Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ηλεκτρονική φορολογική ενημερότητα και για οφειλέτες


Engineer

Recommended Posts

12 λεπτά πριν, katrmp said:

Παιδιά ξέρει κανείς αν κάνω ρύθμιση σε εφορία και χρειασθω ενημερότητα για είσπραξη χρημάτων από φορέα δημοσίου, θα μου παρακρατησουν τα χρηματα?

Ίδια για ασφαλιστική ενημερότητα αν έχω κάνει ρύθμιση?

Αυτό έχει συμβεί σε συγγενή μου. Αν υπάρχουν φορολογικές ή/και ασφαλιστικές ρυθμισμένες οφειλές, που εξυπηρετούνται κανονικά, τότε προκειμένου να γίνει είσπραξη χρημάτων από το δημόσιο γίνεται συμψηφισμός με το υπολειπόμενο ποσό των ρυθμισμένων οφειλών.

Link to comment
Share on other sites

Άρα είναι ανούσιο να κάνεις ρύθμιση με σκοπό να μπορέσεις να εισπράξεις. Τα χρήματα θα σου τα παρακρατησουν 🥲

Link to comment
Share on other sites

51 λεπτά πριν, geoste said:

Αυτό έχει συμβεί σε συγγενή μου. Αν υπάρχουν φορολογικές ή/και ασφαλιστικές ρυθμισμένες οφειλές, που εξυπηρετούνται κανονικά, τότε προκειμένου να γίνει είσπραξη χρημάτων από το δημόσιο γίνεται συμψηφισμός με το υπολειπόμενο ποσό των ρυθμισμένων οφειλών.

Άρα είναι ανούσιο να κάνεις ρύθμιση με σκοπό να μπορέσεις να εισπράξεις. Τα χρήματα θα σου τα παρακρατησουν 🥲

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει....  εμένα με είχαν κρατήσει και ολόκληρο τον ΕΝΦΙΑ παρότι δεν είχε έρθει η ημερομηνία πληρωμής των δόσεων.....

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.