Μετάβαση στο περιεχόμενο

επιλογη τομεα και θεματος διπλωματικης εργασιας


gio_ser

Recommended Posts

καλησπέρα σε ολους..θα μπω αμεσως στο ψητο..μπαίνω στο 4ο ετος σπουδών μου στο τμημα των χημικών μηχανικών και εχω αρχίσει να ψάχνω για τον τομέα που θα ακολουθησω καθως και για θεμα διπλωματικης εργασιας..νομίζω οτι ειναι λογικο αλλα θέλω και τα 2 να εχουν αμεση σχεση με αυτο που θελω να ασχοληθω μελλοντικα..με ενδιαφερει πολυ η φαρμακοβιομηχανια απο παραγωγη και ελεγχο ποιοτητας φαρμακων εως και management και ερωτω το εξης:ποσο ρολο παίζει για μια θέση μεταπτυχιακού η΄ακόμα και δουλειάς να ταιριάζουν μεταξύ τους?

    το άλλο μου προβλημα είναι οτι στο τμήμα μου και στους τομείς που προσφέρει δεν υπάρχει κατι άμεσο..λογικο βέβαια γιατι δεν μπορούν οι τομείς ενος τμήματος μηχανικών να καλυπτει ολο το εύρος δυνατοτήτων..οι τομείς ειναι οι εξής:

  • A: Τομέας Μηχανικής Διεργασιών και Περιβάλλοντος
Προσομοίωση, Σχεδιασμός, Βελτιστοποίηση και Ρύθμιση Διεργασιών, Φαινόμενα Μεταφοράς, Φυσικές Διεργασίες, Τεχνολογία Περιβάλλοντος, Ήπιες Μορφές Ενέργειας, Βιοχημική Μηχανική
  • B: Τομέας Χημικής Τεχνολογίας και Εφαρμοσμένης Φυσικοχημείας
Κατάλυση, Ηλεκτροχημεία, Χημικές Διεργασίες, Χημεία Κολλοειδών, Χημεία Πλάσματος, Επιστήμη Επιφανειών, Φασματοσκοπία, Διεργασίες Υψηλών Θερμοκρασιών
  • Γ: Επιστήμης και Τεχνολογίας Υλικών
Πολυμερή, Μεταλλουργία, Κεραμικά και Σύνθετα Υλικά, Ηλεκτρονικά Υλικά, Έλεγχος Υλικών, Αντοχή Υλικών, Φυσική Στερεάς Κατάστασης, Διεργασίες Παραγωγής Υλικών
 
για τους πιο έμπειρους ποιος νομίζετε οτι είναι πιο κοντά στα φάρμακα?συγνωμη αν κούρασα και ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.