Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εξοικονομώ κατ' οίκον τέλος;


tassoskatsi

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις.

Βέβαια δικό μου φταίξιμο, δεν ανέφερα ότι από την στιγμή που κατέθεσα την αίτηση μέσα σε μία εβδομάδα μου απάντησαν από την τράπεζα ότι δέχεται το δάνειο. Αρκετά σύντομα θεωρώ.

 

Από εκεί και πέρα μας είπαν ότι το προωθούν. Αυτό έγινε Απρίλιο 2014.

Μετά από 2 μήνες περίπου μας ζητήθηκε να πάμε να υπογράψουμε κάτι χαρτιά κτλ και ενώ η αίτησή μου βρισκόταν στο ΕΤΕΑΝ (τουλάχιστον σύμφωνα με την τράπεζα).

 

Τον Νοέμβριο μας κάλεσαν και μας είπαν ότι στο ΕΤΕΑΝ ήλεγξαν τα δικαιολογητικά και είμαστε εντάξει και δεν απαιτείται κάτι άλλο, ούτε υπάρχει κάποια έλλειψη στα χαρτιά, οπότε και περιμένουμε από τότε την ένταξη στο πρόγραμμα.

 

Αυτός είναι και ο λόγος που αναρωτιέμαι κατά πόσο τηρείται αυτή η σειρά από την στιγμή που όλα έχουν εξελιχθεί ομαλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Με κάθε επιφύλαξη Νοέμβρη...

Ενδιαφέρθηκα και εγώ και πήρα στο υπεκα και μου είπαν ότι νεότερα θα έχουμε το Νοέμβρη για αυτό το λέω... 

Ο Θεός βοηθός....!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάει και αυτή η φούσκα....Σιγά μην ξεκινήσει. Εδώ γίνεται πόλεμος με το εξοικονομώ θα ασχολούμαστε?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μετά το Πάσχα έτοιμο το «Εξοικονομώ»

 

Οπως ανακοίνωσε ο υπουργός Περιβάλλοντος, αιχμές ότι οφείλονται οι καθυστερήσεις στην προηγούμενη κυβέρνηση

Το νέο πρόγραμμα Εξοικονομώ θα είναι σε θέση να παρουσιάσει μετά το Πάσχα το υπουργείο Περιβάλλοντος και Ενέργειας όπως ανακοίνωσε χθες ο υπουργός Πάνος Σκουρλέτης, που εγκαινίασε τη σύνδεση του φυσικού αερίου με τα δημοτικά κτίρια στον Αλμυρό.

«Δυστυχώς η προηγούμενη κυβέρνηση δεν είχε κάνει τίποτα, ενώ ήταν γνωστό ότι υπήρχαν προαπαιτούμενα απ ό την ευρωπαϊκή νομοθεσία έτσι ώστε να έχει γίνει προεργασία για να χρηματοδοτηθούν τα έργα» είπε ο ίδιος για την καθυστέρηση που σημειώνεται με τις εν λόγω προσκλήσεις του ΕΣΠΑ να παραμένουν παγωμένες εδώ και δύο χρόνια.

«Θεωρώ όμως ότι ιδιαίτερα μετά το Σεπτέμβριο έχουν γίνει πάρα πολλά πράγματα και μετά το Πάσχα θα πούμε πολλά περισσότερα» εκτίμησε ο ίδιος.

 

 Πηγη

 Πηγη

Edited by coulis
Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος πιό πάνω λέει του είπαν το Νοέμβρη..

 

Τώρα πάμε για Πάσχα..

 

Από Μάη θα πηγαίνουμε για Χριστούγεννα...

 

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία... ή μάλλον δεν πεθαίνει ποτέ 

 

Γιά μερικούς τουλάχιστον, γιατί για άλλους έχει πεθάνει προ πολλού....

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

Εναρμονισμενοι στο κλίμα της κυβέρνησης ότι με την Ανάσταση θα έρθει και η ανάπτυξη....Γελάνε και οι πέτρες 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.