Μετάβαση στο περιεχόμενο

3η Διευκρινιστική Εγκύκλιος για τα κτηνοτροφικά


system_chris

Recommended Posts

Δημοσιεύθηκε η 3η διευκρινιστική εγκύκλιος με τίτλο "Διευκρινίσεις για την εφαρμογή του ν. 4056/2012 (ΦΕΚ 52 Α΄) όπως τροποποιήθηκε με το ν. 4235/2014 (ΦΕΚ 32 Α΄)".

 

Όπως αναφέρει στην ανακοίνωση του το Υπουργείο Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων:

 

Με αφορμή ερωτήματα γραπτά και προφορικά που τίθενται στην υπηρεσία μας, εκδίδεται η παρούσα εγκύκλιος με την οποία συμπληρώνεται η υπ’ αρ. 1464/67426/13-06-2012 (ΑΔΑ:B4Λ0Β-ΓΣΦ) διευκρινιστική εγκύκλιος του ν. 4056/2012 και παράλληλα παρέχονται ερμηνευτικές οδηγίες και διευκρινίσεις σε ευρύ φάσμα θεμάτων με σκοπό την ενιαία, ομοιόμορφη και ορθή εφαρμογή των

διατάξεων του ν. 4056/2012 και όπως αυτός τροποποιήθηκε με το ν. 4235/2014.

 

Την επισυνάπτω παρακάτω:

 

Download attachment: ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΤΙΚΗ 3 Ν.4056_2012.pdf

 

Click here to view the είδηση

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλησπέρα, θα ήθελα λίγο τα φώτα σας σχετικά με την αδειοδότηση του στάβλου. Νομίζω πως με τα περιβάλλοντικα έχω εξαντλήσει το θέμα. Σχετικά κτήρια τύπου θερμοκηπίου και κτήρια που απαιτούν οικοδομική άδεια, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει με το τι χρειάζεται να κάνω; για τους σταβλους τύπου θερμοκηπίου ότι αρχιτεκτονικα σχέδια χρειάζομαι θα περιλαμβάνονται; επίσης για τα κτήρια που απαιτούν οικοδομική άδεια, σε περίπτωση που αυτή δεν υπάρχει, η διαδικασία της νομιμοποιησης είναι εφικτή σε σύντομο χρονικό διάστημα; είμαι τελείως άπειρη δε ξέρω από που να αρχίσω. Τεχνική έκθεση στατικής επάρκειας τι νοείται σε ήδη υπάρχων αυθαίρετο στάβλο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.