Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Εξοικονομώ κατ' οίκον τέλος;


tassoskatsi

Recommended Posts

Ο φίλος πιό πάνω λέει του είπαν το Νοέμβρη..

 

Τώρα πάμε για Πάσχα..

 

Από Μάη θα πηγαίνουμε για Χριστούγεννα...

 

Η ελπίδα πεθαίνει τελευταία... ή μάλλον δεν πεθαίνει ποτέ 

 

Γιά μερικούς τουλάχιστον, γιατί για άλλους έχει πεθάνει προ πολλού....

Και ουτε προφητης ναμουνα....

 

Με τις σημερινες ανακοινωσεις παμε για μετα το καλοκαιρι...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τι λένε οι σημερινές ανακοινώσεις;

(βάλε link αν έχεις)

 

Βρήκα μόνο αυτό (από Παρασκευή) http://www.insider.gr/eidiseis/ellada/10712/sta-skaria-neo-exoikonomo-kat-oikon

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλημέρα, να ρωτήσω κάτι πάνω στο συγκεκριμένο θέμα. 

 

Με πήρε χτες πελάτης μου του οποίου είχε υποβάλλει την αίτηση για ένταξη στο εξοικονομώ το 2013. Μου είπε ότι τον πήραν από τξην τράπεζα, ότι και καλά ξεκίνησαν να εγκρίνουν τις παλιές αιτήσεις και να τους πάει κάποια εξτρά φορολογικά στοιχεία για να προχωρήσουν κοκ. 

 

Πήγα και μίλησα και εγώ με την υπεύθυνη στην τράπεζα και μου είπε ότι ναι ξεκινάνε παίρνουν κάποια άτομα που από το 20112 και μετά δεν είχαν εγκριθεί κλπ κλπ. Μου είπε λοιπόν ότι μπορεί ο εν λόγω πελάτης να ξεκινήσει να κάνει τις παρεμβάσεις που είχαμε προβλέψει.

 

και ερωτώ: Είναι δυνατόν να κάνει παρεμβάσεις χωρίς να έχω δει κάπου κάποια απόφαση υπαγωγής και χωρίς να υπάρχει κάποια προκαταβολή; Δεν πρέπει να βγει πίνακας υπαγωγής στη σελίδα του ΕΤΕΑΝ; Στην Ελλάδα ζούμε. Αν βγει μεθαύριο ο άλλος πάλι και πει καταργείται το εξοικονομώ εγώ τι θα του πω του πελάτη;

 

Συγνώμη αν ρωτάω κάτι λάθος αλλά δεν μου είχε τύχει μέχρι τώρα να εγκριθεί κάποιο από τα εξοικονομώ που έχω ετοιμάσει είναι η πρώτη φορά. 

 

Ευχαριστώ πολύ καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι αν ο πελάτης σου πρόκειται να κάνει παρεμβάσεις, μόνο αν εγκριθεί, τότε περιμένει.

 

Αν όμως θα τις κάνει ούτως ή άλλως, τότε μπορεί να ξεκινήσει να τις κάνει (αν θέλει).

 

Πάντα ίσχυε ότι παρεμβάσεις που γίνονται αμέσως μετά το πρώτο ΠΕΑ (πριν την έγκριση), μπορούν να ενταχθούν.

Edited by antloukidis
Link to comment
Share on other sites

4 μήνες δεν εχει να κανει τις παρεμβάσεις απο τις στιγμή που υπάγεται; Η προκαταβολή μπαινει αμεσα ή αργεί πολυ;

 

Τι εχει συμβεί σε δικές σας περιπτώσεις;

Edited by Fade2Black
Link to comment
Share on other sites

Σε δύο ή τρείς περιπτώσεις που ανακατεύτηκα με "εξοικονομώ", οι πελάτες μου δεν ενδιαφέρονταν και δεν ζήτησαν προκαταβολή.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.