Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

4m και αδεια χρησης


tserno

Recommended Posts

καλησπέρα,

 

Ενας φίλος μηχανικός έφυγε απο την ελλαδα και ουσιαστικά σταματησε εδώ καθε επαγγελματικη δραστηριοτητα.

Ηταν κάτοχος αδειας 4μ fine/adapt στην έκδοση 14.0

 

Υπάρχει καποιο κόλλημα να χρησιμοποιηθει η αδεια του απο εμενα και φυσικά να γινω εγω ο ληπτης των πακέτων αναβαθμισης με τα συμβολαια χρόνου που κάνει η 4μ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιο πρόβλημα, απλά θα πρέπει να ενημερωθεί και η εταιρία για την αλλαγή των στοιχείων, ειδικά αν πρόκειται στο μέλλον να πληρώσεις με τα δικά σου στοιχεία για τις αναβαθμίσεις.

 

Όλα αυτά θα περιγράφονται λογικά και στους όρους με τους οποίους συμφώνησε ο προηγούμενος όταν αγόρασε το εν λόγω λογισμικό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Συνάδελφος μου έκανε "μεταβίβαση" λογισμικού λόγω συνταξιοδότησης του νόμιμου κάτοχου στην εταιρία CivilTech και η εταιρία το δέχτηκε κανονικά, ενημερώνοντας την καρτέλα του πελάτη με τον νέο κάτοχο και θα πληρώνει κανονικά τα καινούργια συμβόλαια συντήρησης.

Αν το σκεφτείς δεν συμφέρει μια εταιρία να σταματάει τα συμβόλαια συντήρησης οπότε ενημέρωσε τους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.