Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονόμηση κατ' οίκον: διενέργεια επιτόπιων δειγματοληπτικών ελέγχων


Engineer

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 90
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ικαρε, τωρα ειδα οσα γραφτηκαν τοτε.......

 

δεν εννοω την δημοσιοποιηση τιμης που ειναι δημοσια , αλλα τα  σχολια που αναφερονταν προσωπικα σε μενα..........συμφωνα με τον τερυ ,δεν αφορουν  το φορουμ σχολια που γραφονται σε αυτο  εναντιον καποιου .που  κατονομαζετε  .......

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

ωραια σαββα θες να μου πεις ξεκαθαρα τι σκεφτεσαι να κανεις?

θα ποινικοποιησεις την αποψη του καθενος?

Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με τον τερυ ,δεν αφορουν  το φορουμ σχολια που γραφονται σε αυτο  εναντιον καποιου .που  κατονομαζετε

 

 

Τι σχεση εχει αυτο που λες?

Υπαρχει πουθενα στην αναθεση το ονομα savas76?

Και που ξερουμε εμεις οτι εισαι εσυ?

Και σε καθε περιπτωση να στραφεις αν θελεις νομικα στα nicknames που σχολιασαν το θεμα.

Το φορουμ δινει το βημα στα μελη του.

Κανεις σε εκανε παραβαση των Κανονων Συμμετοχης.

Αν εσενα δεν σ'αρεσει η γνωμη καποιου, ειναι δικαιωμα σου.

 

Απλα για να ξερουμε τι εγραψα, αναφερομουν σε περιστατικα που ανεφερες, οτι σε πηραν τηλεφωνο και δεν ξερω εγω τι αλλο... Σε αυτα δεν εχει καμια σχεση το φορουμ.

 

ΥΓ. Αν θελεις να στραφεις νομικα και εναντιον μου.

Αλλα το κουβεντιαζουμε ακομα http://savasnavrozidis.blogspot.gr/p/blog-page_8921.html

?????

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να θυμόμαστε που και που τον Κώδικα επαγγελματικής δεοντολογίας μηχανικών: http://portal.tee.gr/portal/page/portal/PROFESSIONAL_ISSUES/neoi_mixanikoi

Στο Α' μέρος από σελίδα 9 και μετά...

Παλιός αλλά καλός...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

στις τιμες υπαρχει ελευθερη διαπραγματευση  κατοχυρωμενη νομικα......υπαρχουν εκατονταδες προσφορες σε δημοπρασιες με ιδια εκπτωση.......

τερυ , οταν εννοω ΄΄σχολια που αναφερονται σε εμενα΄΄ δεν εννοω τον σαββα76,  αλλα τον Σαββα που κατονομαστηκε

 

θα γραψω ως απαντηση στον οτο , αυτο που ειχα σκοπο να γραψω πριν τα σχολια τερυ και γιαννη

 

συμμετεχω καιρο σε αυτο το φορουμ και ξερω  οτι η κριτικη  τουλαχιστον ορισμενων συναδελφων  ,που εχω ανταλλαξει αποψεις πολλες φορες ,  ηταν καλοπιστη......

δεν ξεραν τις  τιμες σε ανοιχτες δημοπρασιες , (υπαρχουν πολλες τελευταια ),......

ουτε ξεραν οτι καποιος θελει να εχει   δημοσιες μελετες στο βιογραφικο του , και ας εχει μικρο σχετικα κερδος, αν και για εμενα δεν ηταν μικρο καν..........

 

οπως ξαναειπα , δεν με πειραξε η δημοσιοποιηση τιμης , αλλα ολα τα αλλα που αναφεροταν προσωπικα σε εμενα και δεν  επρεπε να γραφτουν................

 

για να τελειωνει το προσωπικο θεμα, ας σβηστουν οσα εγραψα και αναφεροταν στο θεμα......

Edited by savas76
  • Upvote 1
  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

ουτε ξεραν οτι καποιος θελει να εχει   δημοσιες μελετες στο βιογραφικο του

 

 

Και επειδη εσυ θες να εχεις δημοσιες μελετες στο βιογραφικο σου (δε θελω να σε στενοχωρησω αλλα το ΠΕΑ ενος δημοσιο κτηριο, δεν ειναι δημοσια μελετη), πρεπει να καταστρεψεις τους υπολοιπους συναδεφλους που θελουν να συμμετεχουν με αξιοπρεπεις προσφορες στον οποιο διαγωνισμο. Μαλιστα....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

ασχετο

 

σε λιγο θα τους πληρωνουμε κιολλας για να τους κανουμε δουλειες

Edited by OTTO_engine
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

τερυ , αν και δεν ειμαι αναγκασμενος να σου πω , εχω χασει πολλες δημοπρασιες....

 

τι εννοεις οτι στερω απο αλλον;;;;;τον υποθετικο δευτερο που μπορει να εχει 200 περισοτερα  η σε αλλη υποθετικα καποιον ,που μπορει να εχει 500;;;;...... η ο τριτος, τεταρτος η πεμπτος με  1000 ευρω διαφορα , αλλα που μπορει υποθετικα να μενει 800 χιλιομετρα μακρυα και η δουλεια θα ειχε οχι κερδος αλλα χασουρα, για αυτον , γιατι θα ηθελε διαμονη  και σιτιση........

 

σε αυτες που εχασα, οι αλλοι μου ΄΄στερησαν΄΄ την ΄  δουλεια, αρα θα βγαλω εδω την διαυγεια και θα αρχισω τα υπονοουμενα;;;;

τοτε θα ηταν καλα;;;;'

να πουμε τυχαια νουμερα, γιατι εγω δεν αναφερομαι προσωπικα σε αλλον, 3800 για εμενα δεν ειναι αξιοπρεπεις αλλα  4300  για αλλον ειναι;;;;;ασχετα αν εχει ο αλλος περισοτερα εξοδα;;;;;;
 

αυτες ειναι οι τιμες τωρα, με αυτες πορευομαστε............εχω χασει για 50 ευρω οπως δημοσιοποιηθηκε, εχω χασει πολλες για περισοτερα....

να βγαλω αυτες που εχασα και να αρχισω προσωπικα σχολια για αυτον που κερδισε;;;;..για αυτο εγραψα πως οταν αναφερομαστε σε δημοπρασιες να ειμαστε προσεκτικοι...

Edited by savas76
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.