Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Τεχνική έκθεση κατεδάφισης


Recommended Posts

Έχει ιδέα κανείς που βρίσκουμε κάποιο πρότυπο για τεχνική περιγραφή άδεια κατεδάφισης και των απαιτούμενων ΣΑΥ-ΦΑΥ (αν χρειάζονται?)

 

Έχω κάποια στα χέρια μου αλλα επειδή δεν τα βλέπω και πολύ σόι.... :D

 

Thanks guys :wink:

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε πρότυπο τεχνικής έκθεσης δεν υπάρχει.

Μηχανικός είσαι εσύ αποφασίζεις και γράφεις......με λίγα λόγια ο συνάδελφος υπάλληλος να διαβάσει και να καταλαβαίνει τι είναι και τι θες να κάνεις.

 

Εγώ στο παρελθόν περιέγραψα οικόπεδο, κτίριο, όμορα και θέση αυτών, πως θα πραγματοποιηθεί και τι θα προσέξω για ΟΚΩ, ασφάλεια και υγιεινή. . . . . κλπ κλπ σε μια σελίδα.

 

χρήσιμα και καλό να τα αναφέρεις.....

 

«Συστάσεις για κατεδαφίσεις κτιρίων» ( Φ.Ε.Κ. 451/Β/24.6.93 )

ΠΔ778/1980 (ΦΕΚ 193/Α) «Περί μέτρων ασφαλείας κατά την εκτέλεση οικοδομικών εργασιών»

ΠΔ1073/1981 (ΦΕΚ 260/Α) «Περί μέτρων ασφαλείας κατά την εκτέλεση εργασιών σε εργοτάξια οικοδομών και πάσης φύσεως έργων αρμοδιότητας Πολιτικού Μηχανικού»

 

 

Αυτά

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 2 months later...

μήπως μπορεί καποιος να μου στείλει μια τεχνική εκθεση κατεδάφισης,οσο ποιο πλήρης γίνεται ακόμα και εαν είναι μεγάλη.

 

ευχαριστώ.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

το γνωρίζω αυτό απλά θέλω μια επιστημονική τεχνική έκθεση περιγραφή της κατεδάφισης.

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς το βιάζομαι για σήμερα, εαν είναι δυνατόν να μου αποσταλλει και με μεηλ.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Συνάδελφοι,

 

Θα ήθελα να σας ρωτήσω… τι χρειάζομαι να καταθέσω για άδεια κατεδάφισης, για να είμαι καλυμμένος με την πολεοδομία;

Άκουσα πως θα χρειαστώ και κάποια τεχνική έκθεση. Έχει κανείς από εσάς μια τεχνική έκθεση να την έχω ως παράδειγμα. Τι γράφουμε/ περιγράφουμε σε τεχνική έκθεση όταν πρόκειται για κατεδάφιση (2-όροφοι με όμορο κτίριο);

 

Περιμένω μηνύματα σας.

 

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

◙ Πριν υποβάλλουμε ένα ερώτημα, κάνουμε αναζήτηση.

◙ Συμπλήρωσε την ειδικότητά σου στο προφίλ.

Διάβασε το θέμα από την αρχή.

Διάβασε τους Κανόνες Συμμετοχής.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.