Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πιστεύετε ότι η νέα κυβέρνηση μπορεί να δώσει ώθηση στον τεχνικό κλάδο της χώρας;


Engineer

Πιστεύετε ότι η νέα κυβέρνηση μπορεί να δώσει ώθηση στον τεχνικό κλάδο της χώρας;  

394 μέλη ψήφισαν

  1. 1. Μπορεί η νέα κυβέρνηση να δώσει ώθηση στον τεχνικό κλάδο της χώρας;

    • Ναι
      122
    • Όχι
      272


Recommended Posts

Δεν νοείται "ανάπτυξη" της οικοδομής, όταν όλη η άλλη χώρα και η οικονομία της πάει να γίνει ερείπια.

κατά συνέπεια το θέμα είναι ποια κυβέρνηση μπορεί να φέρει την ανάπτυξη γενικά

ντ

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

(ας δούμε και προγραμματικές δηλώσεις αν και γενικολογίες περιμένω)

 

πάντως στο χείλος του γκρεμού είμαστε 

θα μας δώσει και μια ώθηση.... (με "οικολόγους" και σπρίτζηδες)

Edited by imhotep
  • Upvote 5
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστεύω πως ναι μπορεί να δώσει με δύο προϋποθέσεις, αρκεί να το θελήσει και βεβαίως να της το επιτρέψουν οι συνθήκες που θα διαμορφωθούν σταδιακά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ήδη την επόμενη των εκλογών μου προέκυψε νέα άδεια δόμησης που μάλιστα πρόκειται να ξεκινήσει κατασκευή το καλοκαίρι  Μπορεί να ήταν τυχαίο Πιστεύω ότι αν αλλάξει η ψυχολογία θα συνεχίσουμε τουλάχιστον στην περιοχή μου από εκεί που είχαμε μείνει Θέλω να πω ότι σε τουριστικές περιοχές  που είχανε μπει με περισσότερο οργάνωση σε ανάπτυξη με εγκεκριμένα σχέδια πόλης επεκτάσεις ,  οικοδομικούς συνεταιρισμούς κλπ όπως η δική μου υπάρχει μεγάλο περιθώριο βελτίωσης της οικοδομικής δραστηριότητας που αποτελεί το μοχλό εργασίας για το τεχνικό κλάδο   

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Η ανάπτυξη θα ξεκινήσει με κρατικοποιήσεις όπως είπε και ο Σπίρτζης....Τα χειρότερα έρχονται

Από το πρωί το χρηματιστήριο σημειώνει νέα μεγάλη πτώση...Οι επενδυτές βγάζουν λεφτά. 

Τι αναπτυξη περιμενετε χωρίς επενδύσεις? Ο Τσίπρας είναι υπερ του να φτιάξει το γιγάντιο δημόσιο με αυτούς που βρίζατε όλοι και τους πληρώνατε. Δεν τον ενδιαφέρει ο ιδιωτικός τομέας. Αλήθεια για τις χιλιάδες απολύσεις του ιδιωτικού τομέα τι είπε? Τίποτα...........

Φρόντισε όμως να ξαναπάρει πίσω 10.000 απολυμένους του δημοσίου, καθαρίστριες των 1000 ευρώ που εσεις θα πληρώνετε... 

Κρατικοποιήσεις, κάτι είπε και για ΔΕΗ ενιαία, ολυμπιακή...θα καεί το πελεκούδι

Ξεχάστε κάθε ιδιωτική πρωτοβουλία και ποντάρετε στο δημόσιο...Που? εκεί που χρωστάμε και της Μιχαλούς. Τα λεφτά που είναι?????????

Edited by ikaros13
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Ελα ικαρε μην χαλας την σουπα, και ψαχνω κανενα γνωστο να με χωσει καπου τον κακομοιρη :smile: ..... δως και μενα μπαρμπα!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα Ικαρε και μόνο η αλλαγή ψυχολογίας , βλέπω ότι έδωσε ώθηση σε πολλούς ιδιώτες να αρχίσουν με άλλο κέφι να κοιτούν τις δουλειές τους Σήμερα είχα επαφές με κτηνοτρόφους - λατόμους ένα συνάδελφο που ετοιμάζει ένα πολυόροφο κτίσμα σε γειτονική πόλη και όπως είπα πήρα μια ΑΔ Αυτό τι είναι,  δεν είναι ιδιωτική πρωτοβουλία ? Αν ξέχασα χτες είχα και ένα μήνυμα από ΗΠΑ για μια επένδυση μεγάλη στην περιοχή μου , που με ρώταγε πως βλέπω τις πολιτικές εξελίξεις 

Edited by GEORGE MICHEAL
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.