Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Παράταση έναν χρόνο για τακτοποίηση αυθαιρέτων


ay8airetos

Recommended Posts

Ναι έτσι είναι, εισπράττεται και το 1% υπέρ ΕΜΠ (και το 2,4 χαρτόσημο επί αυτού) κανονικότατα.

Εγώ πάντως πλήρωσα και όλα τα ΤΣΜΕΔΕ για τις δηλώσεις 4178 και ...τέλειωσα μαζί τους.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Σημερα στην ΕΤΕ εισεπραξαν κανονικα το 1% υπερ ΕΜΠ.

Δεν ειχαν ιδεα, ουτε το συστημα τους ειχε...

έκανα φασαρία εγώ για το θέμα και μίλησαν από το κατάστημα με τους νομικούς τους στην Αθήνα. Τα σαΐνια των κεντρικών της Εθινκής με το υπερφυσικό IQ αποφάνθηκαν πως το 1% πρέπει να καταβάλετε από εμάς απλά δεν έχει υποχρέωση το ΤΣΜΕΔΕ να το δίνει στο ΕΜΠ!!!

Link to comment
Share on other sites

πως το 1% πρέπει να καταβάλετε από εμάς απλά δεν έχει υποχρέωση το ΤΣΜΕΔΕ να το δίνει στο ΕΜΠ!!!

 

 

 

Χαχαχαχαχα.

Ελιωσα στο γελιο.

 

Δεν ξερω τι εχουν κανει τωρα στην ΕΤΕ, αλλα παλιοτερα (με το παλιο εντυπο) πηγαιναν σε αλλο λογαριασμο.

 

Ειναι για γελια οι τυποι.

 

Θα προσπαθησω την επομενη φορα και στην Αττικα, να δω τι θα μου πουν.

Link to comment
Share on other sites

Τα σαΐνια των κεντρικών της Εθινκής με το υπερφυσικό IQ αποφάνθηκαν 

να τους προσλάβουν στο ΣτΕ αμέσως, αυτοί νομολογούν ολοφάνερα (και υπέρ τρίτων)

αν μου τύχει θα ζητήσω γραπτώς τη γνωμοδότηση

γιατί στο τέλος θα τα βάλουν προφανώς στην τσέπη

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως επειδη δεν θυμαμαι. υπενθυμιστε μου .

εχει καταργηθει η κρατηση 1% υπερ εμπ?

Υπάρχει το πολύ καλό αρχείο που είχε ανεβάσει συνάδελφος παλαιότερα που αναφέρεται και στο Ν-4254/14 (ΦΕΚ-85/Α/7-4-14) ΥΠΟΠΑΡ. Γ5. 6., με τον οποίο από 1-7-2014 καταργείται:

Η απόδοση της προβλεπόμενης από τις διατάξεις του Αρθ-4, του Ν-440/45 κράτησης ποσοστού 1% υπέρ Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου, στη Διεύθυνση Τοπογραφικής του Υπουργείου Αγροτικής Ανάπτυξης και Τροφίμων.

Το υπογραμμισμένο ουδέποτε το κατάλαβα.

ΠΕΡΙ ΚΡΑΤΗΣΕΩΝ ΕΠΙ ΑΜΟΙΒΩΝ ΜΕΛΕΤΩΝ.pdf

Link to comment
Share on other sites

...

Το υπογραμμισμένο ουδέποτε το κατάλαβα.

 

Δες εδώ : http://www.michanikos.gr/topic/35900-Κατάργηση-εισφοράς-υπέρ-ΤΣΜΕΔΕ/?p=754388

Link to comment
Share on other sites

.....

Ειναι για γελια οι τυποι.

 

.....................

Εγώ πάλι νομίζω ότι είμαστε για κλάματα....

Όταν υπάρχουν νόμοι που δεν τηρούνται από τους ίδιους τους υπεύθυνους τότε ο απλός πολίτης είναι για κλάματα.

Και μη ξεχνάτε ότι και το 1% πλέον είναι υπολογίσιμο για τους περισσότερους.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούμε να το αποφύγουμε. Δυστυχώς για να ολοκληρωθούν οι δηλώσεις πρέπει να πληρωθεί. Κι αν δεν το πληρώνεις "σταδιακά", δυστυχώς μαζεύεται μεγάλο ποσό, το "τρως" σε άλλες υποχρεώσεις κι όταν θα έλθει εκείνη η "καταραμένη" ημέρα δεν θα το έχεις.......

Αν ως το 2018 καταργηθεί, για να ολοκληρωθούν οι δηλώσεις, θα ανεβάζουμε ένα σημείωμα όπως κάνουμε τώρα και με τις εισφορές ΤΕΕ. ;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.