Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Θλίψη κάθετα στις ίνες - Διάτμηση


 
pirsogiannis

Recommended Posts

Καλησπέρα συνάδελφοι.

1. Στην θλίψη κάθετα στις ίνες στο τελικό κείμενο του ec5, με ποιον τρόπο υπολογίζεται ο συντελεστής kc,90? (αναφέρομαι στον αυξητικό συντελεστή της σχέσης σc,90,d< kc,90 * fc,90,d)

2. Στην διάτμηση με ποιον τρόπο υπολογίζεται η ενεργός διατομή?

Γνωρίζω ότι οι απαντήσεις που ρωτάω δεν είναι μια μαθηματική σχέση...ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί βλέπω κάποιες διαφορές στο λογισμικό που δουλεύω (woodexpress) και σε μια καλή παρουσίαση του τεε που κατέβασα αναφορικά με ec5, και η οποία έχει ημερομηνία 2010, και συνεπώς φαντάζομαι περιέχει τον ec5 σε τελική μορφή..

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα jek. Σε αυτό το pdf αναφερόμουν, είναι πολύ καλή παρουσίαση.

Στην διάτμηση, έχεις βρει που υπολογίζει τον τροποποιητικό συντελεστή ksys?

Επίσης και στην στρέψη βλέπω διαφορές με το woodexpress. Θα μιλήσω και με τον Γεωργιάδη, απλά ήθελα να είμαι σίγουρος καταρχήν ότι διαβάζω το τελικό κείμενο του ec5.

Ανεβάζω εδώ την παρουσίαση που αναφερόμαστε. Την έχω βρει free με αναζήτηση στο google οπότε πιστεύω δεν τίθεται θέμα πνευματικών δικαιωμάτων, ωστόσο αν κάποιος συντονιστής κρίνει διαφορετικά ας την κατεβάσει.

ωραία εργασία EC5.pdf

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα pirsogiannis και χρόνια πολλά!

Εφόσον έχουμε το ίδιο κείμενο υπόψην, δες στις σελ. 16-18 τις προυποθέσεις εφαρμογής του αυξητικού συντ. Ksys.

Ο,τι απορίες έχεις, μίλα με Γεωργιάδη. Είναι συνεργάσιμος.

Τώρα, για τελικό κείμενο ΕΚ5 δεν ξέρω αν ισχύει. Είμαι σε φάση απόσυρσης.

Νομίζω το συγκεκριμένο βοήθημα έχει ξαναδημοσιευτεί στο φόρουμ, άρα δεν μπαίνει θέμα πνευμ. δικαιωμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.