Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Συναδελφε, προς τη ΔΟΚΚ δεν εχεις στειλει ερωτημα?

 

Εχεις ανεβασει δυο απαντησεις.

Τα ερωτηματα που πηραν τις απαντησεις αυτες, υπαρχουν?

Γραπτα δεν εκανες τα ερωτηματα σου?

 

 

ΥΓ. Τωρα ειδα οτι το πρωτο ηταν απαντηση της ΠΕΧΩ.

 

ΥΓ2. Αν μπορεις ανεβασε το ερωτημα σκαναρισμενο, ωστε να ειναι πιο ευδιακριτο.

 

ΥΓ3. Εγω θα τα προωθησω στον Προεδρο του ΤΕΕΤΔΚ και ας κανουν οτι νομιζουν.

Τουλαχιστον να ενημερωθουν οι συναδελφοι, να μπορεσουμε να πιεσουμε ομαδικα, μπας και γλιτωσουμε το μπελα με την ΕΤΕ.

Edited by terry
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 272
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@terry δεν το έχω κρατήσει, θα το αναζητήσω.

 

 

Αυτο ειναι το σημαντικο ομως.

Θα προσπαθησω απο Δευτερα να μιλησω με το Ζαχαροπουλο, μηπως μου στειλει αυτο το αρχικο αιτημα/ερωτημα.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αντιγράφω από εδώ: http://portal.tee.gr/portal/page/portal/teetkm/EPAGGELMATIKA/SYNERGASIA_TEETKM_YPHRESIES_DOMHSHS

το α/α 32. Συχνές ερωτήσεις XXIV.

 

post-2272-0-84511000-1424340631_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, επειδή έχω χάσει επεισόδια...

Υπάρχει κάποια διάταξη που να επιβάλλει στον ελεγκτή φορολογικών να ελέγξει αν εμείς πληρωθήκαμε (για αυτό ζητάνε κατάθεση στην ΕΤΕ, αν δεν κάνω λάθος);

Από ότι θυμάμαι, για έλεγχο εισφορών και κρατήσεων λέει ο νόμος...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Faethon11, εσύ καλά τα θυμάσαι, αλλά όλοι οι άλλοι τα έχουν πλέον ξεχάσει ... το σύστημα "επανιδρύεται" ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

οχι αγαπητε FAETHON ο 4030 λεει για εισφορές, αλλά η Υ/Α που καθορίζει τα δικαιολογητικα λέει "αμοιβές". Εξ ου και τα κολλήματα.

 

Εγώ πάντως ενημερώνω ότι εξεδωσα εγκριση-αδεια δομησης στα Μουδανια, πηγαίνοντας αντιγραφο της ΑΠΥ, συμφωνητικο. και εκτυπωση ebanking της εθνικης όπου φαίνεται ότι μπηκαν στον όψεως ΕΤΕ τα λεφτα απο εμβασμα ομως (χωρις το γνωστο αποδεικτικο) - με το παραπανω έγγραφο της ΠΕΧΩ ΑΤΤΙΚΗΣ. Βέβαια τους πιεσα πολυ και ειχα πάτημα, το οτι ο πελατης δεν ειναι εδώ οπότε σε κάθε περίπτωση δε μπορούσε να έχει καταθετήριο της Εθνικής εκει που είναι!!

όπως καταλαβαινετε και αυτα που τους πηγα δεν προβλέπονται κάπου απλα τα πήγα για να τους καθησυχασω ως προς τη θεση τους.

Κατα τη γνώμη μου και αυτά κακώς τα ζητούν.

πάντως και στη Θερμη που το συζητησα πρόσφατα ανενδοτοι φανηκαν, σου λεει ας βγαλει ενα έγγραφο το ΥΠΕΚΑ. Κανεις δε μου απανταει βεβαια οταν τους λέω οτι η Υ/Α γραφει "αμοιβές " , όχι "καταθετηριο ΕΤΕ".

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.