Μετάβαση στο περιεχόμενο

Εξοικονομώ σε εργατικές κατοικίες χωρίς άδεια


Recommended Posts

Συνάδελφοι καλημέρα, 

 

φαντάζομαι κάποιος θα έχει αντιμετωπίσει το ίδιο πρόβλημα με εμένα, έκανα ένα search στο φόρουμ αλλά δεν βρήκα να έχει προαναφερθεί.

 

Σε σπίτι σε εργατικές κατοικίες, δεν υπάρχει η οικοδομική άδεια ούτε στον ΟΕΚ ούτε στην πολεοδομία και προφανώς υπάρχει πρόβλημα νομιμότητας και δεν προχωράει η αίτηση. Οι της τράπεζας δεν πολυνοιάζονται κιόλας, μήπως κάποιος αντιμετώπισε το ίδιο πρόβλημα και βρήκε λύση;

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

Εχω υποβαλει, αρχικως για προεγκριση, το παραχωρητηριο

Ειναι στοιχειο νομιμοτητος.

Επειτα, στα εκαστοτε γραφεια του ΟΕΚ πανε παρε την αποφαση Νομαρχη βασει της οποιας εξαιρεθηκε το ακινητο απο την κατεδαφιση με το Ν.1512/1985 νομιζω και εχεις ο,τι χρειαζεσαι απο νομιμοτητα.

Οσα διαμερισματα ΟΕΚ εχω συναντησει, χτιστηκανε με ΦΕΚ και νομιμοποιηθηκαν πολεοδομικα με το Ν.1512/1985 μαζικα, οποτε ειχα το ΦΕΚ, ειχα και την αποφαση Νομαρχη και καθαριζα

 

Δε μπορει στον ΟΕΚ να μη σου εχουν δωσει την αποφαση Νομαρχη. Στην τελικη παρε το ΦΕΚ

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.