Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πυρασφάλεια σε κέντρο δημιουργικής απασχόλησης παιδιών


johnblac27

Recommended Posts

οκ απλά επειδή γνωρίζω ότι το θέμα της δεξαμενής και του αντλιοστασίου δεν είναι κάτι απλό

εκτός από πολλά χρήματα, είναι και θέμα χώρου, στατικότητας, φορτίου κλπ είναι πολλά στη μέση

πάντως αυτό που έχω να πω είναι ότι πριν κάνει κάποιος μια κατασκευή, πρέπει να ρωτάει τον πολιτικό μηχανικό και τον μηχανολόγο για όλες τις δυνατές περιπτώσεις

που μπορεί να προκύψουν από τη χρήση του ακινήτου, ώστε να προλαβαίνεται το οποιοδήποτε πιθανό ενδεχόμενο λόγω απαιτήσεων των διαφόρων υπηρεσιών

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί βγήκε η υπ αρ. 39112 Φ701.2/12-10-98 από την πυροσβεστική

αφού επί της ουσίας δεν ισχύει, (παρόλο που εγώ έχω πάρει έγκριση σε 2 παιδικούς σταθμούς με το άρθρο 7)

Στις διευκρινίσεις του άρθρου 7 τελευταία παράγραφος.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Επειδή έτυχε να το ψάξω και εγώ...... για ανανέωση πιστοποιητικού σε παιδικό σταθμό που είχε γίνει η μελέτη με το Άρθρο 7, αντ' αυτού ζητήθηκε να γίνει καινούργια μελέτη με το Άρθρο 12Α.

 

Πλέον με το έγγραφο με Αριθμ. Πρωτ.: 66935 Φ.701.2 (ΑΔΑ: 7Σ9ΕΙ-65Φ) καταργείται η Παρ 7,8 της 39112 Φ701.2/12-10-98 και όλοι οι βρεφονηπιακοί, παιδικοί σταθμοί γίνονται με το Άρθρο 12Α.

 

7Σ9ΕΙ-65Φ.pdf

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΣΕ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΑΚΟΣ ΣΤΑΘΜΟ ΤΥΠΟΥ Η ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΠΛΑΤΟΣ ΤΩΝ ΔΙΑΔΡΟΜΩΝ ΠΡΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ 1,80 Ή 2,20; 

 

ΕΧΩ ΔΙΑΦΩΝΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΤΟΠΙΚΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ!

 

Μη γράφετε με κεφαλαία γράμματα.

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής.

Ευχαριστώ, hkamp.

Edited by hkamp
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

οκ απλά επειδή γνωρίζω ότι το θέμα της δεξαμενής και του αντλιοστασίου δεν είναι κάτι απλό

εκτός από πολλά χρήματα, είναι και θέμα χώρου, στατικότητας, φορτίου κλπ είναι πολλά στη μέση

πάντως αυτό που έχω να πω είναι ότι πριν κάνει κάποιος μια κατασκευή, πρέπει να ρωτάει τον πολιτικό μηχανικό και τον μηχανολόγο για όλες τις δυνατές περιπτώσεις

που μπορεί να προκύψουν από τη χρήση του ακινήτου, ώστε να προλαβαίνεται το οποιοδήποτε πιθανό ενδεχόμενο λόγω απαιτήσεων των διαφόρων υσυμφωνα

συμφωνώ απόλυτα συνάδελφε...αλλά λίγοι ιδιώτες σκέφτονται ετσι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.