Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Στο μάτι έβαλαν (πάλι) το αποθεματικό του ΤΣΜΕΔΕ


dpapdpap

Recommended Posts

Μην ανησυχείται συνάδελφοι...θα πάνε οι εισφορές στα 10.000/6μηνο και θα ξαναμαζέψουμε το αποθεματικό μας...αφού ως γνωστόν η "ανάπτυξη" ήρθε και οι μηχανικοί "έχουν λεφτά" (για πέταμα βέβαια..) ...και το καλύτερο θα έρθει μετά με ενοποίηση όλων των ταμείων και η ενιαία εθνική σύνταξη και ας έχεις δώσει εσύ "τυχερέ" μηχανικέ 30 φορές παραπάνω εισφορές στη διάρκεια της λαμπρής σου καριέρας...και ας μην έχεις το δικαίωμα να απεμπλακείς από το ληστρικό καθεστώς του ΤΣΜΕΔΕ (γιατί αλλιώς δεν θα έχεις την σφραγίδα σου δλδ την δουλεια σου)...

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια στιγμή παίρνουν αυξήσεις οι ΔΕΗτζήδες του Φωτόπουλου:

http://www.capital.gr/gmessages/showTopic.asp?id=4932304&pg=7&OrderDir=asc

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Τι τους περασες τους ΔΕΗτζηδες?

Οτι και οτι?

Δουλευουν σαν τα σκυλια.

Οχι 6Ε τη μερα αυξηση, 60Ε επρεπε να παρουν.

Και ας πληρωσω εγω 46% εφορια, δε με νοιαζει..

 

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ.

Μονο η Θατσερ θα μας εσωζε αυτη τη στιγμη.

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

είμαστε στο μέσο της μαζικής εξαφάνισης των ειδών στην ελλάδα....νομίζω η 7 παγκόσμια....

 

είσαι άνω του μετρίου, επιστήμονας και έμεινες ελλάδα.....θα φτύσεις αίμα  που δεν έφυγες εξωτερικό

η ευγονική  αλλά με  τη λογική του προκρούστη ειναι ΕΔΩ..... ότι είναι ΑΝΩ ΤΟΥ ΜΕΤΡΙΟΥ ΚΟΒΕΤΑΙ

 

τα έλεγε ο μπαρμπα ΛΑΤΣΗΣ.....στην ΕΛΛΑΔΑ μόνο για διακοπές και δωρεές.....

  • Upvote 6
Link to comment
Share on other sites

Τι τους περασες τους ΔΕΗτζηδες?

Οτι και οτι?

Δουλευουν σαν τα σκυλια.

Οχι 6Ε τη μερα αυξηση, 60Ε επρεπε να παρουν.

Και ας πληρωσω εγω 46% εφορια, δε με νοιαζει..

 

 

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ.

Μονο η Θατσερ θα μας εσωζε αυτη τη στιγμη.

 

 

Εσύ μάλλον έχεις στο μυαλό σου τους αργόσχολους ΔΕΗτζηδες της Αθήνας. Όσοι εργάζονται στα ορυχεία και στους λιγνητικούς ΑΗΣ να δεις πόσο "καλά" περνάνε

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εσύ μάλλον έχεις στο μυαλό σου τους αργόσχολους ΔΕΗτζηδες της Αθήνας. Όσοι εργάζονται στα ορυχεία και στους λιγνητικούς ΑΗΣ να δεις πόσο "καλά" περνάνε

 

η αυξηση είναι ΜΟΝΟ σε εκείνους...?  ....όλοι εναερίτες έγιναν και στα ορυχεία.....

εδώ οι συνδικαλιστές που ΔΕΝ ΠΑΤΑΓΑΝ ποτετο πόδι τους δήλωναν ότι δουλευαν αργίες για εχτρα μισθό.....

 

μου θυμίζει ολυμπιακή η κατάσταση...

 

βαρεά  αρχικά όλοι οι εργαζόμενοι στην ΠΙΣΤΑ που εισπνέουν τα καμμένα καύσιμα και την ηχορύπανση....

μετά ΒΑΡΕΑ και αυτοί που τσεκάρουν και σε πάνε κανα 10 λεπτο με το λεωφορείο στο αεροπλάνο

μετά ΒΑΡΕΑ και αυτοί ΜΕΣΑ στο αεροδρόμιο γιατί τα καυσαέρια μπήκαν και στο κτίριο

ε ποιος έμεινε  από ολυμπιακή  ΧΩΡΙΣ  ΒΑΡΕΑ  τα ΓΚΙΣΕ για εισιτήρια  στη ΣΥΓΓΡΟΥ ....ε ας πάει και το παλιάμπελο :mrgreen:

 

 

 

υγ  σήμερα αύριο όταν διαβάσει η μάνα μου για τη ΔΕΗ  θα με  πρήξει  πάλι που δεν μπήκα στη ΔΕΗ  όταν μπορούσα....και στάλεγα εγώ να μπεις....αφού μας έλεγαν οτι δεν θα πατάς...θα κάνεις και τις δουλειές σου έξω,,,,,θα έχεις και την ασφαλεία σου και θα έκανες και εργολαβίες για ΔΕΗ..θα είχες και φθηνό ρεύμα...είδες τώρα  πήραν και αυξήσεις   και εσύ κάθεσαι και μετράς ευρώ ευρώ για το ΤΣΜΕΔΕ.....

ο καημός της μάνας είναι αγιάτρευτος :shock:

Edited by akius
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Εσύ μάλλον έχεις στο μυαλό σου τους αργόσχολους ΔΕΗτζηδες της Αθήνας. Όσοι εργάζονται στα ορυχεία και στους λιγνητικούς ΑΗΣ να δεις πόσο "καλά" περνάνε

 

Τι θες να πεις?

Μηπως οι αυξησεις αφορουν μονο αυτους που δουλευουν πραγματικα?

Ελα να δεις αυτοι που εργαζονται στα γραφεια, στα συνεργεια κτλ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

η αυξηση είναι ΜΟΝΟ σε εκείνους...?  ....όλοι εναερίτες έγιναν και στα ορυχεία.....

εδώ οι συνδικαλιστές που ΔΕΝ ΠΑΤΑΓΑΝ ποτετο πόδι τους δήλωναν ότι δουλευαν αργίες για εχτρα μισθό.....

 

μου θυμίζει ολυμπιακή η κατάσταση...

 

βαρεά  αρχικά όλοι οι εργαζόμενοι στην ΠΙΣΤΑ που εισπνέουν τα καμμένα καύσιμα και την ηχορύπανση....

μετά ΒΑΡΕΑ και αυτοί που τσεκάρουν και σε πάνε κανα 10 λεπτο με το λεωφορείο στο αεροπλάνο

μετά ΒΑΡΕΑ και αυτοί ΜΕΣΑ στο αεροδρόμιο γιατί τα καυσαέρια μπήκαν και στο κτίριο

ε ποιος έμεινε  από ολυμπιακή  ΧΩΡΙΣ  ΒΑΡΕΑ  τα ΓΚΙΣΕ για εισιτήρια  στη ΣΥΓΓΡΟΥ ....ε ας πάει και το παλιάμπελο :mrgreen:

Συμφωνώ, απλά ήθελα να το τονίσω για να μην τους τσουβαλιάζουμε όλους.

 

Άσε που υπάρχει και κάτι άλλο απαράδεκτο σ'αυτην την ΣΣΕ. Θα παρακρατείτε ένα πόσο από τον μισό κάθε υπαλλήλου για να καλύψει ένα δάνειο της ΓΕΝΟΠ... tragic... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.