Μετάβαση στο περιεχόμενο

Γυαλιά και ΤΣΜΕΔΕ


Julius Caesar

Recommended Posts

Αυτή που επισυνάπτω, αυτήν έδωσε ο οπτικός και αυτή είναι η επίσημη που πρέπει να συμπληρώνει.

Πρέπει να το ξέρει ότι είναι υποχρεωμένος να δώσει αυτήν ακριβώς, αλλιώς το πιθανότερο να έχεις πρόβλημα με την κατάθεση.

ΠΡΟΣΟΧΉ!!! Επίσης πλέον για να σου εγκρίνουν το ποσό θα πρέπει να τους πας (στον ΕΟΠΥΥ) να τους δείξεις και τα γυαλιά που αγόρασες. Το είδα προχθές που πήγα να καταθέσω κάτι άλλα δικαιολογητικά, ήταν όλοι με τα γυαλιά αν χείρας!!!

Μην ρωτήσεις γιατί και τι μπορεί να δει ο υπάλληλος ... αν δηλαδή είναι τα γυαλιά αυτά που περιγράφει η συνταγή !!!

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

μήπως θα σου δώσουν ποτέ τα λεφτά? Τον Οκτώμβριο το 16 κατέθεσα την αίτηση μου πλήρης δικαιολογητικών και ακόμα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Εγω κατέθεσα 5/4/17 και τα χρήματα πιστωθηκαν 21/8/17.

Παιζει ρολο το ποσο φορτο εργασιας εχουν και επισης αν καποιο απο τα δικαιολογητικα που τους πηγες αν το εχουν χασει. Μου εχει συμβει 2 φορες να χάσουν δικαιολογητικο με τις λογοθεραπειες της μικρης. Αν δεν ενδιαφερθείς να μαθεις ή/και να πας απο εκει δεν προκειται να σε ενημερωσουν.

Παντως ειναι πολυς καιρός αυτο που αναφέρεις. Στον ΕΟΠΥΥ ΚΑΛΙΘΕΑΣ στην Αθηνα, (που έχουν μαζευτει περιπου 10 δημοι και ολα τα ταμεια) κανουν το πολυ 6-8 μηνες. Να φανταστεις οτι τωρα εκει εκκαθαριζουν τα δικαιολογητικα που πηραν πρωτόκολλο στις 7/4 και χρειαζεται και περιπου 1 μηνας απο οταν εκκαθαρισθουν για να πιστωθουν.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ομως, Γιωργο, στην Υπηρεσια Αγ. Παρασκευής μηπως θελουν περισσοτερο χρόνο?

Για αυτο ειπα για επικοινωνία με το αντίστοιχο περιφερειακό τμήμα του ΕΟΠΥΥ. Μπορει να μην ειναι ίσως ο χρονος αλλα να εχουν καποιο θεμα με τα δικαιολογητικα. Δεν θα επικοινωνήσουν αυτοι μαζί σου. Εσυ πρέπει (δυστυχως) να ενδιαφερθείς.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

Στην επαρχία τα πράγματα είναι ευτυχώς πολύ καλύτερα. Αργολίδα, τόσο η μητέρα μου όσο και η σύζυγός μου πήραν τα χρήματα σε ένα μήνα. Πριν μία εβδομάδα κατέθεσα και εγώ και μου είπαν ένα με ενάμιση μήνα το πολύ!

Link to comment
Share on other sites

της θειας τους, μπροστα μου συμπλήρωσε πληρότητα πως μπορει να το εχασε, εβαλε το μυαλο του στη κωλοτσεπη

Link to comment
Share on other sites

... κι ομως και στις δυο περιπτώσεις που ειπα παραπανω αυτο ακριβως ειχε συμβει ...εθχε τσεκαρει ολα τα δικαιολογητικα τα οποια παντα τα ελεγχω αν τα εχω ολα και τα βγαζω φωτοτυπια μαζι με την αιτηση (για το αρχειο μου) για να ξερω τι εδωσα. Το ιδιο ειχε συμβει και σε συναδελφο σε αλλο περιφερειακο του ΕΟΠΠΥ.

Ειναι καθαρα τυχαιο ... δε νομιζω να γινεται σκοπιμα...αυτο ελειπε.

Δεν εχεις παρα να ελεγξεις αν ειναι χρονικό το πρόβλημα ή κατι αλλο.

 

Σταλθηκε μεσω tapatalk

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

georgegaleos: στην αίτηση που συμπληρώνω εγώ (προς Περ/κη δ/νση ΕΟΠΥΥ)

στα πεδία:

ασφ/κο ταμείο/φορέας* και Αρ. Μητρώου τι συμπληρώνω? 

ΕΤΑΑ πρ. ταμείο συνταξεων μηχ/κων.....  με το Αρ. μητρώου  που είχα ή ΕΦΚΑ με αριθμό μητρώου απο ότι βλέπω το ΑΜΚΑ. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.