Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΗ Σημείωμα κατάθεσης εισφορών


Recommended Posts

Συνάδελφοι πηγαίνω στην ΔΟΥ να πληρώσω ΚΗ' ψηφισμα και μου λένε οτι δεν πληρώνεται στην ΔΟΥ αλλά ηλεκτρονικά. Ψάχνω ηλεκτρονικά και δεν μπορώ να το βρώ. Γνωρίζει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω δεν υπάρχει δυνατότητα να πληρωθεί ηλεκτρονικά. Το πληρώνεις στην ΔΟΥ, προφανώς σου είπαν λάθος.

 

Το θέμα είναι αν κάποιο ποσοστό του ΚΗ' το πληρώνεις στο Δήμο, αυτό θα στο πει το τμήμα ελέγχου φορολογικών της ΥΔΟΜ γιατί διαφέρει από Δήμο σε Δήμο.

Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστό του Δήμου το πλήρωσα στον δήμο. Το υπόλοιπο το πληρώνεις στη ΔΟΥ και εγώ αυτό γνώριζα. Η ΔΟΥ μου λέει ότι δεν πληρώνεται πλεον εκεί το υπόλοιπο. Τους ρωτάω να μου εξηγήσουν πως πληρώνεται ηλεκτρονικά και δεν ξέρουν. Αντέ να βρεις το δίκιο σου. Να καθυστερείς να βγάλεις την άδεια για βλακείες.

Link to comment
Share on other sites

ρώτα ξανά στη ΔΟΥ

Ο akis 78 καλά σου λέει

 

Αλλιώς κάν' το κατάθεση στο παρακαταθηκών (υ.γ υπέρ της ίδιας της ΔΟΥ)

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Το ποσοστό του Δήμου το πλήρωσα στον δήμο. Το υπόλοιπο το πληρώνεις στη ΔΟΥ και εγώ αυτό γνώριζα. Η ΔΟΥ μου λέει ότι δεν πληρώνεται πλεον εκεί το υπόλοιπο. Τους ρωτάω να μου εξηγήσουν πως πληρώνεται ηλεκτρονικά και δεν ξέρουν. Αντέ να βρεις το δίκιο σου. Να καθυστερείς να βγάλεις την άδεια για βλακείες.

Στη ΔΟΥ στο τμήμα οίκοθεν πας με το σημείωμα εισφορών το οποίο μαζί με το ψήφισμα ΚΗ έχει και κάποιες άλλες εισφορές που πληρώνονται στη ΔΟΥ, οπότε δεν είναι δυνατόν να μην ξέρουν...

 

Εναλλακτικά πάρε τηλ. σε κάποια άλλη ΔΟΥ μήπως μπορείς να το πληρώσεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Οκ, αν έχω νεότερα θα ενημερώσω. Πάντως να βγάλανε καινούργια ηλεκτρονική υπηρεσία για τέτοιες κρατήσεις και να μην το ξέρει κανένας, μου κάνει εντύπωση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι κοίταξέ το και πες μας, με το ρυθμό που βγαίνουν πλέον νόμοι, εγκύκλιοι κλπ δε είναι απίθανο να έχει βγει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντα όλες τις εισφορες (πλην ΙΚΑ, ΤΣΜΕΔΕ) τις πληρωνα και τις πληρώνω στην ΔΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα!

 

Ερώτηση:

 

Απ' ότι ενημερώθηκα, υπάρχει μία Γνωμοδότηση του Νομικού Συμβουλίου του κράτους ή του 2011 ή του 2012

από την οποία προκύπτει ότι το ποσοστό ΚΗ Δήμου για έκδοση ΟΑ γίνεται πανελλαδικά 40%.

Μπορούμε να βρούμε αυτή τη γνωμοδότηση?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα σας,

 

Έχω προσθήκη ορόφου και στις αμοιβές υπάρχει και η αποτύπωση υφισταμένων ορόφων.

 

Το ΚΗ ψήφισμα πρέπει να πληρωθεί επί του συνόλου των επιφανειών ή μόνο για την προσθήκη;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.