Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αδικαιολόγητες Αυξήσεις στις συνδρομές Τ.Ε.Ε


GRTOPO

Recommended Posts

Μυρι, προσωπικα ειμαι υπερ της καταργησης του 2%.

Αφού είσαι υπέρ της κατάργησης του 2% τότε πλήρωνε και μη διαμαρτύρεσαι.

 

Το επομενο βημα ειναι να πληρωνουν και οι Εν. Επ. και οι Ελεγκτες Δομησης και οι Ελεγκτες των βιομηχανικων κτηριων κτλ κλτ κλτ.

 

Το ιδιο προσωπο για τις ιδιες παροχες, να πληρωνει 5-6 συνδρομες στον ιδιο φορεα.

 

Ναι αυτό είναι το επόμενο βήμα. Διότι ο φορέας πρέπει κάπως να συντηρηθεί. Μας ρίξαν το τυράκι, δαγκώσαμε τη φάκα.

 

Οι Εν. Επιθεωρητές ήδη πληρώνουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 49
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι αυτό είναι το επόμενο βήμα. Διότι ο φορέας πρέπει κάπως να συντηρηθεί. Μας ρίξαν το τυράκι, δαγκώσαμε τη φάκα.

 

 

Υπαρχει βεβαια και η εκδοχη, να μην συντηρηθει ο φορεας και να βαλλει λουκετο.

 

 

Οι Εν. Επιθεωρητές ήδη πληρώνουν.

 

 

Οι Εν. Επ. πληρωνουν συνδρομη στο ΤΕΕ?

 

Αφού είσαι υπέρ της κατάργησης του 2% τότε πλήρωνε και μη διαμαρτύρεσαι.

 

 

Θα πληρωνω την ετησια συνδρομη μου και μονο αυτη.

Οχι συνδρομες ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ, οπως αναφερει παραπανω και ο 2016.

 

Εσυ συνεχιζε να πληρωνεις επι των ΠΑΡΑΝΟΜΩΝ νομμων αμοιβων (διοτι η ΕΤΑ ειναι 112.5Ε και οχι 118Ε), εισφορες υπερ ΤΣΜΕΔΕ.

Edited by terry
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οι εν.επ πληρώνουν παράβολο συνδρομής στο ΥΠΕΚΑ ή πως το λένε σήμερα τέλος πάντων. Στο ΤΕΕ πληρώνουν μόνο την αγορά λογισμικού, μία φορά (100 ευρώ).

Για το 2% καλά έκανε και ακυρώθηκε, από που και ως που πρέπει να πληρώνεις κάτι έξτρα από την αμοιβή σου για να συντηρείς το ΤΕΕ...Δεν πληρώνεις ετήσια συνδρομή? Εδώ καταργούνται οι εισφορές προς τρίτους και ξαφνικά απαιτούν άλλα πέραν της νόμιμης συνδρομής μελών...

Αν κάτσετε και τους πληρώσετε θα είστε συνυπεύθυνοι για όλα τα επιπλέον χαράτσια που δεχόμαστε.. 

Περιμένω συγκέντρωση στο ΤΕΕ, εκτός αν είναι για σας ιερή αγελάδα!! 

Link to comment
Share on other sites

 +1 Terry.

Ετήσια λογική συνδρομή στον φορέα, την οποία θα πρέπει να φροντίσει το ΤΕΕ να καταστήσει ανταποδοτική.

Δεν μπορεί να παρουσιάζεται ως έργο όλα αυτά τα χρόνια το σύστημα αυθαιρέτων και να πρέπει να το πληρώνουμε κάθε χρόνο.

Στην τελική, με την λογική τους, εγώ που δεν έχω υποβάλλει δηλώσεις 4178 λόγω αντικειμένου, να μου κόψουν ένα ποστοστό από την ετήσια!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Η χρηματοδότηση των ηλεκτρονικών υπηρεσιών του ΤΕΕ, δεν έγινε με ευρωπαϊκά κονδύλια και εντέλει από την τσέπη όλων  των φορολογουμένων; Αν ναι, τότε τι λέει ο Σεραφίδης στο πασχαλιάτικο μπιλιετάκι που μας έστειλε;

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ όλες οι εξελίξεις για το θέμα, δεν θα το αφήσουμε έτσι:

 

Η καταγγελία της ΑΜΑΚ για τις εισφορές στη Διοικούσα του ΤΕΕ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.