Μετάβαση στο περιεχόμενο

Απορροή βροχόνερου σε λοξή δίριχτη σκεπή


ckiriako

Recommended Posts

Καλησπέρα.

Παλιά ισόγεια οικεία 2 δωματιων (ανηκει πλεον στην μανα μου, κληρονομικο, μεγαλη ιστορια) έχει δίριχτη σκεπή, με ρωμαικα κεραμιδια οπως θα δειτε στην φωτογραφια.... αν και το κτιριο ειναι πολυ παλιο, οταν επεκταθηκε το σχεδιο πολης μεσα στο οικοπεδο ο μελετητης εβγαλε οικοπεδο σε αλλον, και τραβηξε γραμμες που εκοβαν το κτιριο... ενστασεις δεν γινανε, οποτε το κτιριο κοπηκε τωρα για να κανει ο γειτονας οτι θελει στο οικοπεδο του.... η σκεπη κοπηκε λοξα, η μια μερια δεν εχει προβλημα, μπορει να χτιστει καβαλαρης και τα νερα φευγουν κανονικα, η αλλη μερια ομως εχει προβλημα... εχουμε σκεφτει 1-2 λυσεις, η μια να μεινουν ολοκληρα κεραμιδια εξω μεχρι να χτισει ο γειτονας και μετα κοψιμο τα κεραμιδια πανω στο οριο και τσιγκος, η αλλη να γινει απο τωρα αυτο το πραγμα, εγω δεν ξερω πολλα απο αυτα αλλα δεν μου φαινεται σωστη λυση... εχει καποιος να προτεινει κατι σωστο που δεν θα θελει συντηρηση και κοιταγμα καθε τοσο, κατι μονιμο? 

Ευχαριστω εκ των προτερων, καλες γιορτες με υγεια

 

 

 

 

post-548-0-44813400-1419437418_thumb.jpg

Edited by ckiriako
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.