Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Eρωτήσεις - απαντήσεις και οδηγίες συμπλήρωσης για την υποβολή κατάστασης συμφωνητικών


Engineer

Recommended Posts

Tα πλήρωσα....Γενικώς και πιστεύω όχι μόνο έγω έχω χάσει τη μπάλα με τα φορολογικά ασφαλιστικά κλπ......
Πάντως για αλλη μια φορά κατατοπιστικότατος....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 278
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα,

Εχει στείλει κανείς κατάσταση για το Γ 2020 η οποία έχει πάρει παράταση έως 29/01? Ρωτάω μη τυχον και πέσω 
σε "εκπλήξεις" λόγω εκπρόθεσμου λόγω μη ενημέρωσης της πλατφόρμας...

Link to comment
Share on other sites

Φτιάχνετε συμφωνητικά για αποδείξεις των 30 ευρώ για ΠΕΑ π.χ. ? Εγώ νομίζω ότι είναι υπερβολή. Πλέον μόνο για αυθαίρετα και πάνω βάζω.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, katrmp said:

Και το Δ τρίμηνο 2020 πότε το καταθέτουμε? Είναι ενημερωμένη που λέει ο συνάδελφος η πλατφόρμα?

Ελα ντε? Εχω την εντύπωση οτι εχει παρει και το Γ και το Δ παράταση μέχρι 29/01...αλλά ποιός έχει εμπιστοσύνη....

Link to comment
Share on other sites

39 λεπτά πριν, laxanos said:

Ελα ντε? Εχω την εντύπωση οτι εχει παρει και το Γ και το Δ παράταση μέχρι 29/01...αλλά ποιός έχει εμπιστοσύνη....

Υποβολή συμφωνητικών για ολόκληρο το 2020 έως την 29η Ιανουαρίου 2021

Read more at Taxheaven: https://www.taxheaven.gr/news/50188/ypobolh-symfwnhtikwn-gia-oloklhro-to-2020-ews-thn-29h-ianoyarioy-2021

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
On 14/11/2018 at 6:37 ΜΜ, georgegaleos said:

Το ότι τα ανεβάζουν όλοι οι υπόχρεοι (και οι δύο συμβαλλόμενοι επιτηδευματίες) είναι σαφές από τον νόμο ... κάνουν και διασταυρώσεις ... αλλά εσύ έχεις λογιστή να "σταυρώσεις" αν εμφανισθεί περίεργο κονδύλι στην προσωποποιημένη πληροφόρησσή σου ...

Ξέρω ότι είναι πολύ "βασικό" αυτό που ρωτάω αλλά επειδή είμαι εντελώς άσχετος με την υποβολή των καταστάσεων αυτών, μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως προκύπτει από τη φόρμα ποιος είναι ο αναθέτων και ποιος ο ανάδοχος;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά να απολογηθώ, ζητώντας συγνώμη, τώρα που το βλέπω και μου γύρισαν τα σκώτια ανάποδα για την τόσο ατυχή/απαράδεκτη/άσχημη έκφρασή μου.

@andreas-p δώσε αν είναι εύκολο ένα συγκεκριμένο παράδειγμα και κάποιο screenshot της φόρμας που γράφεις.

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για την ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΥΜΦΩΝΗΤΙΚΩΝ παραγράφου 16 άρθρου 8 ν.1882/90
(βάσει της 1065606/7222/ΔΕ-Β'/18.7.2000 Α.Υ.Ο), σωστά;

Εκεί βγάζει για κάθε εγγραφή τα εξής: 

Στιγμιότυπο από 2021-06-22 11-45-07.png

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.