστή με pdf και όχι εκτύπωση και χρονόμετρο γίνεται μεγάλη παγίδα.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.