Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Προπονητήριο Αθλητικού Συλλόγου


diangelis

Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα,

Με ρώταγε ένας πελάτης αν μπορεί να λειτουργήσει ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΡΙΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ/ΣΩΜΑΤΕΙΟΥ  σε χώρο δευτερεύουσας χρήσης(αποθήκης).

Δεν πρόκειται να είναι έδρα του συλλόγου/σωματείου,θα γίνονται μόνο προπονήσεις.
Το μόνο σχετικό άρθρο που βρήκα είναι αυτό εδώ www.siga.gr/uploads/files/2013/04/1103.doc αλλά από όσα έψαξα δεν είναι το ίδιο νομικό πρόσωπο η αθλητική σχολή και ο αθλητικός σύλλογος σύμφωνα με το νόμο.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Επειδή με ενδιαφέρει κι εμένα, γνωρίζει κανείς τις διαφορές και απαιτήσεις για άδεια προπονητηρίου, αθλητικού σωματείου, γυμναστηρίου ή αθλητικού κέντρου ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Ήρθε η ώρα για την άδεια, δεν μπορώ να βρω κάτι ανάλογο.. Θέλω να βγάλω για πελάτη μία τέτοια άδεια λειτουργίας για αθλητικό σύλλογο ..

https://diavgeia.gov.gr/doc/7%CE%97%CE%A5%CE%9E%CE%9F%CE%A110-%CE%93%CE%995?inline=true

 

Στην ουσία είναι προπονητήριο και όχι γυμναστήριο. Έχει ασχοληθεί κανείς ?

 

 

 

Με την ευκαιρία, dimitris GM thanks for the pm.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα,

Διαβάζοντας το παραπάνω θέμα και έχοντας μια ζήτηση για άδεια "προπονητηρίου", αναρωτιέμαι αν υφίσταται η έννοια αυτή (προπονητήριο) αφού το μόνο που βρίσκω στη σχετική νομοθεσία είναι το γυμναστήριο και η αθλητική σχολή.

Κάθε βοήθεια, ευπρόσδεκτη, και ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Καλημέρα σας,

 

Έχει βγάλει κανείς άκρη με την αδειοδότηση χώρου προπόνησης αθλητικού συλλόγου; Όπως, σωστά κατ' εμέ, επισημαίνει ο ikkp, βάσει ΠΔ 219/2006 χωρίζονται σε γυμναστήρια και αθλητικές σχολές. Μίλησα με αποκεντρωμένη στην Αθήνα και μου είπαν να απευθυνθώ για το σύλλογο στο Δήμο. Μίλησα και με το Δήμο αλλά ενώ μου είπαν ότι πρέπει να περάσω από αυτούς, δηλώνουν άγνοια επί της διαδικασίας. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.