Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Driver για HP 500 42"


georgecv

Recommended Posts

Καλησπέρα έχει κανείς drivers για windows 7 64bit για HP 500 42" μοντελο του 2006?

 

Στο site το αρχείο που μου βγάζει είναι μορφής .dbd  και δεν το τρέχει

Link to comment
Share on other sites

Οι οδηγοί βρίσκονται στο παρακάτω

 

http://h20564.www2.hp.com/hpsc/swd/public/readIndex?sp4ts.oid=377948&swLangOid=8&swEnvOid=4063

 

και κατεβαίνουν κανονικά από όσο ξέρω (έχω τον ίδιο).

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω

Μου κατεβάζει το αρχείο σε μορφή .exe και όταν το τρέχω το ανοίγει με το winzip και το κάνει unzip

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι το κάνεις εγκατάσταση.

 

Το αποσμπιέζεις σε ένα φάκελο.

 

Μετά πηγαίνεις στον πίνακα ελέγχου, στους εκτυπωτές κάνεις προσθήκη νέου, μόλις σε ρωτήσει για το μοντέλο δείχνει στον φάκελο που έκανες αποσυμπίεση και διαβάζει τον οδηγό από εκεί...

 

Δεν υπάρχει αυτοματοποιημένη διαδικασία εγκατάστασης δυστυχώς, λόγω παλαιότητας του πλόττερ.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπερα...εχει κανεις το γνησιο cd του hp designjet500 42" color.

να μου το κανει ενα mount...το χρειάζομαι επειγόντως για να μπορέσω να τυπωσω ...

 

δεν μπορω να κανω εκτυπωση...μου βγαζει το error 61;05

Link to comment
Share on other sites

Το cd τι να το κάνεις, μιλάμε για μοντέλο του '05 οπότε θα έχει οδηγούς για windows xp.

 

Κατέβασε από το σάιτ της HP πιο νέους oδηγούς και για νεότερα λειτουργικά σε περίπτωση που έχεις (πχ. windows vista,7 κλπ).

 

Το μήνυμα λάθους που παραθέτεις έχει σχέση με πιθανό πρόβλημα την hpgl2 κάρτα, μήπως έχεις τέτοια; Δοκίμασε να κλείσεις και να ανοίξεις ξανά τον πλόττερ και κάνε επανεκκίνηση τα windows.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.