Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αμοιβή με αναλυτικό προϋπολογισμό


Recommended Posts

Μονάδα 17.100 BTU απ'όσο ξέρω δεν υπάρχει. Υπαρχουν 9 , 12 , 15 , 18 , 20 , 21, 24, 30 ΚΒΤU.

 

Αρα νομίζω θα πρέπει να κινηθείς σε συνδυασμό υπαρχόντων αποδόσεων που θα σου δίνουν άθροισμα >= από το ζητούμενο.

 

Ομως ,το πλήθος και η ικανότητα ψύξης των μονάδων δεν θα αντιστοιχούν σε κάποια μελέτη ?

Δεν πρέπει η μελέτη να ταυτίζεται με τον αναλυτικό της ?

 

Μήπως πρέπει να συνεννοηθείς και με τον μηχανολόγο ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 32
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τέτοια μονάδα υπάρχει αν θες σου λέω μέσω πμ

 

και το μηχανολόγο τον πρήζω !!!!!

 

αλλά δεν ξέρει από φορολοικά ο άνθρωπος :)

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

(Μεταφέρθηκε στο παρόν θέμα. Pavlos 33)

Καλησπέρα , έχω μια άδεια ανακαίνισης διαμερίσματος 189 τμ με ετος κατασκευής 1952 και χωρίς φάκελο αδείας ( πολτοποίηση) .Ο αναλυτικός προϋπολογισμός βγάζει 25000+ και αναγκαστικά πάω με άδεια κατηγορίας 3.Το ερώτημα μου είναι πως θα υπολογίσω τις αμοιβές.

Εαν βάλω σαν συμβατικό τον προϋπολογισμό έργου (45.000) οι αμοιβές βγαίνουν αρκετά υψηλές και φοβάμαι οτι κάνω κάτι λάθος.(Βασικά έχουμε ριζική ανακαίνιση με αλλαγή διαρρυθμίσεων και θέρμανσης.)

Μήπως μπορεί  κάποιος να με βοηθήσει γιατί θέλω να είμαι σίγουρη οτι δεν θα υπερχρεώσω τον ιδιοκτήτη αλλά ούτε θα δουλεύω δίχως αντίκρισμα.

ευχαριστω

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.