Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

100 δόσεις πληρωμή


Mechanical_engineer

Recommended Posts

Για να μην ανοίγω νέο θέμα , ας κάνω μια ερώτηση. 

 

Στη ρύθμιση των 100 δόσεων για το TΣΜΕΔΕ είχα 100 ευρώ δόση. Έβαζα 100 στην ΕΤΕ και όλα κομπλέ. Μέχρι που πήρε αύξηση τόκων 5%. Η δόση του Δεκεμβρίου δεν πληρώθηκε καθώς τώρα είναι είναι 105 ευρώ περίπου. Η πάγια εντολή δεν βρήκε υπόλοιπο στο λογαριασμό .  ΤΙ γίνεται τώρα? Αν βάλω 210 ευρώ θα πληρωθεί αυτόματα και αυτή του Δεκεμβρίου (καθώς μπορούν να πληρωθούν ληξιπρόθεσμες μέχρι και ένα μήνα μετά?) ή πρέπει να κάνω καμιά κίνηση άλλη εγώ? Αλλιώς κινδυνεύω να χάσω τη ρύθμιση

Edited by Chr1s
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σε παρόμοιο πρόβλημα με τον Chr1s μου είπαν από το ΤΣΜΕΔΕ ότι η δόση που χάθηκε θα πληρωθεί με την επόμενη από την πάγια εντολή με προσαύξηση βέβαια  0,25% , χωρίς να κάνω κάτι άλλο. Γνωρίζεται κάτι περί αυτού? Απλά να βάλω στην τράπεζα στα τέλη του Φλεβάρη ποσό δύο δόσεων?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Μία ερωτησούλα και από μένα....γμ τη γραφειοκρατία μου!

Δεν έχω λογαριασμό στην Αττικής ούτε στη Εθνική...μπορώ να δώσω πάγια εντολή για εξόφληση του διακανονισμού? Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος συνάδελφος?

Προφανώς και δεν μπορώ να ανοίξω λογαριασμό λόγω capital controls.....

Link to comment
Share on other sites

Μία ερωτησούλα και από μένα....γμ τη γραφειοκρατία μου!

Δεν έχω λογαριασμό στην Αττικής ούτε στη Εθνική...μπορώ να δώσω πάγια εντολή για εξόφληση του διακανονισμού? Το έχει αντιμετωπίσει κάποιος συνάδελφος?

Προφανώς και δεν μπορώ να ανοίξω λογαριασμό λόγω capital controls.....

Εχω την εντύπωση ότι επιτρέπται να ανοίξεις λογαριασμό ειδικού σκοπού, χωρίς δικαίωμα ανάληψης, για την εξυπηρέτηση ρυθμίσεων οφειλών σε φορείς κοινωνικής ασφάλισης. Πέρνα από Εθνική Τράπεζα και ρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.