Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ψήφισμα στο Avaaz.org για τις ασφα-ληστικές εισφορές των μηχανικών !


Recommended Posts

Μαζι σας μπορει να τα βλεπω μαύρα ίσως ειναι απο τα συνεχή χτυπήματα αλλα οκ μπράβο για την προσπάθεια

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το θεωρώ σημαντικό απλά γράφω μονο και μόνο για να το "ανεβάσω" στα πρώτα θέματα.

 

Με ένα απλό κλικ μπορούμε να κάνουμε τα πράγματα καλύτερα.

Αρχικός στόχος 5000 υπογραφές

https://secure.avaaz...ron_to/?nUYYljb

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσε να μπει και banner με link για το ψήφισμα στην αρχική σελίδα του φόρουμ, αλλά δύσκολο το βλέπω...

 

Νομίζω ότι κάτι τέτοιο δεν μπορεί να υποστηριχθεί από την http://www.invisionpower.com/apps/board/ (εταιρεία που υποστηρίζει το στήσιμο του forum)

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα. Απλώς για να μην γίνουν παρεξηγήσεις και για να είμαστε καθαροί ήθελα να αναφέρω ότι εγώ δημιούργησα το ψήφισμα σαν ιδιώτης μηχανικός προσπαθώντας να συνεισφέρω και από πίσω δεν κρύβεται καμία ομάδα (όχι ότι έχει καμία σημασία καθώς τα αιτήματα είναι σωστά και δίκαια, κατά την γνώμη μου και κατά την γνώμη αυτών που την υπογράφουν). Δεν είμαι ιδρυτικό μέλος της πρωτοβουλίας 'ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΝΟΜΙΚΟΥ ΚΕΝΟΥ ΣΤΟ ΤΕΕ-ΤΣΜΕΔΕ' (όχι ότι έχουν κάτι, μια χαρά είναι τα παιδιά) και στην σελίδα μπήκα (όπως και σε άλλες σελίδες) για να διαδώσω το ψήφισμα. 2 παιδιά από την σελίδα, πολύ ευγενικά, με βοήθησαν σε κάποια θέματα στο τεχνικό κομμάτι και στο κομμάτι του κειμένου που αφορά στους νόμους και στα παραδείγματα. Οι διαχειριστές της σελίδας επίσης πολύ ευγενικά «καρφίτσωσαν» το ψήφισμα για να είναι σε κοινή θέα. Η αλήθεια είναι ότι αυτά τα «ακομμάτιστα και ανεξάρτητα» δεν μου αρέσουν γιατί στην Ελλάδα έχουν πάρει άλλη έννοια από αυτή που λένε οι λέξεις (συνήθως να κρύβουν αμαρτίες του παρελθόντος). Παρόλαυτα δεν ανήκω σε κανένα κόμμα και το ψήφισμα το έγραψα σπίτι μου :smile: . Όλα αυτά μικρή σημασία έχουν στον κοινό και δίκαιο αγώνα που δίνουμε όλοι αλλά καλό είναι να ξεκαθαρίζουμε κάποια πράγματα από την αρχή. Ψηφίζουμε, στηρίζουμε, διαδίδουμε. Και φυσικά αυτό το ψήφισμα είναι μια πολύ μικρή συνεισφορά καθώς χρειάζεται γενικότερη δραστηριοποίηση. 

Μπράβο συνάδελφε!! και εγώ το έχω στείλει σε όλους τους συναδέλφους...ας συνεχίσουμε την προσπάθεια...η αλήθεια είναι ότι η κυβέρνηση αυτές τι μέρες είναι ''στριμωγμένη'' αλλά εμάς δεν μας σταματά κανένας να διαδώσουμε το πρόβλημα μας!Με όποιο τρόπο!

Επίσης συνεχίζω να στέλνω mail με την διαμαρτυρία μας.'Οσο και τον Νικολακόπουλο είδα και σε άλλο post την ίδια απάντηση.Μάλλον αυτόματη απάντηση έχει στο mail του για αυτό και στέλνει το ίδιο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.