Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Αδειοδότηση Δεξαμενής Υγραερίου


peratis

Recommended Posts

Η απορία / ερώτηση μου δεν έχει να κάνει με το είδος των μελετών και τι θα περιλαμβάνει, έχει να κάνει με την διαδικασία χορήγησης της άδειας (κατηγοροποίηση) μέσω της πλατφόρμας των ηλεκτρονικών αδειών.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 58
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

συνάδελφοι καλησπέρα

Έχω κι εγω την ίδια απορία με τον thanz . Με ποια διαδικασία εγκρίνονται οι Μελέτες  για υπόγεια δεξαμενη υγραερίου (κατηγορία 2) μεσω του e αδειες?.

Η  εδώ πολεοδομία σηκώνει τα χέρια ψηλά και δεν βοηθάει καθόλου.

Μήπως ξέρει κανένας με ποια διαδικασία γινόταν παλιά η αδειοδοτηση (προ e-αδειες) ? .

Μία φορα εχω κανει παρόμοια μελέτη αλλα ήταν εντος τακτοποίησης αυθαιρέτων και ετσι δεν έχω εικόνα της κανονικής διαδικασίας 

Edited by GDplus
Link to comment
Share on other sites

εδω, η τριτη περιπτωση,  το 2017

https://diavgeia.gov.gr/search?query=q:"υπογεια δεξαμενη υγραεριου "&page=2&sort=relative

[δες και τις  υπολοιπες]

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξετε λίγο καλύτερα στο Διαύγεια, θα βρείτε οικοδομικές άδειες κατηγορίας 3 που έχουν εκδωθεί τον Μάρτιο 2019.....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα, 

Αν και η υπόθεση μου δεν αφορά δεξαμενή υγραεριου αλλά υπεργειες δεξαμενές αποθήκευσης ελαιων, θα ήθελα να ρωτήσω αν μετράνε κανονικά στη δόμηση και κάλυψη του οικοπέδου. Οι δεξαμενές είναι κατασκευασμενες από πολυεστέρα και έχουν ύψος περίπου 3,0 μέτρα και όγκο 10 κυβικά. Θα τοποθετηθούν σε σειρά περίπου 100 δεξαμενές (10χ10) και από πάνω θα κατασκευαστεί ένα πάτωμα που θα εξεχουν μόνο τα στομια για πρόσβαση σε καθαρισμό κλπ. Η πρόσβαση στο πάτωμα θα γίνεται φυσικά με σκαλα. 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα.

Ξέρει κάποιος τι άδεια χρειάζεται πλέον για εγκατάσταση επίγειας δεξαμενής υγραερίου περίπου 5 κ.μ. σε ξενοδοχείο για θέρμανση/ζεστά νερά;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Την έχω διαβάσει, το θέμα είναι ότι μία πολεοδομία λέει ότι δεν χρειάζεται καθόλου άδεια και άλλη λέει ότι χρειάζεται οικ.άδεια κατηγορίας 1.

Link to comment
Share on other sites

11 λεπτά πριν, matsampoukas said:

Καλημέρα.

... και άλλη λέει ότι χρειάζεται οικ.άδεια κατηγορίας 1.

Αυτή έχει δίκιο... αλλά είναι κατηγορίας ΙΙ.

Η κατηγορία Ι είναι για φιάλες συνδεδεμένες σε συστοιχία που δεν είναι η περίπτωση σου.

Δείξε τους και την ΚΥΑ που το αναφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.