Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Νέα ρύθμιση οφειλών


MOUGGOLIAS

Recommended Posts

Υπάρχει στην σελίδα του ΕΤΑΑ ηλεκτρονική αίτηση για την υπαγωγή στη ρύθμιση 4321/2015, η οποία σου δίνει μονο γενικό αριθμό πρωτοκόλλου, χωρίς καμία εξειδίκευση οικονομικών στοιχείων κ.λ.π.

 

http://www.etaa.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=575&Itemid=229

 

Δεν γνωρίζω τι ισχυ έχει και αν και πως θα τις εξυπηρετήσει το ΤΣΜΕΔΕ, απλά το αναφέρω ενημερωτικά, όποιος γνωρίζει περισσότερα τα καταγράφει ...

Link to comment
Share on other sites

εδώ λέει ότι κάνεις ρύθμιση

<<Ηλεκτρονικά η ρύθμιση των 100 δόσεων στο ΕΤΑΑ για οφειλές στο ΤΣΜΕΔΕ, ΤΑΝ και ΤΣΑΥ>>
http://www.dikaiologitika.gr/eidhseis/asfalish/58617/ilektronika-i-rythmisi-ton-100-doseon-sto-etaa

αλλά τι ρύθμιση να κάνεις, αν δεν ξέρεις το ποσό? να τα βάλεις κάτω να δείς? ΕΛΕΟΣ! δεν μπορούσε να εμφανίζεται το ποσο και μετά να αποφασίζεις αν θα μπείς?

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

και πες οτι μπαινεις,που πληρωνεις ? και πως?αν πρεπει να πας στο ΤΣΜΕΔΕ δωρον αδωρον ....

εκανε κανεις ηλεκτρονικη αιτηση?

μηπως βγαζει μονο τη δοση, χωρις τον Δεκεμβριο ,ΟΑΕΔ και τετοια?(μπορει ναναι και καλυτερα...)

Υπαρχει και ανακοινωση στο ΤΣΜΕΔΕ με χτεσινη ημερομηνια

Δείτε και  εδω !!!!

Edited by mixyak790
Link to comment
Share on other sites

Παράταση προθεσμίας για την υποβολή αίτησης υπαγωγής στο καθεστώς ρύθμισης των 100 δόσεων για τα ασφαλιστικά ταμεία, δίνει τροπολογία του Υπουργείου Εργασίας, η οποία κατατέθηκε στο νομοσχέδιο για την ΕΡΤ. Η προθεσμία για την υπαγωγή στις 100 δόσεις παρατείνεται έως τις 2 Ιουνίου 2015.

 

http://www.naftemporiki.gr/finance/story/945923/paratasi-eos-tis-2-iouniou-sti-ruthmisi-ofeilon-sta-asfalistika-tameia

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε!!

Απλα να κωδικοποιησουμε τι θα σημαινει αυτο για μας 

παλι θα εχουμε τον Δεκεμβρη μονο προς πληρωμη και τον ΟΑΕΔ?

η συμφερει να μπουμε τωρα?

Link to comment
Share on other sites

ΒΕΒΑΙΩΣ ΚΑΙ ΒΑΖΟΥΝ ΣΤΟΝ ΔΙΑΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΤΑ ΑΝΑΔΡΟΜΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ 2011 ΒΑΣΕΙ ΜΝΗΜΟΝΙΟΥ !!!

(Μου χρέωσαν επιπλέον 1857,08€ με προσαυξήσεις, εκτός του μοναδικού χρέους μου, Α & Β 2014.)

 

Εμένα πάντως δεν μου χρεωσαν αναδρομικά.

Χρώσταγα Α & Β 2014 (είμαι γραμμένος στο ΤΣΜΕΔΕ από το 2004)

πλήρωσα το Δεκέμβριο 2014 (369€ και κάτι ψιλά πρόσθετα τέλη) + όλο τον ΟΑΕΔ 2014(120€ και πρόσθετα τέλη)

και διακανόνισα 3.950€ περίπου σε 30 δόσεις με 131€ το μήνα ώς 31/10/2017....βοήθειά μας!

Link to comment
Share on other sites

Αναδρομικά δεν χρεώνουν. ειτε μπεις τωρα ειτε τον Ιούνιο πληρωνεις τον Δεκέμβριο του 14. Και γιατι να πας Ιούνη και στο τελος να εχεις να δώσεις και τα τρέχοντα; Η το κανεις η όχι δεν θελει πολυ σκέψη.. Εκτος αν περεμενει καποιος κατι

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by ikaros13
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά! Κι εμένα αγαπητέ 131 ευρώ δόση μου βγάλαν, αλλά μέχρι το 2023 :D :D

Edited by DIMITRIS80
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε!!

Απλα να κωδικοποιησουμε τι θα σημαινει αυτο για μας 

παλι θα εχουμε τον Δεκεμβρη μονο προς πληρωμη και τον ΟΑΕΔ?

η συμφερει να μπουμε τωρα?

Δεν αλλάζει κάτι, απλώς πήρε παράταση. Πάλι πληρώνουμε Δεκέμβρη και όσο ΟΑΕΔ αναλογεί στα χρόνια που χρωστάει κανείς.

 

Όσο για τα αναδρομικά, θα έρθουν με το Α' 2015, μην αγχώνεστε χαχαχα

 

Προβλέπω παράταση μέχρι Σεπτέμβρη, αν υπάρχουμε φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.