Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

"Έπεσε" το site του ΤΣΜΕΔΕ;


sdim

Recommended Posts

  • 10 months later...

Καλημέρες,

το site του ΤΣΜΕΔΕ έχει "πέσει" ή μόνο εγώ έχω θέμα ?

(δεν μιλάω για την απευθείας σύνδεση στα ειδοποιητήρια από εδώ "http://www.tsmede.gr:65401/". Αυτή δουλεύει κανονικά)

Link to comment
Share on other sites

Από χθές και μέχρι το ερώτημά μου μου έβγαζε το παρακάτω.

Μάλλον το ξεκόλλησες :grin: 

Τώρα μπαίνει ... thanks

1.jpg

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλημέρα και καλή χρονιά!

Μπορεί να επιβεβαίωσει κάποιος αν λειτουργεί τo e-tsmede?

Θέλω να εκδόσω μια βεβαίωση προϋπηρεσίας ως μισθωτή για παρελθόντα έτη- στο idika.org βγάζει μόνο τα πολύ πρόσφατα.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί το site του ΤΣΜΕΔΕ, αλλά πλην πληροφοριών για κατασκηνώσεις ή για εγγυητικές δεν έχει μεγάλη χρησιμότητα πια.Τείνει προς αχρησία και όλα βγαινουν απ το site του ΕΦΚΑ. Εμένα που είμαι μισθωτός, με τους κωδικούς στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες με βγάζει ότι δεν είμαι ενεργός ασφαλισμένος, ότι να΄ναι,μάλλον επειδή από 1-1-2017 που υπάρχει ΕΦΚΑ, το ΤΣΜΕΔΕ ουσιαστικά δεν υπάρχει.

Edited by steiner
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
On 1/10/2022 at 10:56 AM, steiner said:

Λειτουργεί το site του ΤΣΜΕΔΕ, αλλά πλην πληροφοριών για κατασκηνώσεις ή για εγγυητικές δεν έχει μεγάλη χρησιμότητα πια.Τείνει προς αχρησία και όλα βγαινουν απ το site του ΕΦΚΑ. Εμένα που είμαι μισθωτός, με τους κωδικούς στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες με βγάζει ότι δεν είμαι ενεργός ασφαλισμένος, ότι να΄ναι,μάλλον επειδή από 1-1-2017 που υπάρχει ΕΦΚΑ, το ΤΣΜΕΔΕ ουσιαστικά δεν υπάρχει.

Εγώ γιατί δεν το βρίσκω το site; 

Μπορείς να παραθέσεις κάποιο link;

Edited by mecheng_
Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφε σήμερα δεν με αφήνει να μπω ούτε εμένα στο www.tsmede.gr, σαν να το κατέβασαν φαίνεται το site. Είχα μπει 10 του μήνα κανονικά.

Λες και διάβασαν το νήμα και αποφάσισαν να το κόψουν.

Edited by steiner
Link to comment
Share on other sites

On 1/10/2022 at 10:56 AM, steiner said:

Λειτουργεί το site του ΤΣΜΕΔΕ, αλλά πλην πληροφοριών για κατασκηνώσεις ή για εγγυητικές δεν έχει μεγάλη χρησιμότητα πια. Τείνει προς αχρησία και όλα βγαινουν απ το site του ΕΦΚΑ. 

Φυσικά και έχει, απλώς δεν χρειάστηκε να αναζητήσεις κάποιο από τα έγγραφα που εκδίδει. Με τους ηλεκτρονικούς κωδικούς και μέχρι πριν 10-12 ημέρες, τύπωσα βεβαίωση προϋπηρεσίας (όλες δηλ. τις καταχωρήσεις εργοδοτών με τα αντίστοιχα χρονικά διαστήματα στους οποίους εργάστηκα, σε πίνακα), μέχρι και τέλος 2017. Στην καλύτερη των περιπτώσεων και εφόσον δεν το είχα κάνει έτσι, θα έπρεπε να πάω Κλαυθμώνος και να κλαίω - σύμφωνα και με την ιστορία της πλατείας - κάνα δίωρο (δεν ξέρω αν απαιτείται και ραντεβού), για να την εκδώσω. 

Αν δει κανείς εδώ, ο ιστότοπος λογίζεται από την πλατφόρμα gov.gr ως ενεργός, παραπεμποντας μας μέσω συνδέσμου, στην ιστοσελίδα του π. ΤΣΜΕΔΕ για διάφορες βεβαιώσεις (αναφέρεται σε φορολογική χρήση που για τα τρέχοντα έτη προφανώς εκδίδεται μέσω ΕΦΚΑ, πλην όμως, βεβαιώσεις κλπ για προ ΕΦΚΑ - πλην κάποιων εξαιρέσεων - , εκδίδονται από εκεί). 

Σημ. : Η αντίστοιχη πλατφόρμα του e-ΕΦΚΑ, μου εξέδωσε βεβαίωση προϋπηρεσίας μόνο για εργοδότες από το 2018 και εντεύθεν.

Σημ. 2: Εγγυητικές βγάζουμε πια (με εντελώς άλλη διαδικασία και εντελώς άλλου είδους εγγραφή), στο ΤΜΕΔΕ. Είναι άλλος ιστότοπος. 

Edited by JohnnyHoliday
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.