Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Στο μάτι έβαλαν (πάλι) το αποθεματικό του ΤΣΜΕΔΕ


dpapdpap

Recommended Posts

Συμφωνώ, απλά ήθελα να το τονίσω για να μην τους τσουβαλιάζουμε όλους.

 

Άσε που υπάρχει και κάτι άλλο απαράδεκτο σ'αυτην την ΣΣΕ. Θα παρακρατείτε ένα πόσο από τον μισό κάθε υπαλλήλου για να καλύψει ένα δάνειο της ΓΕΝΟΠ... tragic... 

 

 

δεν είπα για ΟΛΟΥΣ....είπα για τα ΠΑΡΑΣΙΤΑ.....

 

ΝΑΙ για την παρακράτηση το ξέρω.....ο ραγκούσης είπε οτι είναι παράνομο να πληρώνει η ΔΕΗ για την γενοπ ΑΛΛΆ επειδή δεν γινόταν να ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ θα υπάρχει κρατηση από όλους τους εργαζόμενους

Link to comment
Share on other sites

sito, το κάθε μη παρασιτικό επάγγελμα έχει τη δυσκολία του. Προσωπικά έχω κάνει αποτυπώσεις σε περιοχές σε σκορπιούς, σε ΧΥΤΑ, σε καύσωνα και στους -5.

Το ίδιο και οι γιατροί, οι νοσοκόμες, οι δάσκαλοι, οι δικηγόροι (άντε συνεννοήσου με στυγνό δολοφόνο), οποιοσδήποτε.

Δεν έπρεπε να πάρουν καμία αύξηση τη στιγμή που απλά και η καταβολή των συντάξεων είναι σε κίνδυνο.

Δεν έχουν καμία μα ΚΑΜΙΑ δικαιολογία.

Edited by Julius Caesar
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

sito, το κάθε επάγγελμα έχει τη δυσκολία του. Προσωπικά έχω κάνει αποτυπώσεις σε περιοχές σε σκορπιούς, σε ΧΥΤΑ, σε καύσωνα και στους -5.

Δεν έπρεπε να πάρουν καμία αύξηση τη στιγμή που απλά και η καταβολή των συντάξεων είναι σε κίνδυνο.

Δεν έχουν καμία μα ΚΑΜΙΑ δικαιολογία.

 

+1 

ποιός μηχανικός δεν έχει κάνει και κάνει βαριές εργασίες...

 

προσωπικά θυμάμαι ως επιβλέπων κανά χρόνο σε εργασίες ενίσχυσης εργοστασίου  απορρυπαντικών  μου είχε κάνει εντύπωση που το πρωι τους μοίραζαν γάλα...

μετά από 2-3 μέρες που έκαιγαν τα λαιμά και τα πνευμόνια μου το κατάλαβα.....αυτή η σκόνη είχε ποτίσει όλο το εργοστάσιο....τελικά έγινε συμφωνία και κάθε πρωί είχαμε και στο εργοτάξιο γάλα....

 

χυτα-μονώσεις-ελαιοχρωματισμοί παλιά με μη οικολογικά χρώματα- βάψιμο δαπέδων-πρατήρια υργών καυσίμων-αμμοβολές-γκαναιτ κτλ κτλ  να μην γινομαστε βαρετοί...

 

σε όλα ΠΑΡΩΝ είμαστε   αλλά όλοι νομίζουν ότι είμαστε στο γραφειάκι μας αραχτοί...

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

sito, το κάθε επάγγελμα έχει τη δυσκολία του. Προσωπικά έχω κάνει αποτυπώσεις σε περιοχές σε σκορπιούς, σε ΧΥΤΑ, σε καύσωνα και στους -5.

Το ίδιο και οι γιατροί, οι νοσοκόμες, οι δάσκαλοι, οι δικηγόροι (άντε συνεννοήσου με στυγνό δολοφόνο), οποιοσδήποτε.

Δεν έπρεπε να πάρουν καμία αύξηση τη στιγμή που απλά και η καταβολή των συντάξεων είναι σε κίνδυνο.

Δεν έχουν καμία μα ΚΑΜΙΑ δικαιολογία.

 

 

Δεν θέλω να ανοίξω κάποια κόντρα. Αλλά αναφέρομαι στα ορυχεία και τους τεχνίτες οι οποίοι εργάζονται εκεί. Μια χαρά αύξηση δικαιούνται όταν η υγεία τους κινδυνεύει μακροπρόθεσμα (καρκίνοι, καρδιαγγειακά κτλ.)  αλλά και καθημερινά (βλέπε μεγάλο αριθμό εργατικών ατυχημάτων).

 

Σίγουρα υπάρχουν παααααρα πολλές κατηγορίες εργαζομένων που δικαιούνται αύξηση αλλα δεν πρέπει από κάπου να γίνει η αρχή;

 

Υ.Γ.: Απόλυση σε όλα τα παράσιτα του δημοσίου που δεν προσφέρουν

Link to comment
Share on other sites

Από  ότι  ξερω  αυξησεις  στην  ΔΕΗ  θα  παρουν  και  οι  διευθυντες  των  7000  ευρω τον  μηνα

7000 *  0,10 =700  συνολο  7800 καλη  μπαζα  για  ένα  μηνα   τροφιμος   στο  ελληνικο  δημοσιο

επισης  αυξησεις  θα  παρουν  ολοι  οι  εργαζόμενοι  στην ΕΡΤ οπου  τις  αυξησεις  θα  τις  πληρωσουν  οσοι 

καταναλωνουν  ρευμα  επι   λογαριασμου  ρεύματος  3-5  ευρω  αυξηση  τον  μηνα 

τα  καλυτεροτερα  μαλλον  ερχονται  αργοτερα   με  την  επανιδρυση  της  ολυμπιακης    και  συνταξη  από  τα  45

βεβαίως  δεν  ξερω  σε  τι  νομισμα  θα  γινουν  όλα  αυτά  αλλα  είμαι  απολυτως  βεβαίως  ότι  ευρω για  εμας  δεν  θα  υπαρχει  μεχρι τοτε 

ουτε  καν  εθνικο  νομισμα  ,  εννοω  ελληνικο  νομισμα  .

παντως   δεν  ξεκινησαν  καλα  ,  παμε  οπισθεν  πορεια   με  τα  1000  προς  τα  πισω  διοτι  αν  βολεψουν   20000  καλοταϊσμένους 

δεητζηδες   θα  θαψουν  4  εκατ  ιδιωτες  ελληνες  , δεν  είναι  πολιτικη  αυτό  αλλα  απατεωνιά  και  ψεμα  και  το  ψεμα  εχει  κοντα  ποδαρια .  

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

παντως   δεν  ξεκινησαν  καλα  ,  παμε  οπισθεν  πορεια   με  τα  1000  προς  τα  πισω  διοτι  αν  βολεψουν   20000  καλοταϊσμένους 

δεητζηδες   θα  θαψουν  4  εκατ  ιδιωτες  ελληνες  , δεν  είναι  πολιτικη  αυτό  αλλα  απατεωνιά  και  ψεμα  και  το  ψεμα  εχει  κοντα  ποδαρια .  

+1

αλλά δεν είναι ψέμα....είναι δημιουργική ασάφεια.... :mrgreen:

στο μοναδικό που συμφωνούν ΟΛΟΙ όταν αναλαμβάνουν είναι ότι παρέλαβαν καμμένη γη...μπορεί και ψεκασμένη 8-)

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι γιατί δεν φιλήσατε κατουρημένες ποδιές να γίνετε ΔΕΚΟτζήδες; Ποιος σας φταίει γι' αυτό;

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Άσε που υπάρχει και κάτι άλλο απαράδεκτο σ'αυτην την ΣΣΕ. Θα παρακρατείτε ένα πόσο από τον μισό κάθε υπαλλήλου για να καλύψει ένα δάνειο της ΓΕΝΟΠ... tragic... 

 

 

Να μην εισπράξει και ο μεσάζων το κάτι τις του ?  ( μια  υποθεση σε μισθο 1.000 ευρώ -δεν ξερω αν υπάρχει τέτοιος στη ΔΕΗ - προκύπτει 180 ευρω ποσό απο το επίδομα των 6 ευρώ (ή 150 αν το παρουν για εξη ημερες την εβδομάδα) , ητοι μια αυξησούλα της τάξεως του 15% έως 18% )

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι γιατί δεν φιλήσατε κατουρημένες ποδιές να γίνετε ΔΕΚΟτζήδες; Ποιος σας φταίει γι' αυτό;

 

εσύ με την μάνα μου μίλησες είναι σίγουρο.... :mrgreen:

 

 

υγ ο τίτλος πρέπει να αλλάξει......ΚΟΜΦΕΤΙ θα  γίνει το ΑΠΟΘΕΜΑΤΙΚΟ ΤΟΥ ΤΣΜΕΔΕ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.