Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ασφαλιστική ενημερότητα προαπαιτούμενο για έγκριση-άδεια δόμησης


Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα, σε μια αναθεώρηση μιας άδειας είναι στον έλεγχο των οικονομικών, και εκρεμεί επίβλεψη, χρειάζεται πέρα απο το έντυπο τραπέζης για την αμοιβή, το ΦΕΜ και ΤΣΜΕΔΕ που αφορά το εν λόγω ποσό ΚΑΙ ενημερότητα πληρωμής ΤΣΜΕΔΕ και ΤΕΕ?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 48
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • 4 months later...

Αυτό το έχετε δει?

 

http://www.teeam.gr/teeam/enimerosi/news/919-2014-12-16-12-01-34.html

 

τελικά στην Καβάλα τι γίνεται σήμερα? Ζητάνε ακόμα?

σε άλλες περιοχές?

Πάτρα, Αίγιο και Κάτω Αχαία πάντως δεν ζητάνε.

Αν είναι εφικτό ας ενημερώσουν οι συνάδελφοι τι γίνεται στις πολεοδομίες της περιοχής τους.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Πηγαινοντας στην ηλ.υπηρεσιες του ε-τσμεδε.....

και ζητωντας ασφαλιστικη ενημερωτητα....μου εβγαλε το παρακατω: Απορρίφθηκε ...(διοτι) ..." Έχετε ενεργό διακανονισμό του Ν.4152/2013 ή Ν.4305/2014 ή Ν.4321/2015 και δεν μπορείτε να λάβετε «Βεβαίωση ασφαλιστικής ενημερότητας». Αντ’ αυτού ζητείστε «Πιστοποιητικό οφειλής» ή απευθυνθείτε στο Ταμείο για την διευθέτηση τυχόν σφάλματος."

 

Η απορια μου....

μου ετυχε αδεια μετα απο χρονια....

 

θα εχω προβλημα που δεν εχω "φορολογικη ενημεροτητα"...αλλα "πιστοποιητικο οφειλης"?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν θα έχεις..Εδώ που δουλεύω για να μπεις μέσα θέλεις ασφαλιστική ενημερότητα. Με αυτό το χαρτί που λες κάνω τη δουλειά μου το ίδιο. Τσεκαρισμένο και από άλλους με τη δική σου περίπτωση

Αλλωστε αν διαβάσεις το έντυπο που εκτυπώνεις θα καταλάβεις ότι μιλάμε για το ίδιο ακριβώς με ασφαλιστική ενημερότητα. Απλά λόγο οφειλών το βαπτίζουν για τους τύπους πιστοποιητικό οφειλής.

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.