Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Νέο χαράτσι επέβαλε το ΤΕΕ στους μηχανικούς που διαθέτουν μελετητικό ή εργοληπτικό πτυχίο


Engineer

Recommended Posts

Ασε γιατι θα γραψω καμια βαρια....

Θυμαμαι και τους συναδελφους που εσκουζαν για απεργια, οταν το συστημα του Ν4178 ηταν κλειστο.

Απεργια για τα δικαιωματα του Σπριτζη και των υπαλληλων του ΤΕΕ......

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

Προσωπικά δεν ενημέρωσα ποτέ το ΤΕΕ ότι είχα εργοληπτικό πτυχίο, καθώς έκανα τη διαδικασία στο υπουργείο αρκετά μετά την εγγραφή μου στο ΤΕΕ. Συνεπώς κατά κάποιο τρόπο το ΤΕΕ έμαθε μόνο του ότι είχα μελετητικό πτυχίο. Επιπλέον το δικό μου έχει λήξει από το Μάρτιο του 2014 και (για ευνόητους λόγους) δεν το έχω ανανεώσει και ούτε πρόκειται να το ανανεώσω. Άρα το ΤΕΕ μου ζητά να πληρώσω μία συνδρομή για το 2015 για κάτι το οποίο δεν έχω. Τους πήρα τηλέφωνο, και φυσικά δεν απάντησε κανείς. Τους έστειλα email και τους ενημέρωσα σχετικώς. Αν δεν μου απαντήσουν, από εβδομάδα θα πάω εκεί. Δεν πρόκεται να αποδεχθώ να πληρώσω κάτι για το οποίο δεν ενημερώθηκα ποτέ, και ειδικά στην δική μου περίπτωση κάτι το οποίο έχει λήξει.

 

Τώρα το ξανακοίταξα έχω συνδρομή 55 ευρώ, ΜΕΚ ενεργό και στελεχωμένο χωρίς φυσικά να το έχω ποτέ δηλώσει στο ΤΕΕ.... Μάλλον μπερδεύεις τα πτυχία.. :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

σήμερα που ήρθε η βεβαίωση από το ΤΕΕ ότι δεν χρωστάω και είμαι ενήμερος μέχρι το 31/12/2015

 

γράφει ότι ειμαι και εργολήπτης δημοσιων έργων

 

 

τώρα που θα χρησιμοποιηθεί αυτή η βεβαίωση κετός από τα έξοδα του 2014  δεν ξέρω....

 

πουθενά δεν την ζητάνε εδώ και κάποια χρόνια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Συνάδερφοι,

 

Επειδή κλείνω 5ετία σε 1 μήνα, μου ήρθε το ραβασάκι απο το ΤΕΕ 56,32€ για την ετήσια εισφορά.

 

Μπορεί να μου επιβεβαιώσει κάποιος οτι τόσο είναι η συνδρομή για τους άνω 5ετίας?

 

Είχα συνηθίσει το 20αράκι και μου ήρθε απότομο.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.